Skocz do zawartości
azgan

NVIDIA GeForce GTX 10x0, 1070, 1080 - Pascal

Rekomendowane odpowiedzi

Ale wiesz, że za 2500zł to on ma geforce 1080.

A wiesz, że nie nikt tu nie powiedział, że chce 2500 za tę kartę???

Tyle, że w cenie <2000pln może mieć kartę z lepszą gwarancją/serwisem DTD i lepszą jakościowo(subiektywne) i prawdopodobnie z wykupioną 5letnią gwarancją - ale tu muszę się upewnić, bo to karta kumpla jest. Ja się do niej przymierzam od Soboty, ale najpewniej zostanę ze starą GTX 980 MSI Gaming - jak wcześniej wspomniałem...

Edytowane przez rayen

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja szukam teraz rozsądnie najtańszej opcji bo miałem 1060 ale ją oddałem te OC pascali szału nie robi ale odkurzacza też nie chce i są dylematy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja szukam teraz rozsądnie najtańszej opcji bo miałem 1060 ale ją oddałem te OC pascali szału nie robi ale odkurzacza też nie chce i są dylematy

 

Poszło PW.

Jeśli chodzi o głośność, to

- Metro LL Redux - wsio na max + PhysX - obciążenie GPU 60%, temp 46-50C, wentyle ok 800-900rpm - cicho. /synchronizacja włączona/

- furmark rozgrzewa ją do 67C i tyle, wentyle są już słyszalne ok 1400rpm - ale dla mnie wszystko co powyżej 1000rpm koli w uszy - nawet MSI Gaming GTX 980...

 

Obudowę mam SPC Pax M70 i wszystkie wentyle 140mm na max 600rpm chodzą, a przy małym obciążeniu zatrzymują się.

Edytowane przez rayen

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmm... Wie ktoś jak rozwiązać problemy z taktowaniem rdzenia np. grając z v-sync? Teraz przykładowo grając w Battlefield rdzeń wisi mi na 1050 Mhz pomimo spadków do 40-50 fps. Bez v-sync tego problemu nie ma.

 

np. teraz czołgam się po krzakach mam ~50 fps, a rdzeń ma ~1100 Mhz

zamiast vsync ustaw fastsync

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość kieros

panel nvidii -> synchronizacja pionowa -> szybkie

 

W grze wyłączyć vsync.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niezły wynik z procem 4670k , u mnie 6700k i gtx 1070 mam 9238

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam problem z grą Battlefield 1... otóż podczas bety miałem gtx970 i gra śmigała spokojnie na 80-120 fpsów. Teraz mam gtx1070 i gra często gęsto łapie spadki płynności... sterowniki 375.70 najnowsze, win7, gra zainstalowana na dysku SSD. Nie wiecie w czym może być problem? Dodam, ż reinstalka systemu nic nie pomogła.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam problem z grą Battlefield 1... otóż podczas bety miałem gtx970 i gra śmigała spokojnie na 80-120 fpsów. Teraz mam gtx1070 i gra często gęsto łapie spadki płynności... sterowniki 375.70 najnowsze, win7, gra zainstalowana na dysku SSD. Nie wiecie w czym może być problem? Dodam, ż reinstalka systemu nic nie pomogła.

 

Możliwe że przez win 7

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam problem z grą Battlefield 1... otóż podczas bety miałem gtx970 i gra śmigała spokojnie na 80-120 fpsów. Teraz mam gtx1070 i gra często gęsto łapie spadki płynności... sterowniki 375.70 najnowsze, win7, gra zainstalowana na dysku SSD. Nie wiecie w czym może być problem? Dodam, ż reinstalka systemu nic nie pomogła.

Jaki procek? Może coś w tle działa - winupdate???

 

 

Ja mam zgoła odmienny problem...

Ostatnio zaktualizowałem bios płyty - Asus Z170ProGaming na starszy umożliwiający OC procków NIE-K...

I Windows domaga się aktywacji... przez telefon... Czy ktoś coś wie na temat? Lub coś słyszał? Dodam że mam WIN 7pro...

Edytowane przez rayen

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

i74790 bez mnożnika... ale gre instalowałem już kilka razy i windowsa stawiałem od podstaw po formacie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ściągnąłem nowy bios do g1 gaming gtx1070 i po rozpakowaniu mam aplikację która sama chce zaaktualizować bios, kiedyś jak aktualizowałem bios w gtx970 były dwa biosy i trzeba je było wgrywać osobno, a teraz gigabyte daje aplikacje gdzie klika się yes/no i nie wiem czy jej zaufać :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ściągnąłem nowy bios do g1 gaming gtx1070 i po rozpakowaniu mam aplikację która sama chce zaaktualizować bios, kiedyś jak aktualizowałem bios w gtx970 były dwa biosy i trzeba je było wgrywać osobno, a teraz gigabyte daje aplikacje gdzie klika się yes/no i nie wiem czy jej zaufać :D

 

Może trochę offtop, ale to mi przypomina pewną grupę kobiet tak chętnych że same się do ...instalacji pchały ;)

nie wiem czy możesz ...ehem zaufać :P To przecież Twój ... interes :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może trochę offtop, ale to mi przypomina pewną grupę kobiet tak chętnych że same się do ...instalacji pchały ;)

nie wiem czy możesz ...ehem zaufać :P To przecież Twój ... interes :P

 

 

bo już nie mam pomysłu co może być nie tak ze spadkami płynności w BF1 i staram się szukać wszędzie :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ograłem mapę singla BF1 z tym gdzie na początku ta córka pyta ojca o te zdjęcia. Masakra... dropy na tej mapie niemiłosierne 4690k 4,5 Ghz nie wyrabia na tej mapie 8:E ?

