Skocz do zawartości

Płyty główne

Dyskusje o płytach głównych pod procesory Intela, AMD i inne


UWAGA! Tematy o płytach głównych pod procesory AMD/Intel proszę umieszczać w odpowiednich subforach, inaczej zostaną usunięte. (kliknij)

UWAGA! Tematy o płytach głównych pod procesory AMD/Intel proszę umieszczać w odpowiednich subforach, inaczej zostaną usunięte.

Subfora Płyty pod procesory Intel i Płyty pod procesory AMD zostały stworzone do dyskusji dotyczących płyt głównych dla wskazanych platform. Prosimy o zakładanie wątków w subforach, a w głównych forach tylko, gdy wątek nie dotyczy wyłącznie jednej platformy.

Podfora

  1. Płyty pod procesory Intel

    Dyskusje o płytach głównych pod procesory firmy Intel (Socket 1366, 1156, 775, 478 itd.)

    78705
    odpowiedzi
  2. Płyty pod procesory AMD

    Dyskusje na temat płyt głównych pod procesory firmy AMD (Socket AM3, AM2+, AM2, 939 itd.)

    47338
    odpowiedzi

8078 tematów w tym forum

    • 394 odpowiedzi
    • 335813 wyświetleń
    • 0 odpowiedzi
    • 52612 wyświetleń
    • 9 odpowiedzi
    • 386 wyświetleń
    • 16 odpowiedzi
    • 523 wyświetleń
    • 8 odpowiedzi
    • 1790 wyświetleń
  1. grafika pod plytę

    • 4 odpowiedzi
    • 384 wyświetleń
    • 10 odpowiedzi
    • 933 wyświetleń
    • 5 odpowiedzi
    • 1270 wyświetleń
  2. Naprawa slotu ram

    • 1 odpowiedź
    • 1017 wyświetleń
    • 12 odpowiedzi
    • 1275 wyświetleń
    • 11 odpowiedzi
    • 2071 wyświetleń
    • 2 odpowiedzi
    • 1130 wyświetleń
    • 3 odpowiedzi
    • 1179 wyświetleń
    • 1 odpowiedź
    • 1172 wyświetleń
  3. nowa płyta główna

    • 0 odpowiedzi
    • 1161 wyświetleń
    • 15 odpowiedzi
    • 1598 wyświetleń
    • 11 odpowiedzi
    • 1524 wyświetleń
    • 6 odpowiedzi
    • 1557 wyświetleń
    • 2 odpowiedzi
    • 1797 wyświetleń
    • 9 odpowiedzi
    • 1727 wyświetleń
    • 7 odpowiedzi
    • 1449 wyświetleń
    • 8 odpowiedzi
    • 1892 wyświetleń
    • 4 odpowiedzi
    • 1404 wyświetleń
    • 4 odpowiedzi
    • 1392 wyświetleń
  4. Gigabyte.pl to oficjalna strona?

    • 3 odpowiedzi
    • 1627 wyświetleń
  • Popularne aktualnie

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • https://tftcentral.co.uk/reviews/gigabyte-aorus-fo32u2p Miałem okazję przeczytać recenzję i zwróciło moją uwagę HDR P1000. W skrócie - są errory dla jaśniejszych odcieni szarości przez co mogą wydawać się "wypalone" w oknach 10% lub mniej ale za to obraz 10%-100% jest na tym samym poziomie co tryb TB400. Czyli - na wykresie nie jest równo ale za to nie ma sytuacji jak a innych panelach na qd-oled gdzie zarzynało się jasność realnej sceny. Osobiście wczoraj robiłem bardziej dogłębne porównania pomiędzy TB400/P1000 oprócz tego że high-lighty są oczywiste-jaśniejsze i wyskakują to niektóre sceny mogą być ciut podbite w cieniach ale tutaj musiałem się mocno przyglądać i elementy chmur mają te same szczegóły w obu trybach. Na szczęści wyniki co do poprawności wyświetlania kolorów czy temperatury w HDR są praktycznie takie same i nie ma oczywiście "wyprania" kolorów.   Jakie zdanie ma @PiPoLiNiO?
    • Sam piasek wygląda lepiej, ale nadal bez petardy (samo ziarno). Za to - chcę, aby to wybrzmiało (!) - dev odpowiedzialny za implementację pomysłu piasku w tej grze - mistrz. Jeszcze nie widziałem tak fajnie zaprogramowanego algorytmu pracy piasku, wirów, zawirowań, zachowań w odniesieniu do ternu, itd. Dla mnie majstrsztyk programistyczny, tylko graficznie coś nie pykło, tak jak reszta oprawy (nie bardzo wiem dlaczego - tam wystarczyłby chyba mały blur ziarna piachu i IMO zmiękczyłby ten obecnie szorstki odbiór).  
    • Różnie z tym bywa, oba sieją piszczącymi cewkami nawet na pulpicie, drugi dodatkowo gdy grafa jest obciążona. Żona ma asusa tuf, też piszczy przy przewijaniu www. Już się w to nie będę bawił oddaje oba.  W drugim mmodelu dysk był gorszy 500TBW vs 1500, słabszy zapis i odczyt iopsy na łeb leciały. Dodatkowo monitor ma jakieś fazy w cieniach.   Na plus, pamięci jakoś same poleciały na 5600 vs 5200.   Aha dyski, lepszy był microna, szrot wdc.
    • Dzięki zerknę w jakiś wolny wieczór.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...