Skocz do zawartości
azgan

NVIDIA GeForce GTX 10x0, 1070, 1080 - Pascal

Rekomendowane odpowiedzi

Napisano (edytowane)

Hehe jak kupiłem referenta r9 290 też tak myślałem do czasu aż odpaliłem grę o trzeciej w nocy i żona pyta się czy helikopter gdzieś startuje. :E

 

Taaa... miałem wyjca od GB, było wesoło :E

 

Black Ops 3 tymczasem łyka sobie 8GB Vramu bez popity (1080p, 140%)

 

LrCBNzY.png

 

Przy okazji ucina to spekulacje o sztukowanym RAM'ie jak w 970 :P

 

Bonus: http://i.imgur.com/JWMyYRF.png

 

Palit Jetstream 1070 OC +150 +500

(W afterburner zegar pamięci trzeba x2 przemnożyć a w CPU-Z x4)

3 godziny w Unigine Heaven Benchmark 4.0

Buda średnio przewiewna.

 

-Afterburner pełny log

-CPU-Z skleiłem początek z końcem.

 

http://static.frazpc.pl/board/2016/07/c1cfb65061ef35db.jpg

http://static.frazpc.pl/board/2016/07/d2253dd084b7531c.jpg

 

Jak pisałem, bios na Palitach i Gainwardach daje bardzo niskie obroty wentylatora i pozwala rozgrzać się karcie do 70 stopni a to już zbijanie zegarów, polecam ustawić sobie obroty wentyla w AB.

Edytowane przez Fuudimitzu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tez tak sobie myślę, albo po prostu stępiony słuch przez dokanałówki teraz tak popularne wśród młodzieży, sporo osób kupuje kartę wmontowuje odpala grę zakłada słuchawki i tyle z obserwacji jej działania.

Nie wierze w całkowicie bezgłośne karty które już nic z siebie nie wydadzą podczas dużego obciążenia.

Ja tez mam cholernie czuły słuch i czasami to jest nawet wręcz dokuczliwe.

Jak jechałem na integrze HD530 to tez ją bardzo ale to bardzo minimalnie słyszałem ale to juz tak ze musi być całkowita cisza w nocy i wentyle w obudowie mocno skręcone.

Zresztą nawet praca dysku SSD potrafi być słyszalna.

 

What? To Ty zamiast wentyli w budzie masz chyba wmontowane megafony :D Słyszalny SSD? Słyszysz przeskakujące elektrony czy co?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy okazji ucina to spekulacje o sztukowanym RAM'ie jak w 970 :P

Nikt tak nie twierdził z tego względu, że to nie możliwe przy takiej konfiguracji gpu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W moim przypadku na 1070 FE różnica na windows 10 pomiędzy 1950 Mhz na standardowym napięciu, a napięciem 0.962 po ruszeniu tablicy jest rzędu 1fps/100 pkt graphic scora w 3d marku.

 

Ma ktoś może jakiś link do biosu do 1070 żeby pasował na Frajers Edyszyn? Z góry dziękuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Dzięki wszystkim za pomoc dziś może się pobawię z biosem.

Jeszcze jedno która wersja inno3d ma wyższy powerlimit i pasuje do wersji FE?

Edytowane przez 86mati86

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hehe jak kupiłem referenta r9 290 też tak myślałem do czasu aż odpaliłem grę o trzeciej w nocy i żona pyta się czy helikopter gdzieś startuje. :E

Witaj w klubie też gram na słuchawkach i raz córka mnie się zapytała po co mi jej suszarka do włosów :) 290 referent

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

What? To Ty zamiast wentyli w budzie masz chyba wmontowane megafony :D Słyszalny SSD? Słyszysz przeskakujące elektrony czy co?

Tak praca elektroniki, tak samo jak idzie nawet usłyszeć działanie portu USB na pewnych płytach/kontrolerach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O ile biedniejsze układy ARM mozna usłyszeć, faktycznie piszczenie układu pod obciążeniem. Ale to mając ucho przytknięte do urządzenia, a nie z metra czy dwóch.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Sprawdź, ale u mnie wydajność rośnie normalnie jak ruszam tablicę na win7. Tylko trzeba podnosić power limit na maxa by taktowanie nie świrowała pomimo, że regulacja power limitu nie działa(od 100% throtling).

 

OS nie ma znaczenia. Na W7 to samo. Wszystkie pomiary na tej samej sesji zrobione.

 

Def:

ffe3a2ec6888.jpg

 

Tablica:

a416597345c7.jpg

 

Suwak:

7c9b6e682e33.jpg

 

Będę miał dostęp do jeszcze jednej karty to może uda mi się to jeszcze na innym producencie zweryfikować.

Edytowane przez Lancer

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak pisałem, bios na Palitach i Gainwardach daje bardzo niskie obroty wentylatora i pozwala rozgrzać się karcie do 70 stopni a to już zbijanie zegarów, polecam ustawić sobie obroty wentyla w AB.

 

Tak na szybko "krzywą" obrotów poprawiłem.