 

Która opcja ustawień w grze jest taka procesorożerna?

 

Pomyliłem tematy.

Edytowane przez DyndaS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość chotom19

Nie wiem czy ktoś już to zaobserwował, ale większość gier odpalałem ze stałym V-sync na 60 fps. OD jakiegoś czasu czuć było spadki płynności z 60 leciało nagle na 50 fps gdzie użycie GPU sięgało 30-40 %. Przykład COD MWR z 60 fps zrobiło się nagle 15. Z ciekawości wyłączyłem w grze V-sync i odpaliłem tryb szybki w sterownikach. MSI AF pokazuje 115-90 fps i brak spadków poniżej 60 jak to miało miejsce do tej pory. Zgodnie z opisem rwanie obrazu nie występuje w trybie szybkim( według mnie obraz generowany jest z maksem co pokazuje MSI AF a później są tylko wyświetlane te klatki które zgodne są z odświeżaniem monitora).

 

Chyba mamy jakiś poważny błąd w sterownikach NV, który powoduje takie spadki z włączonym V-sync

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy ktoś już to zaobserwował, ale większość gier odpalałem ze stałym V-sync na 60 fps. OD jakiegoś czasu czuć było spadki płynności z 60 leciało nagle na 50 fps gdzie użycie GPU sięgało 30-40 %. Przykład COD MWR z 60 fps zrobiło się nagle 15. Z ciekawości wyłączyłem w grze V-sync i odpaliłem tryb szybki w sterownikach. MSI AF pokazuje 115-90 fps i brak spadków poniżej 60 jak to miało miejsce do tej pory. Zgodnie z opisem rwanie obrazu nie występuje w trybie szybkim( według mnie obraz generowany jest z maksem co pokazuje MSI AF a później są tylko wyświetlane te klatki które zgodne są z odświeżaniem monitora).

 

Chyba mamy jakiś poważny błąd w sterownikach NV, który powoduje takie spadki z włączonym V-sync

 

gdzie jest ten tryb szybki w sterownikach ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość chotom19

gdzie jest ten tryb szybki w sterownikach ??

zarządzanie ustawieniami 3d - Synchronizacja pionowa - Szybki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zarządzanie ustawieniami 3d - Synchronizacja pionowa - Szybki

 

dzięki zaraz zobaczę :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sterownik nvidi to jeden wielki błąd. Bubel technologiczny wiecznie w budowie. Też mam problem z płynnością po włączeniu vsync. Chyba każdy będzie miał tak samo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość chotom19

Wcześniej myślałem że to przez optymalizację nowych gier, pierwsze takie objawy widziałem w Mafii 3, później lekko zgrzytało w COD IW a przegięciem okazało się COD MWR. I to zawsze wygląda tak że użycie GPU do utrzymania 60 fps mieści się w granicach 30-50%. Mimo zapasu mocy występują te drastyczne przycięcia w płynności.

 

No to prawda NV mocno opuściła się w sterach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzięki zaraz zobaczę :D

 

u mnie spowolniło grę na 40-50 fpsów także wróciłem do normalnych ustawień :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie spowolniło grę na 40-50 fpsów także wróciłem do normalnych ustawień :D

post-510060-14785414944111_thumb.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie,czy wgranie biosu od gamerock premium do zwyklego gamerock 1080 moze być ryzykowne? Ogarne to sam? Nigdy nie flashowalem zadnej karty dlatego wole zapytać

 

Dziekuje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość chotom19

Jestem po testach trybu FAST SYNC

 

Plusy:

 

Brak spadków fps które wcześniej opisywałem;

Brak rwania obrazu

Czuć poprawę/ zmniejszenie Input Laga

 

Minusy:

 

GPU pracuje na 100% , przy OC zwiększa sie też pobór energii do maksymalnego poziomu;

 

MSI pokazuje ponad 100 fps jednak w założeniach wyświetlane jest tylko 60 fps co wiąże się z marnotrawstwem energii (średnio użycie mocy rośnie z 80-90 W które były potrzebne do utrzymania 60 fps, do 220 W w przypadku OC karty);

 

1080 FE przy V-on do utrzymania 60 fps nagrzewał sie do 55-60 stopni, w trybie Fast ze zmienioną krzywą obrotów turbiny osiągam 73-74 stopnie.

 

 

Tak więc coś za coś w przypadku trybu FAST. Dziś zastosowałem go drugi raz od premiery Pascali. Wtedy był totalnie nie do używania ze względu na falowanie fps-ow.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...