Skocz do zawartości
azgan

NVIDIA GeForce GTX 10x0, 1070, 1080 - Pascal

Rekomendowane odpowiedzi

Z tą obiektywnością to raczej będzie ciężko jak ktoś piszę, ze referenta 1070 słychać w całym domu :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Z tą obiektywnością to raczej będzie ciężko jak ktoś piszę, ze referenta 1070 słychać w całym domu :E

:cool:

 

ja do refa nic niemam - ogolnie chwale (ma swoje zastosowania i wydaje mi sie ze ma sie wieksze szanse na lepszy chip) :E o glosnosci jest ciezko sie wypowiedziec - jedyne stwierdzenie mozge dodac ze bez OC Jest Ok - przy auto jest dosc cicho - ale po wygrzniu sie takty sa dosc nisko i nici z zabawy

 

DSC_0618_zpsfmttgk7l.jpg

 

Testy sie zrobi - trzeba miec na uwadze ze w jeden dzien nic subiektywnie nie powiem ;)

Edytowane przez HARDCORE PC

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Albo ma 30stopni w pokoju albo jakaś dziwna karta, bez oc przy zamkniętej budzie to tej karty nie słychać, a mam pasywnie chłodzony cpu. Trzyma takty na poziomie 1800-1848mhz.

 

Turbina na 80% jest cichsza od chłodzenia msi lightining na 290x puszczonego na 50% co daje 2050 obr/min, ref został sporo poprawiony pod względem głośności względem poprzednich serii, został wyraźnie zredukowany hałas przy wyższych obrotach.

 

Co do wydajności to nic nowego nie odkryjecie tam gdzie nv nie poprawiła sterów pod pascala 20-25% wzgłędem titana , a tam gdzie poprawili to do 40%.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaki ma sens hairworks bez aa skoro jest to niemal książkowy przykład migotania poszarpanych krawędzi przy którym trawa to drobny detal? Ja mam wyłączony prawie w całości postprocessing, bo poza aa nie lubię i mnie tylko denerwują efekty starej marnej jakości kamery jak np. długie łapanie ostrości, wolna regulacja ekspozycji czy aberacje hromatyczne i najchętniej osobiście zadzgałbym nożem idiotów, którzy to implementują w grach psując mi wzrok, wypalając monitor i narażając na wyższe opłaty za prąd dzięki temu, że nie używam postprocessingu (o ile się da!) mam spory zapas wydajności ale gdyby nie ten zapas po stokroć wolałbym wyłączyć hairworks niż używać go bez aa. W erze 144 hz i g sync popularność rozmywaczy obrazu w grach to totalna bzdura, podobnie jak gównianym fov z konsoli. Akurat w wiedzmina 3 gra się bardzo ciężko, bo fov jest ustawiony pod konsole i siedzenie 4-5 metrów od starego sieżącego telewizora z rozdzielczością PAL i nawet włączenie postprocessingu nie robi porządku z oczojebnymi rozblyskami co mnie skutecznie zniechęca do tej gry.

Problemy pierwszego świata, jeden woli takie coś drugi inne. Niektórzy bez AA grać nie potrafią a inni grają i się cieszą

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie wygląda to tak:

 

Palit GTX 1070 GameRock

 

Ungine Valley Windowed Mode Extreme HD - MSI Afterburner: Core Clock: +160, Memory Clock: +750

GPU Core Clock: 2088 MHz

GPU Memory Clock: 9500 MHz

FPS: 105.8

Score: 4427

FPS Min: 32,3

FPS Max: 197,0

Max Temp: 71'C

Fan Speed (Auto Mode): 43%/1078 RPM

post-478467-146748402205_thumb.gif

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

ok sterowniki sa gotowe :lol2:

 

w grze nie wywalilo tylko w pulpicie pierwszy raz odpalona

 

rwrwere_zpsbnkhoovl.jpg

 

STOCK po rozgrzaniu

 

dsfgdsgsdg_zpsu7u5ddn3.jpg

 

jmjcjcjh_zpsenzftdbm.jpg

Edytowane przez HARDCORE PC

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Załóż wodę bo na stock 75 stopni to po oc się ugotuje :-D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co ten Geralt tak beznadziejnie wygląda? :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nawet na najniższych teksturach lepiej wygląda niż na tym screenie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

ok sterowniki sa gotowe :lol2:

 

w grze nie wywalilo tylko w pulpicie pierwszy raz odpalona

 

System beta, sterowniki beta, takie połączenie musiało dać w końcu crasha :E Wystarczy spojrzeć na Windows 7 albo nawet Windows 8.1 aby zobaczyć, że najwięcej problemów jest właśnie z "dziesiątką".

Edytowane przez Kris194

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Ten screen jest wyciety z 1440p wszystko max, pisalem wczesniej ze gra cos gorzej wyglada?

 

Otwarta buda, wszystkie wentyle off. Jeden tylko na radiatorze procka. - Komputer w fazie Beta

 

Oc powinno byc spoko temp przy refach niema problemu to i tu se poradzi - sie ustawia krzywa wentyla ;)

Edytowane przez HARDCORE PC

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba nie ale jakość obrazu to faktycznie lekka padaka. Sprawdzałeś już inne gry?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Niestety nie, GPU-Z jeszcze nie wspiera tej możliwości dla GTX 10xx z tego co inni pisali.