Tak wygląda po 30 minutach Heaven 4.0 na Palicie 1070 Jetstream. oc +150 +500

 

post-120998-146807522734_thumb.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To może karta albo platforma ma znaczenie.

 

Niektórzy nie mają problemów z dpc latency na nowych sterach od nv, u mnie są okrutne problemy. Jak się filmy tną lub strona podczas przewijania to nie jest wesoło, nie wspominając o processingu audio w czasie rzeczywistym.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zresztą nawet praca dysku SSD potrafi być słyszalna.

Idąc tym tokiem myślenia nie istnieje jeszcze niesłyszalny komputer. Nawet jak jest wyłączony to będziesz słyszałał blachy trzeszczące przy domowym wietrze. :E

 

Nie wiem czy to nie podchodzi już pod nadwrażliwość, ale przy moim komputerze to chyba byś dostał szału. Jestem ciekaw tylko jak rozwiązałeś sprawę chłodzenia, bo jeśli przy wentylatorach słyszysz pracę dysku SSD, to musisz mieć albo dobry słuch, albo chłodzenie naginające prawa fizyki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To może karta albo platforma ma znaczenie.

 

Niektórzy nie mają problemów z dpc latency na nowych sterach od nv, u mnie są okrutne problemy. Jak się filmy tną lub strona podczas przewijania to nie jest wesoło, nie wspominając o processingu audio w czasie rzeczywistym.

 

Na wcześniejszych driverach było to samo...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To może karta albo platforma ma znaczenie.

 

Niektórzy nie mają problemów z dpc latency na nowych sterach od nv, u mnie są okrutne problemy. Jak się filmy tną lub strona podczas przewijania to nie jest wesoło, nie wspominając o processingu audio w czasie rzeczywistym.

 

tia, u mnie tez jest bardzo wysokie latency, ale na szczescie nie jest odczuwalne. nie widzialem zadnego stutteringu poza GTA V, gdzie faktycznie kilka razy pojawila sie krotka scinka (+audio). updatnalem wszystkie stery, wylaczylem c-states etc, performance mode w windzie - dalej chore skoki w latencymonie

 

przynajmniej sa w stanie zreplikowac problem - mam nadzieje, ze fix to kwestia czasu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Na wcześniejszych driverach było to samo...

Tak, ale teraz jest jeszcze gorzej.

 

przynajmniej sa w stanie zreplikowac problem - mam nadzieje, ze fix to kwestia czasu.

Znalazłem temat, że już zdołali złapać ten błąd na jednej z platform, więc wiedzą co naprawić.

 

Problem nie jest od strony c-state od cpu tylko zarządzania energii od karty. Włącz nawet małe obciążenie kartę by karta banglała w 3d i sprawdź latency :E Nawet na 800mhz cpu dpc latency jest niskie.

Edytowane przez sideband

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak człowiek czyta ten wątek, to ma ochotę uwierzyć w te opowieści, że na konsoli to wkładasz płytę (pardon - ściągasz grę i patche) i grasz, a na PC - milion wersji sterowników, ciągle coś się tnie, ciągle coś nie działa, undervolting, overvolting, ubermenschen, kopfschmerzen... normalny człowiek nie ma szans!

 

:E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nikt tak nie twierdził z tego względu, że to nie możliwe przy takiej konfiguracji gpu.

 

W oryginalnym temacie w którym gościu pisał o ropach wypłynęły takie spekulacje, sam w to nigdy nie wierzyłem.

 

Tak na szybko "krzywą" obrotów poprawiłem.

Tak wygląda po 30 minutach Heaven 4.0 na Palicie 1070 Jetstream. oc +150 +500

 

post-120998-146807522734_thumb.png

 

No, teraz nie zbija zegara :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na konsolach też mają problemy i większości z nich sam nie naprawisz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdziłem jeszcze jedną rzecz.

 

Na def taktach zasilacz pokazuje pobór mocy ~284W

Po wykręceniu na 2,2G ~290W

Kręcenie suwakiem daje ~300W

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdziłem jeszcze jedną rzecz.

 

Na def taktach zasilacz pokazuje pobór mocy ~284W

Po wykręceniu na 2,2G ~290W

Kręcenie suwakiem daje ~300W

 

To wyjaśnia Twoje pomiary fps.

 

Jeszcze wystarczy pojąć, że ruszając tablicę karta jedzie na domyślnym power limicie 200W, a jak kręcisz suwakiem masz 240W.

 

Trudno żeby banglało 1,062V 2200MHz z kagańcem 200W jak na 1V 2100MHz wciąga 192W.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak przebijasz limit mocy to karta throtluje, może w tym przypadku jest jakiś cyrk.

 

U mnie 2114mhz 0.95v w 4k bez problemu karta łapie throtling, przebija limit 155wat.

