Skocz do zawartości
azgan

NVIDIA GeForce GTX 10x0, 1070, 1080 - Pascal

Rekomendowane odpowiedzi

Kiedy mają wyjść te szybsze gtx 1080 bo mnie korci by już sobie kupić 1080 ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to widać po pierwszych testach że Strix 1080Ti to z niereferentów najlepsza karta jak na razie i według mnie najlepiej wygląda, jeszcze MSI dobrze się prezentuje bo Giguś ani trochę się mi nie podoba.

 

Czekam na EVGA i ich FTW3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Głosność kart to rzecz gustu. Wielu nie uzywa np chłodzenia pół wodnego od cooler master czy corsair nie dlatego, że jest słabe bo np corsair h100i v2 oraz 110i są to dwa najwydajniejsze obecnie chłodzenia na rynku niż każde inne chłodzacze powietrzem ale tylko dlatego że jest za głośne owszem jest to fakt ale jeśli komuś to nie przeszkadza to nie ma się co naśmiewać. To samo tyczy się kart graficznych właśnie otrzymałem w piątek mój egzemplarz gigabyte gtx 1080ti gaming OC i powiem tak ok do najcichszych nie należy ale głośnością przebija ją moje chlodzenie corsair h100i ustawione na full. Więc przyzwyczajony do takiego szumu mi to nie przeszkadza. Co do temperatury 30 minut w Wiedzminie 3 max.temperatura 73 stopnie karta podkreca się nie najgorzej pamięć osiąga 11195 a rdzeń spokojnie podkrecilem o 120mhz więc producent w oc mowil o 1544 Mhz mi udalo się podkręcić do 1664 i boost w wiedzminie skacze między 1990 a 2010 więc nie jest źle. A kupilem ją tylko dlatego że arous czy jakoś tak rozszedl się bardzo szybko a ta karta została a i chciałem mieć już gtx 1080ti i nie chciałem FE. I mi głośność tej karty nie przeszkada nie jest glosniejsza od tego corsair więc to dla mnie plus. Okazuje się aby nie zawsze słuchać tutaj ludzi viw każdy ma swoje priorytety i inaczej patrzy na daną kartę. Mi ona absolutnie wystarczy osiagam w wiedzminie na 4K monitorze wszystko na uber oprócz HairWorks ponad 50 klatek w większości lokacji najmniej spadło mi do 45 fps mi to absolutnie wystarcza. Zaplacilem na caseking z przesylka do Irlandii 815 euro po rabacie dla stałych klientów i jestem w pełni zadowolony. Jeszcze raz utwiedzam się w przekonaniu że nie zawsze trzeba brać pod uwagę zdanie tutejszych na pclab ekspertów bo każdy ma inne priorytety. Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Różnica w szybkości to chyba będzie w sygnaturkach jak Gigabyte będzie nail9te 10-20MHz więcej i do tego huranmgan w obudowie. Najszybsze to będą wersję z blokiem wodnym i do tego temperatura będzie niska nie mówiąc o ciszy.

 

Ale widać jak to z chłodzeniem jest, takie bestie jak 980Ti

/1080Ti potrzebują ogromnego chłodzenia albo bloku wodnego inaczej huragan albo grzałka a te bajki o energooszczenosci9z generacji na generację można wcisnąć w bajki jedynie fps/wat się poprawia bo są ludzie co myślą że nowsza generacja będzie się mniej grzała :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Różnica w szybkości to chyba będzie w sygnaturkach jak Gigabyte będzie nail9te 10-20MHz więcej i do tego huranmgan w obudowie. Najszybsze to będą wersję z blokiem wodnym i do tego temperatura będzie niska nie mówiąc o ciszy.

 

Ale widać jak to z chłodzeniem jest, takie bestie jak 980Ti

/1080Ti potrzebują ogromnego chłodzenia albo bloku wodnego inaczej huragan albo grzałka a te bajki o energooszczenosci9z generacji na generację można wcisnąć w bajki jedynie fps/wat się poprawia bo są ludzie co myślą że nowsza generacja będzie się mniej grzała :E

 

Przeczytaj co napisalem wyżej punkt siedzenia dla każdego jest inny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@rafapietrzyk

 

mój post nie dotyczył Twojej wypowiedzi tylko posta wyżej. Co do Twojego posta to owszem punkt widzenia ma każdy inny, ale jak ja miał bym mieć wyjąć w obudowie to bym szybko się tego pozbył dlatego do momentu aż Gigabyte nie zrobi dobrego chłodzenia na topowa kartę z TDP250+ to ich omijam, tak samo jak bym do swojej bydu nie wsadził tego Corsair H100/110i i wszystkich tych wariantów co tam Corsair ma mimo że to temperatury są małe to już wolał bym kłócą NH-D15 wsadzić za te 400zł i dla mnie było by lepiej a te 2-3°C czy nawet 5 po OD bym przeżył zachowując dużo większą ciszę.

