Skocz do zawartości

Pozostałe programy

Dyskusje o innych programach, nie mających swojego działu na forum

12807 tematów w tym forum

  1. Tablet graficzny + Krita

    • 1 odpowiedź
    • 1062 wyświetleń
    • 0 odpowiedzi
    • 1705 wyświetleń
    • 7 odpowiedzi
    • 1314 wyświetleń
  2. Micorosft Outlook

    • 0 odpowiedzi
    • 1199 wyświetleń
    • 13 odpowiedzi
    • 2760 wyświetleń
    • 8 odpowiedzi
    • 1392 wyświetleń
    • 0 odpowiedzi
    • 1379 wyświetleń
    • 0 odpowiedzi
    • 1391 wyświetleń
    • 5 odpowiedzi
    • 1547 wyświetleń
    • 2 odpowiedzi
    • 1433 wyświetleń
    • 1 odpowiedź
    • 1426 wyświetleń
    • 1 odpowiedź
    • 1758 wyświetleń
    • 1 odpowiedź
    • 1615 wyświetleń
  3. OBS Brak Powiadomień

    • 0 odpowiedzi
    • 1530 wyświetleń
  4. Alternatywy dla Baselinker

    • 6 odpowiedzi
    • 16920 wyświetleń
    • 2 odpowiedzi
    • 1677 wyświetleń
    • 2 odpowiedzi
    • 1554 wyświetleń
    • 0 odpowiedzi
    • 1494 wyświetleń
  5. Office 2013

    • 2 odpowiedzi
    • 1743 wyświetleń
    • 2 odpowiedzi
    • 2950 wyświetleń
  6. Zbyt mało miejsca na dysku

    • 6 odpowiedzi
    • 2782 wyświetleń
    • 3 odpowiedzi
    • 1542 wyświetleń
    • 6 odpowiedzi
    • 2021 wyświetleń
  7. Excel - liczenie wartości

    • 6 odpowiedzi
    • 2399 wyświetleń
    • 1 odpowiedź
    • 2091 wyświetleń
  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • To jest ogólnie śmieszne w moim przypadku bo na starym PC z GTX 1070 i Ryzenem 3600 gra działała bez losowego pierdzenia dźwięku i bez zamulonej mapy/menu pauzy. Dopiero na mocniejszej konfiguracji zaczęły się te cyrki. Pamiętam był tu taki jeden user, który miał identyczny problem w GTA 5 i też mu dźwięk pierdział i mapa świata gry się przycinała - pomogło mu ograniczenie fps do 60 w panelu Nvidii.  
    • Dla jasności to koszt dodatkowych punktów na etapie budowy względem tego co deweloper daje w standardzie. Biorąc pod uwagę że kierownik budowy będzie mieszkał obok to chyba maniany nie robią 
    • @maras2574 co się stało, to się nie odstanie  zgliszczy już chyba nie trzeba w wapnie topić  choć może dla przykładu  
    • @Lameismyname Chyba wiem co ci rozwala krzywą. A jak to nie to, to już nie mam pojęcia. Zrobiłem parę testów i myk jest taki z grubsza jak wcześniej było pisane, aby poprawić krzywą po restarcie. Ale trzeba ją poprawić na niskich temperaturach. Tu każde jedno gpu w idle mniej lub bardziej się nagrzewa tak samo jedno szybciej inne wolniej. Zrobiłem krzywą na ~35-40stopni, restart kompa i rozwaliło ją. Gdy skorygowałem w zakresie 30-35 stopni rozwalało po restarcie Więc skorygowałem na niskich tempach zakres gdzieś 25-29 i po kolejnych restartach śmiga jak należy i wchodzi prościutka krzywa z założonymi przeze mnie taktami. Jakie to dokładne zakresy są to ci nie powiem, trzeba by dokładniej potestować, ale kilkustopniowe i na jak najniższej temp gpu trzeba skorygować krzywą, aby przy chłodnym GPU podczas odpalenia kompa nie rozwalało krzywej przy wczytywaniu i będzie również działać przy wyższych temp np. podczas przełączania profili z krzywymi skrótami klawiszowymi podczas grania wszystko równo się wczytuje. Więc krótko po odpaleniu kompa na niskiej temperaturze gpu skoryguj szybko krzywą i zapisz. Jeśli twoje GPU w idle szybko nabiera temperatury i nie zdążysz w tym czasie skorygować krzywej to odpal sobie na sztywno wentyle na GPU na czas poprawiania krzywej, aby utrzymać niskie tempy. Jeśli ktoś ręcznie wczytuję profile to raczej nie będzie miał tego problemu jak z autostartem i wczytaniem profilu zaraz po odpaleniu systemu gdzie gpu jest zimne, bo po kilku chwilach złapie temp i profil ustawiony na wyższym temp wczyta się poprawnie z prostą krzywą.
    • Nie przełączyłem na silent bios, jakiś filmik na Tubie obejrzałem gdzie gostek dowodził, że to bez sensu, lepiej samemu pobawić się krzywą wentylatorów. No i nie pograłem zbyt długo, odpaliłem Skyrim z ENB, Dragons Dogmę Dark Arisen z ENB i Control, bo to mam na dysku i trochę obrazków przy pomocy AI wygenerowałem, żeby sprawdzić stabilność po UV i czy te 16GB to naprawdę dużo (no cóż, chyba jednak nie za bardzo). W moim przypadku i tak nie ma sensu grzebanie w krzywej wentylatorów, bo używam monitora NEC, takiego, który kiedyś był przeznaczony bardziej dla profesjonalnej obróbki grafiki, a nie do grania, więc ani HDR ani czegoś więcej niż 60Hz i 2K w nim nie ma. A z lockiem na 60 fps to karta się nudzi, bo te nowe konstrukcje są naprawdę wydajne energetycznie i na przykład w Skyrim z ENB to ciągnie jakieś 80W (sprawdzałem w Blackreach) w tej rozdzielczość, którą mam ustawioną w tej grze, czyli 2560x1080 no i śmieszne 45-55 stopni. jak spojrzałem do obudowy w pewnym momencie, to wiatraki na grafice nawet się nie kręciły. 2070 Super jechała tam z pełną mocą.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...