 

Na odblokowanym biosie 2.2ghz 1.15v wydajność w granicach normalnej 1080 taktowanej 2ghz :E Takie cyrki można znaleźć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Ja bardzo sobie chwale mozliwosc modyfikacji tablicy boost. U mnie po modyfikacji tablicy karty zachowuja sie przewidywalni bez zadnych anomali, nie udalo mi sie jeszcze rozgrzac gornej karty do 80C pomimo minimalnego (niemal zerowego) przewiewu w obudowie wiec jest nawet rezerwa do zmniejszenia obrotow turbiny. Wyglada to tak przy 0.882V (dokladnosc pomiaru 3%);

 

power.jpg

 

Okolo 300W z gniazdka, tak samo wg. corsair link jak i chinskiego miernika, w najbardziej wymagajacych grach pobor rosnie do 360w glownie przez CPU, same karty pobieraja okolo 250W. Pojedyncza 980ti brala mniej wiecej tyle swamo papu po OC na rozsadnych ustawieniach czyli wciaz daleko od rekomendowanych 1500 MHz przy, ktorych mozna poznac jej prawdziwa moc.

 

GTX1070 przy 0.862v i 1950 mhz pewnie będzie pobierać około 100 może szczytowo 110w. Nie zdziwie się jak producenci zaczną tłuc mniej więcej takie podstawowe wersję gtx106010587_cb8a17425779741a134213f0e9a61462a818a5c3.jpg

 

3 slotowego palita gtx1070 na 0.862v pewnie można puścić pasywnie o ile tam jest porządne chłodzenie vrm.

Edytowane przez unknown_solider

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Problem nie jest od strony c-state od cpu tylko zarządzania energii od karty. Włącz nawet małe obciążenie kartę by karta banglała w 3d i sprawdź latency :E Nawet na 800mhz cpu dpc latency jest niskie.

tak, ale u niektorym pomagalo wylaczenie speedstepa i c-states. mi nie ;)

 

poza tym - u mnie nie jest tez wysokie (niech bedzie 0.5ms) latency pod obciozeniem

 

GTX1070 przy 0.862v i 1950 mhz pewnie będzie pobierać około 100 może szczytowo 110w. Nie zdziwie się jak producenci zaczną tłuc mniej więcej takie podstawowe wersję

 

ale takim wynikiem to selekty sie moga pochwalic. u mnie do 1950MHz trzeba dac 0.9V a i tak nie jestem pewien, czy jest to w pelni stabilne oc/uv

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To wyjaśnia Twoje pomiary fps. Jeszcze wystarczy pojąć, że ruszając tablicę karta jedzie na domyślnym power limicie 200W, a jak kręcisz suwakiem masz 240W. Trudno żeby banglało 1,062V 2200MHz z kagańcem 200W jak na 1V 2100MHz wciąga 192W.

 

Czy wy czytacie to co ja piszę, czy tylko po łebkach? Ile razy mam to powtarzać? Karta def ma power limit 270W, a mogę dać jeszcze dodatkowe 20%! OBNIŻENIE NAPIĘCIA z tablicy ZMNIEJSZA WYDAJNOŚĆ. Podnoszenie z kolei jej nie zwiększa! Zmiana parametrów suwakiem działa jak trzeba. W żadnym wypadku gdy biorę pomiar karta nie zbliża się do 100% TDP, a zegary stoją jak zaklęte w miejscu. Co ma więc throtllować?

 

Skołowałem Palita. Wykręcić się jej za wiele nie da bo już na 2088MHz jest koniec, ale sprawa wygląda podobnie jak na mojej:

 

- def 1974MHz i 1,043V daje 87FPS

- obniżenie na 0,95V przy 1974 daje 85FPS - pewnie throtling się włącza co?

- podkręcenie z tablicy do 2088MHz z 1,05V daje 87FPS (tyle samo co def)

- podkręcenie suwakiem do 2088MHz z 1,06V daje 90FPS

 

Teraz mądrale od throtlingu niech mi wytłumaczą, dlaczego za każdym razem ruszanie tablicy daje mi gorsze wyniki niż ruszanie suwaków? Nawet obniżenie napięcia gdy pobór mocy spada powoduje spadek wydajności. I to na kartach dwóch producentów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Teraz mądrale od throtlingu niech mi wytłumaczą, dlaczego za każdym razem ruszanie tablicy daje mi gorsze wyniki niż ruszanie suwaków? Nawet obniżenie napięcia gdy pobór mocy spada powoduje spadek wydajności. I to na kartach dwóch producentów.

Skoro to nie sprzęt to zostaje tylko soft ;) Tak jest u ciebie i nie ma o co się kłócić.

 

GTX1070 przy 0.862v i 1950 mhz pewnie będzie pobierać około 100 może szczytowo 110w. Nie zdziwie się jak producenci zaczną tłuc mniej więcej takie podstawowe wersję gtx1060

To zależne od rozdzielczości w 4k 1987mhz 0.862v ładuje do 120wat, 3200x1800 do 114wat.

 

tak, ale u niektorym pomagalo wylaczenie speedstepa i c-states. mi nie ;)

 

poza tym - u mnie nie jest tez wysokie (niech bedzie 0.5ms) latency pod obciozeniem

0.5ms pod obciążeniem to rzeczywiście sporo, u mnie wystarczy dać 3d na kartę i spada do 0.08ms na niskim taktowaniu cpu.

Edytowane przez sideband

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...