Edytowane przez Kris194

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@ helios7777

 

Na tych ustawieniach przechodzi Ci Firestrike Ultra? Ja po ustawieniu 130 na rdzeniu przy drugim teście mam brak obrazu na monitorze i pojawia się napis wyjście nieobsługiwane i muszę przerwać test.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

@ helios7777

 

Na tych ustawieniach przechodzi Ci Firestrike Ultra? Ja po ustawieniu 130 na rdzeniu przy drugim teście mam brak obrazu na monitorze i pojawia się napis wyjście nieobsługiwane i muszę przerwać test.

 

Jeszcze nie wiem, nie mam czasu pobawić się w wielogodzinne testy stabilności OC w różnych warunkach, ale postaram się jutro sprawdzić. I tak mi coś nie pasuje z OC pamięci, za mocno się kręcą, heh.

 

Edit: A on nie jest przypadkiem płatny?

Edytowane przez helios7777

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Jest. Ja go kiedyś kupiłem na steamie. Nie wiem czy w darmowej wersji można ten test przeprowadzić ale gdyby istniała taka możliwość byłbym wdzięczny. Moja sztuka jakoś wybitnie się nie kręci ale wydajność i tak jest dla mnie wystarczająca. Przynajmniej jestem prawie pewny stabilności po paru godzinach w Wieśku.

Edytowane przez Walker1982

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Ty masz SLI z 1080, chyba na starym mostku. Jak to u Ciebie wygląda w W3?

 

Ja mam na dwóch starych mostkach. Jedna karta prawie ciągle 99% druga 99% ale często spada na 97-98% oczywiście jak się dociśnie karty. Na pojedynczym mostku nie dało się grać z powodu stutteringu. Moim zdaniem było gorzej jak na 980ti ale nie mam kart na bezpośrednie porównanie. Na podwójnym mostku o stutteringu nie ma mowy o ile ktoś nie sprawdza przy 30-40 fps to wszystko leci płynnie. Sprawdzałem w 4k 60 fps.

 

Jak mam jeden slot przerwy pomiędzy kartami to rozumiem, że spasuje mi stary mostek 3way 70mm evga?

Edytowane przez unknown_solider

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

U mnie wygląda to tak:

 

Palit GTX 1070 GameRock

 

Ungine Valley Windowed Mode Extreme HD - MSI Afterburner: Core Clock: +160, Memory Clock: +750

GPU Core Clock: 2088 MHz

GPU Memory Clock: 9500 MHz

FPS: 105.8

Score: 4427

FPS Min: 32,3

FPS Max: 197,0

Max Temp: 71'C

Fan Speed (Auto Mode): 43%/1078 RPM

Dla porównania MSI GTX 1070

Zegar 2076 Mhz

Pamięć 9500 Mhz

Temp max 69*C

Riva pokazuje taktowanie 2076 Mhz, Valley 2123 Mhz, spora rozbieżność szczerbaty.gif

post-277705-146750369478_thumb.jpg

Edytowane przez Pitt_34

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:cool:

 

ja do refa nic niemam - ogolnie chwale (ma swoje zastosowania i wydaje mi sie ze ma sie wieksze szanse na lepszy chip) :E o glosnosci jest ciezko sie wypowiedziec - jedyne stwierdzenie mozge dodac ze bez OC Jest Ok - przy auto jest dosc cicho - ale po wygrzniu sie takty sa dosc nisko i nici z zabawy

 

 

Szkoda, że nie ma autorskich 2 slotowych blowerow z jeszcze wydajniejszym zamkniętym układem chłodzenia. Ten typ chłodzenia na chyba największy potencjał, a referent 980ti po rozebraniu nie robił najlepszego wrażenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co tu tak cicho o fejkowym wykresie 1060tki ??

Fejkowy to on raczej nie jest. tylko bardzo sprytnie zrobiony :D Zobacz na wartości o jakich mowa, a nie patrz na "długość" słupków.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fejkowy to on raczej nie jest. tylko bardzo sprytnie zrobiony :D Zobacz na wartości o jakich mowa, a nie patrz na "długość" słupków.

 

Nie wierzę w 48 rop. Karta powinna mieć wydajność wtedy na poziomie gtx980 a jak narazie to nawet na wykresach widać 15% ponad rx480 czyli co najwyżej poziom autorskich 970 i to przy aż 1.7 ghz. Jakby z kartą było wszystko ok to nie byłoby na wykresach rx480 tylko konsekwentnie zapowiadaliby wydajność 980 lub wspanialszą (vr itd.). Porównanie z rx480 to żadna rekomendacja przy obecnych cenach gtx970.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

http://www.3dmark.com/compare/fs/9098757/fs/7335509

 

jako tako swoj wynik pobilem - niejest to max tej karty a raczej poczatek zmudnego testowania- TX zajelo mi sporo czasu znalezc te zlote ustawienie- poki co widze karta ma dosc dobry potencjal

 

 

ghddn_zpsfqfvsgul.jpg

 

 

 

yfgo_zpsiuhyvtxb.jpg

 

pierwsze probki

standard

http://www.3dmark.com/fs/9101244

extreme

http://www.3dmark.com/fs/9100788

ultra

http://www.3dmark.com/fs/9098757

 

Gta V utrzymuje stale 2088MHz po OC na poczatku zalapie 2101

Edytowane przez HARDCORE PC

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...