Skocz do zawartości

Sprzęt

Dyskusje o sprzęcie komputerowym

Fora

  1. Procesory

    Dyskusje o procesorach (CPU)

    870230
    odpowiedzi
  2. Płyty główne

    Dyskusje o płytach głównych pod procesory Intela, AMD i inne

    175375
    odpowiedzi
  3. Pamięci RAM

    Dyskusje na temat modułów pamięci RAM

    105473
    odpowiedzi
  4. Karty graficzne

    Dyskusje o kartach graficznych z układami AMD Radeon (dawniej ATI Radeon), NVIDIA GeForce i innych

     

    1667384
    odpowiedzi
  5. Monitory i projektory

    Dyskusje o monitorach komputerowych (CRT i LCD) oraz projektorach multimedialnych

    209869
    odpowiedzi
  6. Karty dźwiękowe, głośniki, słuchawki i mikrofony

    Komputerowe audio - dyskusje o kartach muzycznych, zestawach głośnikowych, słuchawkach i mikrofonach

    193761
    odpowiedzi
  7. Komputery przenośne (notebooki, netbooki, palmtopy)

    Dyskusje na temat komputerów przenośnych, tych malutkich i tych całkiem dużych.

    328955
    odpowiedzi
  8. Zestawy komputerowe

    Dyskusje o kompletnych zestawach komputerowych

    889342
    odpowiedzi
  9. Serwery

    Także serwery NAS

    9829
    odpowiedzi
  10. Dyski twarde i SSD, pamięci flash USB, napędy optyczne

    Dyskusje o dyskach twardych, dyskach SSD, pamięciach flash USB oraz napędach CD, DVD, HD-DVD i Blu-ray

    271259
    odpowiedzi
  11. Drukarki i skanery

    Dyskusje na temat drukarek, skanerów i urządzeń wielofunkcyjnych (skanero-kopiarko-drukarek)

    20088
    odpowiedzi
  12. Chłodzenie, obudowy, zasilacze i modyfikacje

    Dyskusje o systemach chłodzenia, obudowach komputerowych, zasilaczach (PSU), a także rozmowy o modyfikacjach i tuningu komputerów

    881055
    odpowiedzi
  13. Podkręcanie

    Wszystko o podkręcaniu procesorów i kart graficznych - dla laików i dla profesjonalistów

    75039
    odpowiedzi
  14. Urządzenia wskazujące

    Myszki, klawiatury, joysticki, gamepady, kierownice

    98238
    odpowiedzi
  15. Sieci i komunikacja

    Dyskusje o sprzęcie sieciowym, jak routery, switche, karty sieciowe. Także dział dla systemów komunikacji przewodowej i bezprzewodowej jak np. IrDA czy Bluetooth.

    163703
    odpowiedzi
  16. Pozostałe komponenty i peryferia

    Dyskusje o komponentach i peryferiach, które nie mają swojego działu

    106036
    odpowiedzi
  17. Recenzje czytelników

    Dział przeznaczony na recenzje sprzętu napisane przez czytelników PCLab.pl

    28288
    odpowiedzi
  18. Archiwum

    Archiwum starego działu "Ogólnie o komputerach". Dział tylko do odczytu.

    327545
    odpowiedzi
  • Popularne aktualnie

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • mając od tygodnia porównanie między monitorem qd oled (3423DW), a woledem od LG (C3) też mam podobne zdanie i ta plastyczność, naturalność koloru w C3 bardziej do mnie przemawia  
    • Ciężko powiedzieć jak wypada LFIII na tle Navisa bo nie ma jakiegoś konkretnego porównania..  Mam sam Navis F360 i miałem LFII 360, wielkiej różnicy nie ma, na pewno Arctic wydaje mi się miał "bezpieczniejszy" montaż bo w Navis śruby możesz dokręcić tak że procesor wyjdzie drugą stroną...  Cena - Navis F360 to jakieś 450zl, LFIII widzę tańszy jest 420mm niż 360mm... Ale cena podoba koło 400zl, za EKWB musisz dać 650 czyli minimum 200 dołożyć.  Jeszcze sprawa ramki LGA1700 w nowym LFIII, tam musisz założyć ten koszyk od Arctic czyli jak używasz ramki np od Thermalright musisz ją zdjąć i założyć od Arctica, testy na YouTube od Nexus bodajże wykazały że ta ramka z LFIII wcale tak dobrze nie dociska procesora jak te od Thermalgrizzly czy Thermalright...  Ja zamówiłem ekwb nucleus więc na dniach ci powiem jak się spisuje z 13600kf, mogę go porównać bezpośrednio do NavisF360
    • a nie lepiej polowac na 4070ti super bo 2160p ci wydupcy te wszystkie nvidie chyba że chcesz bez RT stricte tego używać?
    • https://tftcentral.co.uk/reviews/gigabyte-aorus-fo32u2p Miałem okazję przeczytać recenzję i zwróciło moją uwagę HDR P1000. W skrócie - są errory dla jaśniejszych odcieni szarości przez co mogą wydawać się "wypalone" w oknach 10% lub mniej ale za to obraz 10%-100% jest na tym samym poziomie co tryb TB400. Czyli - na wykresie nie jest równo ale za to nie ma sytuacji jak w innych panelach na qd-oled gdzie zarzynało się jasność realnej sceny aby wydobyć peaki. Osobiście wczoraj robiłem bardziej dogłębne porównania pomiędzy TB400/P1000 oprócz tego że high-lighty są oczywiste-jaśniejsze i wyskakują to niektóre sceny mogą być ciut podbite w cieniach ale tutaj musiałem się mocno przyglądać i elementy np. chmur mają te same szczegóły w obu trybach. Na szczęście wyniki co do poprawności wyświetlania kolorów czy temperatury w HDR są praktycznie takie same i nie ma oczywiście "wyprania" kolorów.   Jakie zdanie ma @PiPoLiNiO?
    • Sam piasek wygląda lepiej, ale nadal bez petardy (samo ziarno). Za to - chcę, aby to wybrzmiało (!) - dev odpowiedzialny za implementację pomysłu piasku w tej grze - mistrz. Jeszcze nie widziałem tak fajnie zaprogramowanego algorytmu pracy piasku, wirów, zawirowań, zachowań w odniesieniu do ternu, itd. Dla mnie majstrsztyk programistyczny, tylko graficznie coś nie pykło, tak jak reszta oprawy (nie bardzo wiem dlaczego - tam wystarczyłby chyba mały blur ziarna piachu i IMO zmiękczyłby ten obecnie szorstki odbiór).   Zastanawia mnie tylko "słabe zainteresowanie" moderów. Bardzo mało nowego. CP2077 - naście/dziesiąt nowych modów dziennie. Dziadzio W3 - nadal i niezmiennie po kilka nowych modów dziennie! A HFW... jakoś mało. A przecież aż prosi się o np. autoloota.  
×
×
  • Dodaj nową pozycję...