Skocz do zawartości

Sprzęt

Dyskusje o sprzęcie komputerowym

Fora

  1. Procesory

    Dyskusje o procesorach (CPU)

    869560
    odpowiedzi
  2. Płyty główne

    Dyskusje o płytach głównych pod procesory Intela, AMD i inne

    175282
    odpowiedzi
  3. Pamięci RAM

    Dyskusje na temat modułów pamięci RAM

    105419
    odpowiedzi
  4. Karty graficzne

    Dyskusje o kartach graficznych z układami AMD Radeon (dawniej ATI Radeon), NVIDIA GeForce i innych

     

    1665773
    odpowiedzi
  5. Monitory i projektory

    Dyskusje o monitorach komputerowych (CRT i LCD) oraz projektorach multimedialnych

    208799
    odpowiedzi
  6. Karty dźwiękowe, głośniki, słuchawki i mikrofony

    Komputerowe audio - dyskusje o kartach muzycznych, zestawach głośnikowych, słuchawkach i mikrofonach

    193653
    odpowiedzi
  7. Komputery przenośne (notebooki, netbooki, palmtopy)

    Dyskusje na temat komputerów przenośnych, tych malutkich i tych całkiem dużych.

    328784
    odpowiedzi
  8. Zestawy komputerowe

    Dyskusje o kompletnych zestawach komputerowych

    888990
    odpowiedzi
  9. Serwery

    Także serwery NAS

    9807
    odpowiedzi
  10. Dyski twarde i SSD, pamięci flash USB, napędy optyczne

    Dyskusje o dyskach twardych, dyskach SSD, pamięciach flash USB oraz napędach CD, DVD, HD-DVD i Blu-ray

    271219
    odpowiedzi
  11. Drukarki i skanery

    Dyskusje na temat drukarek, skanerów i urządzeń wielofunkcyjnych (skanero-kopiarko-drukarek)

    20072
    odpowiedzi
  12. Chłodzenie, obudowy, zasilacze i modyfikacje

    Dyskusje o systemach chłodzenia, obudowach komputerowych, zasilaczach (PSU), a także rozmowy o modyfikacjach i tuningu komputerów

    880795
    odpowiedzi
  13. Podkręcanie

    Wszystko o podkręcaniu procesorów i kart graficznych - dla laików i dla profesjonalistów

    75007
    odpowiedzi
  14. Urządzenia wskazujące

    Myszki, klawiatury, joysticki, gamepady, kierownice

    98190
    odpowiedzi
  15. Sieci i komunikacja

    Dyskusje o sprzęcie sieciowym, jak routery, switche, karty sieciowe. Także dział dla systemów komunikacji przewodowej i bezprzewodowej jak np. IrDA czy Bluetooth.

    163675
    odpowiedzi
  16. Pozostałe komponenty i peryferia

    Dyskusje o komponentach i peryferiach, które nie mają swojego działu

    106026
    odpowiedzi
  17. Recenzje czytelników

    Dział przeznaczony na recenzje sprzętu napisane przez czytelników PCLab.pl

    28289
    odpowiedzi
  18. Archiwum

    Archiwum starego działu "Ogólnie o komputerach". Dział tylko do odczytu.

    327545
    odpowiedzi
  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • Żeby nie zakładać nowego tematu, a co myślicie o przejściu z am4 na 1700? Z rynku wtórnego Ryzenów mało, albo w takiej cenie, że nowy taniej wyjdzie. A korci mnie żeby wymienić 2600x i jakoś tak nie mogę się przekonać do 5600, poza tym bym może wziął coś już z obsługą ddr5. Gram w 4K na 7900xt i widzę, że 2600x potrafi sobie przydusić gpu. Zwłaszcza w WRC gdzie nie mam więcej niż 70fps bez względu na rozdzielczość. W Calisto ciągle mi dropi poniżej 50 a że nie używam vrr (na oledzie strasznie migotanie jest) to zaczyna mnie to już irytować. Budżet ~ 1500 ani złotówki więcej 🤣
    • W sumie nie ma tutaj żadnego zaskoczenia, gdyby Tarczyński był opłacany. Łebski facet, angielski na wysokim poziomie, elokwentny. Umie się maskować, idealna czujka do przekazywania informacji. Raczej Rosjanie nie werbowali by kogoś, kto by się zdradził swoją głupotą.
    • Potrzebuje skompletowac zestaw, nie za milion monet (priorytet to dzwiek) do nagrywania prezentacji / prowadzenia szkolen online. Docelowo mam lustrzanke (a7m3), na ktorej pewnie bede mogl nagrac 'wazniejsze' prezentacje, ale chcialbym tez cos co bede mogl uzywac adhocowo.  ~350 euro chcialbym na calosc wydac. Jako webcam myslalem o razer kiyo pro, co do mikrofonu - kompletnie sie nie znam, ale wolalbym kupic cos juz docelowegp - gdy przeskocze z webcama na lustrzanke to mikrofon bym juz chcial zostawic.
    • Tzn. tam podstawą na której zbudowane zostało amerykańskie społeczeństwo były morderstwa lokalsów przez imigrantów. Obecni imigranci są bardziej cywilizowani. Ale rzeczywiście pod tym jak już lokalna ludność niemal przestała istnieć to kraj sam w sobie budowali imigranci ze wszystkich stron... europy.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...