Skocz do zawartości

Sprzęt

Dyskusje o sprzęcie komputerowym

Fora

  1. Procesory

    Dyskusje o procesorach (CPU)

    870195
    odpowiedzi
  2. Płyty główne

    Dyskusje o płytach głównych pod procesory Intela, AMD i inne

    175377
    odpowiedzi
  3. Pamięci RAM

    Dyskusje na temat modułów pamięci RAM

    105466
    odpowiedzi
  4. Karty graficzne

    Dyskusje o kartach graficznych z układami AMD Radeon (dawniej ATI Radeon), NVIDIA GeForce i innych

     

    1667245
    odpowiedzi
  5. Monitory i projektory

    Dyskusje o monitorach komputerowych (CRT i LCD) oraz projektorach multimedialnych

    209642
    odpowiedzi
  6. Karty dźwiękowe, głośniki, słuchawki i mikrofony

    Komputerowe audio - dyskusje o kartach muzycznych, zestawach głośnikowych, słuchawkach i mikrofonach

    193756
    odpowiedzi
  7. Komputery przenośne (notebooki, netbooki, palmtopy)

    Dyskusje na temat komputerów przenośnych, tych malutkich i tych całkiem dużych.

    328979
    odpowiedzi
  8. Zestawy komputerowe

    Dyskusje o kompletnych zestawach komputerowych

    889354
    odpowiedzi
  9. Serwery

    Także serwery NAS

    9827
    odpowiedzi
  10. Dyski twarde i SSD, pamięci flash USB, napędy optyczne

    Dyskusje o dyskach twardych, dyskach SSD, pamięciach flash USB oraz napędach CD, DVD, HD-DVD i Blu-ray

    271265
    odpowiedzi
  11. Drukarki i skanery

    Dyskusje na temat drukarek, skanerów i urządzeń wielofunkcyjnych (skanero-kopiarko-drukarek)

    20095
    odpowiedzi
  12. Chłodzenie, obudowy, zasilacze i modyfikacje

    Dyskusje o systemach chłodzenia, obudowach komputerowych, zasilaczach (PSU), a także rozmowy o modyfikacjach i tuningu komputerów

    881019
    odpowiedzi
  13. Podkręcanie

    Wszystko o podkręcaniu procesorów i kart graficznych - dla laików i dla profesjonalistów

    75037
    odpowiedzi
  14. Urządzenia wskazujące

    Myszki, klawiatury, joysticki, gamepady, kierownice

    98232
    odpowiedzi
  15. Sieci i komunikacja

    Dyskusje o sprzęcie sieciowym, jak routery, switche, karty sieciowe. Także dział dla systemów komunikacji przewodowej i bezprzewodowej jak np. IrDA czy Bluetooth.

    163710
    odpowiedzi
  16. Pozostałe komponenty i peryferia

    Dyskusje o komponentach i peryferiach, które nie mają swojego działu

    106036
    odpowiedzi
  17. Recenzje czytelników

    Dział przeznaczony na recenzje sprzętu napisane przez czytelników PCLab.pl

    28287
    odpowiedzi
  18. Archiwum

    Archiwum starego działu "Ogólnie o komputerach". Dział tylko do odczytu.

    327545
    odpowiedzi
  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • Dokładnie tak jak Krzysiak napisał to wyglądało i nikogo nie wyśmiewam  napisałem jaki był problem i to był jedyny jaki miałem z amd a lecę na takich platformach od lat, intela miałem raz w życiu u siebie w PC  
    • Na wstępie, nie wiem czy wybrałem odpowiedni dział, jeśli nie to proszę o przeniesienie tematu w właściwe miejsce Dziękuję. Witam szanownych użytkowników Zwracam się do Was z wielką prośbą o pomoc w takiej sprawie Niedawno złożyłem sobie starszego PC-ta do zabawy w retro, komputer był na Windowsie XP i posiada dysk 80GB Miałem na nim zapisane mnóstwo różnego rodzaju starych programów pod DOS i starych gier, które zbierałem przez dłuugi czas, większość pochodziła jeszcze z starych dyskietek które zostały już zagubione bądź sformatowane Tyle historii w dużym skrócie, a teraz co się stało, bawiąc się dzisiaj uruchomiłem komputer z dyskietki startowej z DOSem 6.22 i uruchomiłem program Fdisk i przez własną głupotę omyłkowo usunąłem partycję startową dysku C 😭na której było wszystko, od systemu Win XP poprzez wszystkie programy i gry, o ile postawić na nowo Windowsa to nie problem o tyle najbardziej zależy mi na całej reszcie, czy da się jakoś przywrócić tą partycję lub chociaż programy zapisane na dysku? Formatowania na szczęście w nieszczęściu nie robiłem. Jeśli da się to jakoś uratować, przywrócić partycję lub chociaż utracone oprogramowanie zbierane latami to jakim programem darmowym można to zrobić najłatwiej i najszybciej? Bardzo proszę Was o pomoc, wiem że można na Was liczyć Dodam że posiadam drugi nowszy komputer z Windowsem 10 do którego mogę podpiąć ten dysk HDD z tego starego komputera ale co dalej?
    • UV to obniżenie napięcia poniżej standardu karty dla zadanej częstotliwości taktowania rdzenia. Oczywistym jest, że jak taktowanie spada, to karta sama z siebie obniża te napięcia (wyjściowa tabela Hz/V jest w BIOSie karty) ale chodzi o to, żeby obniżyć je jeszcze bardziej.  Pomijam fakt, że są talenty, które obniżają krzywą (że niby niżej to lepiej) robiąc tym samym OV zamiast UV.  Jeśli się z tym nie zgadzasz, to wytłumacz mi na spokojnie, w którym miejscu i jakie bzdury Twoim zdaniem potarzam. 
    • sprawdź, czy karta - jak nie będzie internetu wpisz ping adres bramki jeśli nie będzie połączenia z ruterem\bramką raczej na pewno karta jeśli karta w menedżerze urządzeń kliknij prawym kartę - właściwości, zarządzanie energią, ewentualnie odhacz zezwól na wyłączanie urządzenia...  - może to
    • Od kilku dni mam problem z YouTube. Kiedy wchodzę do zakładki moje filmy to nie ma tam żadnego filmu, który zrobiłem. Wcześniej myślałem że usunęli ale jak wejdę na jakiś film z linka który udostępniłem na jakieś stronie to ten film jest. Drugi problem to że nie ma moich playlist. Trzeci to że jak piszę jakiś komentarz to zamiast mojego niku jest podawane moje imię i nazwisko. Co ciekawe jak piszę podczas transmisji to pojawia się mój nik. Do tego mogę mój własny kanał zasubksrybować. Ktoś może wie o co biega? Wygląda to trochę jakby bym zalogowany na swoim kanale ale jednocześnie nie.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...