Skocz do zawartości

Sprzęt

Dyskusje o sprzęcie komputerowym

Fora

  1. Procesory

    Dyskusje o procesorach (CPU)

    870226
    odpowiedzi
  2. Płyty główne

    Dyskusje o płytach głównych pod procesory Intela, AMD i inne

    175375
    odpowiedzi
  3. Pamięci RAM

    Dyskusje na temat modułów pamięci RAM

    105473
    odpowiedzi
  4. Karty graficzne

    Dyskusje o kartach graficznych z układami AMD Radeon (dawniej ATI Radeon), NVIDIA GeForce i innych

     

    1667367
    odpowiedzi
  5. Monitory i projektory

    Dyskusje o monitorach komputerowych (CRT i LCD) oraz projektorach multimedialnych

    209844
    odpowiedzi
  6. Karty dźwiękowe, głośniki, słuchawki i mikrofony

    Komputerowe audio - dyskusje o kartach muzycznych, zestawach głośnikowych, słuchawkach i mikrofonach

    193761
    odpowiedzi
  7. Komputery przenośne (notebooki, netbooki, palmtopy)

    Dyskusje na temat komputerów przenośnych, tych malutkich i tych całkiem dużych.

    328953
    odpowiedzi
  8. Zestawy komputerowe

    Dyskusje o kompletnych zestawach komputerowych

    889337
    odpowiedzi
  9. Serwery

    Także serwery NAS

    9829
    odpowiedzi
  10. Dyski twarde i SSD, pamięci flash USB, napędy optyczne

    Dyskusje o dyskach twardych, dyskach SSD, pamięciach flash USB oraz napędach CD, DVD, HD-DVD i Blu-ray

    271259
    odpowiedzi
  11. Drukarki i skanery

    Dyskusje na temat drukarek, skanerów i urządzeń wielofunkcyjnych (skanero-kopiarko-drukarek)

    20087
    odpowiedzi
  12. Chłodzenie, obudowy, zasilacze i modyfikacje

    Dyskusje o systemach chłodzenia, obudowach komputerowych, zasilaczach (PSU), a także rozmowy o modyfikacjach i tuningu komputerów

    881053
    odpowiedzi
  13. Podkręcanie

    Wszystko o podkręcaniu procesorów i kart graficznych - dla laików i dla profesjonalistów

    75039
    odpowiedzi
  14. Urządzenia wskazujące

    Myszki, klawiatury, joysticki, gamepady, kierownice

    98237
    odpowiedzi
  15. Sieci i komunikacja

    Dyskusje o sprzęcie sieciowym, jak routery, switche, karty sieciowe. Także dział dla systemów komunikacji przewodowej i bezprzewodowej jak np. IrDA czy Bluetooth.

    163703
    odpowiedzi
  16. Pozostałe komponenty i peryferia

    Dyskusje o komponentach i peryferiach, które nie mają swojego działu

    106036
    odpowiedzi
  17. Recenzje czytelników

    Dział przeznaczony na recenzje sprzętu napisane przez czytelników PCLab.pl

    28288
    odpowiedzi
  18. Archiwum

    Archiwum starego działu "Ogólnie o komputerach". Dział tylko do odczytu.

    327545
    odpowiedzi
  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • Ukraińcy produkują 120 000 dronów miesięcznie, połowa idzie na magazyny i czeka na dostawy amunicji z pakietu amerykańskiego. Co do ruskich to mają rezerwy które pozwolą na 5 krotnie większe straty dzienne przez miesiąc. Ukraina też posiada nie ruszane rezerwy w brygadach. Co ciekawe na początku wojny było trąbione że Ukraińcy są szkoleni na poligonach w Polsce w UK i innych krajach, od dawna się o tym nie mówi, ale szkolenia trwają cały czas. Zmieniła się strategia że się o tym nie mówi.
    • Wrzuć to już na Ryzen 5 7500F. Procesor masz taniej o 50 zł, płytę masz drożej o 100, pamięci też drożej o 100 zł więc dopłacasz raptem 150 zł. Gdzie za takie pieniądze AM4 z 5700X? W całości masz to nawet niecałe 100 zł drożej bo zasilacz masz taniej w promce https://proline.pl/koszyk/0df278eb https://proline.pl/?n=promocja-seasonic-kwiecien-2024 W budżet możesz nawet dać https://proline.pl/chlodzenie-cpu-endorfy-spartan-5-p8118011 Jak się porozbijasz po sklepach kilku, nawet na karcie 100 zł taniej to jeszcze to dopieścisz o NM790, G12-GC 850W Chyba że masz jeszcze kilka pln w kieszeni to i można to przerobić jeszcze pod https://proline.pl/gigabyte-radeon-rx-7900-gre-gaming-oc-16gb-pci-e-gddr6-gv-r79gregaming-oc-16gd-p8121129
    • hej, mam HP 150NW, wiadomo - bez wyświetlacza więc żadnych ustawień praktycznie nie mogę zmienić, a tym bardziej zmienić klucza do połączenia przez WIFI (laptop - drukarka), po kablu czy to sieciowym czy USB - działa, ja chce połączyć się przez WIFI - woła klucz, z tym  że nie wiem gdzie go znaleźć - wpisywałem już numery seryjne etc (wszystko co z tyłu jest) - nic nie weszło. Jakaś pomoc?
    • Jaki polecacie lapek który: 1. ma ryśka na pokładzie, najlepiej 8 rdzeniowca 2. 32gb ramu 3. grafika - obojętnie, na tym mi nie zależy, chociaż jakieś GTA5 mogło by chodzić - ale to nie jest wymóg, bo znając mnie to pogram 30 minut i na tym się skończy granie 4. czy coś się znajdzie z 144hz? 5. dysk m.2 lub dwa złącza m.2   W sumie tyle, wiem że nic nie wykręce w tej cenie lepszego, ale może, znalazłem pewnego HP w tej cenie i Lenovo, ale czekam na wasze opinie.  
×
×
  • Dodaj nową pozycję...