Skocz do zawartości

Sprzęt

Dyskusje o sprzęcie komputerowym

Fora

  1. Procesory

    Dyskusje o procesorach (CPU)

    869621
    odpowiedzi
  2. Płyty główne

    Dyskusje o płytach głównych pod procesory Intela, AMD i inne

    175285
    odpowiedzi
  3. Pamięci RAM

    Dyskusje na temat modułów pamięci RAM

    105422
    odpowiedzi
  4. Karty graficzne

    Dyskusje o kartach graficznych z układami AMD Radeon (dawniej ATI Radeon), NVIDIA GeForce i innych

     

    1665792
    odpowiedzi
  5. Monitory i projektory

    Dyskusje o monitorach komputerowych (CRT i LCD) oraz projektorach multimedialnych

    208818
    odpowiedzi
  6. Karty dźwiękowe, głośniki, słuchawki i mikrofony

    Komputerowe audio - dyskusje o kartach muzycznych, zestawach głośnikowych, słuchawkach i mikrofonach

    193653
    odpowiedzi
  7. Komputery przenośne (notebooki, netbooki, palmtopy)

    Dyskusje na temat komputerów przenośnych, tych malutkich i tych całkiem dużych.

    328791
    odpowiedzi
  8. Zestawy komputerowe

    Dyskusje o kompletnych zestawach komputerowych

    889025
    odpowiedzi
  9. Serwery

    Także serwery NAS

    9807
    odpowiedzi
  10. Dyski twarde i SSD, pamięci flash USB, napędy optyczne

    Dyskusje o dyskach twardych, dyskach SSD, pamięciach flash USB oraz napędach CD, DVD, HD-DVD i Blu-ray

    271229
    odpowiedzi
  11. Drukarki i skanery

    Dyskusje na temat drukarek, skanerów i urządzeń wielofunkcyjnych (skanero-kopiarko-drukarek)

    20072
    odpowiedzi
  12. Chłodzenie, obudowy, zasilacze i modyfikacje

    Dyskusje o systemach chłodzenia, obudowach komputerowych, zasilaczach (PSU), a także rozmowy o modyfikacjach i tuningu komputerów

    880803
    odpowiedzi
  13. Podkręcanie

    Wszystko o podkręcaniu procesorów i kart graficznych - dla laików i dla profesjonalistów

    75007
    odpowiedzi
  14. Urządzenia wskazujące

    Myszki, klawiatury, joysticki, gamepady, kierownice

    98190
    odpowiedzi
  15. Sieci i komunikacja

    Dyskusje o sprzęcie sieciowym, jak routery, switche, karty sieciowe. Także dział dla systemów komunikacji przewodowej i bezprzewodowej jak np. IrDA czy Bluetooth.

    163675
    odpowiedzi
  16. Pozostałe komponenty i peryferia

    Dyskusje o komponentach i peryferiach, które nie mają swojego działu

    106026
    odpowiedzi
  17. Recenzje czytelników

    Dział przeznaczony na recenzje sprzętu napisane przez czytelników PCLab.pl

    28289
    odpowiedzi
  18. Archiwum

    Archiwum starego działu "Ogólnie o komputerach". Dział tylko do odczytu.

    327545
    odpowiedzi
  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • Oj tak, oj tam, nie wiem co zmywakowi znowu się wylało dla zdobycia oglądalności, ale brytyjskie szkoły dobre są....problem w tym, że nie wszystkie  UK to kraj z dużym rozwarstwieniem społecznym i to będzie widoczne także i w szkolnictwie.  Jeżeli się mieszka w tzw councilówce (osiedle domów socjalnych, posiadanych przez lokalne władze i wynajmowanych długoterminowo lokatorom z niskimi dochodami poniżej wartości czynszów komercyjnych) i daje dzieciaka do szkoły w councilówce, a do tego zaniedbuje go tak samo, jak zaniedbują swoje g*****niaki councilowi obywatele, to rzeczywiście, w przyszłości takie dziecko wyrośnie najprawdopodobniej na kolejnego councilowego obywatela z aspiracjami co najwyżej na poziomie bycia lokalnym przedstawicielem firmy farmaceutycznej sprzedającej znieczulające życiowo specyfiki    Dziecko zadbane, wychowane będzie mogło dużo osiągnąć. Prawie wszystko, bo do wszystkiego to niestety trzeba wysłać dzieciaka do jakiegoś Eton College czy cóś. Tam może nie będzie już bardziej mądrzejsze, ale nabędzie kontaktów
    • Chyba Godzillę junior - trochę mała. Ta "losowość" jest świetna w tej grze. Walczyłem ze smokiem i zaraz podleciał gryf i nawzajem się naparzali. Oczywiście wykorzystałem sytuację i pojąłem walkę z dwoma przeciwnikami. Albo jechałem bryczką i gryf wleciał w nią i rozwalił na strzępy czy cyklop, który wpadł do miasta. Dużo takich podobnych akcji jest w tej grze. Nawet jeśli są to tylko skrypty, to nie widziałem czegoś podobnego w innych grach.   Dialogi jeszcze by przeszły, ale nazwy przedmiotów i umiejętności wolałbym mieć oryginalne. Może wyglądają takie akcje śmiesznie i jak był bug, ale dla mnie właśnie czyni tę grę wyjątkową. Lubię to.
    • @galakty Nic. Póki będzie działał nikt nie będzie kazał go demontować, no chyba że kamienica będzie bardzo niskiej klasy energetycznej i trzeba będzie to zrobić by ją podnieść, ale na to są też inne sposoby. Zatem dotąd dokąd będzie sprawny, będzie można go używać. Potem tak jak napisał @RimciRimci ale w dyrektywie jest też opcja używania źródeł na biopaliwa i paliwa alternatywne, zatem dalej zostaje piec na biogaz czy na inne biopaliwa.
    • Polemizowałbym. Wg mnie na to właśnie liczą rządzący, aby ludzie kupili ściemę nazewniczą. Składka ubezpieczeniowa polega na tym, że jest stała. Kup sobie jakiekolwiek ubezpieczenie w prywatnej firmie albo chociaż przeczytaj regulamin oferty. Płacisz stałą składkę x i masz ubezpieczenie od wymienionych zdarzeń na kwotę y oraz pokrycie kosztów leczenia do kwoty z. Tak działają u nas składki społeczne dla DG. Płacisz x i dostaniesz y emerytury/renty/chorobowego (gdzie y w magiczny sposób dla kolejnych roczników dąży do 0). Opłata NFZ jest wyliczana jako procent od dochodu, więc w moim odczuciu jest to podatek a nie składka. Na UoP z kolei wszystkie "składki" są podatkiem naliczanym procentowo od przychodu. Plus NFZ względem prywatnych ubezpieczeń taki, że nie masz limitu kosztów leczenia (o ile się załapiesz na termin w publicznej służbie zdrowia i uważasz ją za satysfakcjonującą). Tak więc dla mnie bliżej tu do podatku, ale też dostajesz "więcej" niż w składkowym ubezpieczeniu. Ja płacę niezbędne minimum do wspólnej skarbonki (kosza), a prywatne mam kupione ubezpieczenie na rok utraty dochodów plus do 2mln kosztów leczenia za granicą.
    • "Ale to tylko teoria spiskowa szurów!!!!"  
×
×
  • Dodaj nową pozycję...