 

Mam na CPU Predatora 360 i ten Corsair na pewno jest gorszy wiadome dlaczego i nawet jak bym podpiął 980Ti pod niego było by lepiej niż H100/H110i plus jakiekolwiek wersja 980Ti chłodzona powietrzem. Każdy kupuje co chce, każdego zdanie trzeba traktować jako opinię a nie wyznacznik tego co się powinno kupić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przeczytaj co napisalem wyżej punkt siedzenia dla każdego jest inny.

A mógłbyś wyjaśnić dlaczego się tak dobrowolnie kaleczysz?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@rafapietrzyk

 

mój post nie dotyczył Twojej wypowiedzi tylko posta wyżej. Co do Twojego posta to owszem punkt widzenia ma każdy inny, ale jak ja miał bym mieć wyjąć w obudowie to bym szybko się tego pozbył dlatego do momentu aż Gigabyte nie zrobi dobrego chłodzenia na topowa kartę z TDP250+ to ich omijam, tak samo jak bym do swojej bydu nie wsadził tego Corsair H100/110i i wszystkich tych wariantów co tam Corsair ma mimo że to temperatury są małe to już wolał bym kłócą NH-D15 wsadzić za te 400zł i dla mnie było by lepiej a te 2-3°C czy nawet 5 po OD bym przeżył zachowując dużo większą ciszę.

 

Mam na CPU Predatora 360 i ten Corsair na pewno jest gorszy wiadome dlaczego i nawet jak bym podpiął 980Ti pod niego było by lepiej niż H100/H110i plus jakiekolwiek wersja 980Ti chłodzona powietrzem. Każdy kupuje co chce, każdego zdanie trzeba traktować jako opinię a nie wyznacznik tego co się powinno kupić.

Corsairy to nawet Liquid Freezer zjada na śniadanie za 350 pln, tylko trochę więcej miejsca w budzie trzeba...

Edytowane przez mhojlo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@mhojlo

 

otóż to trochę więcej miejsca w budzie i można zamontować każdego "kloca" na CPU i żadne AIO mu nie dorówna pod względem temp i ciszy (Predatora 360 nie zaliczam bo to inna kategoria cenowa i wydajnościowa)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest szansa, żeby dorwać w PL to chłodzenie ?

post-277705-14917327391087_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest szansa, żeby dorwać w PL to chłodzenie ?

Nie polecam, okrutnie buczy i głośne ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koncowka sierpnia zapewne.

 

łee to chyba jutro se kupuję gtx 1080. Który i gdzie polecacie kupić?

 

Mam na oku ten sklep:

 

http://www.esc.pl/product_info.php?manufacturers_id=&products_id=20247

czy

http://www.esc.pl/product_info.php?manufacturers_id=&products_id=72747

 

??

 

Wezmę kredyt u siebie w banku wbk. oprocentowanie 0%...

Edytowane przez Crew 900

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

palit lepszy, ale kupił bym zotaca ze względu na gwarancję 2 lata vs 5 - po zarejestrowaniu produktu.

Edytowane przez Ozzbi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

TO jest gainward i też ma 24 miesiące jak ZOTAC :E Ale nie ma przedłużenia po zarejestrowaniu. NO i nie wiem czy jest na stanie bo gaiward ma info, że wysyłka natychmiastowa.

Edytowane przez Crew 900

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie polecam, okrutnie buczy i głośne ;)

 

Miałem już to chłodzenie w nowszej rewizji, ciche było scratchhead.gif

 

@Crew 900

esc.pl ma na allegro w tej cenie wystawione i też masz raty 0%

Edytowane przez Pitt_34

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ano rzeczywiście.

 

To brać tego Gainwarda?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem co prawda tylko 1060 i 1070 z tym chłodzeniem, ale  jedno mogę powiedzieć, jest to  rewelacyjne chłodzenie thumbup.gif jedyny mały minus to wielkość, ale w moim przypadku nie miało to żadnego znaczenia, mama dużą obudowę.

Edytowane przez Pitt_34

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam tego Gainward GeForce GTX1080 Phoenix GS i powiem że będziesz zadowolony jak kupisz, dałem za niego 2300. Dobre ma OC i jest cichy, trzeba mieć na uwadze jak już wyzej było napisane że to bardzo duża karta.

Edytowane przez Semi1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gtx1080 od Gainwarda to dobra karta, z wydajnym chłodzeniem, tylko ma pewien mankament.

Do 1100-1200 rpm odgłos wentyli nie przeszkadza, jednak jak kartę mocno obciążymy i wentylatory rozkręcą się do ponad 1300 rpm to wydają nieprzyjemny dźwięk. Nie jest to szum, tylko bardziej świst, buczenie. Te wentylatory są niestety niskiej jakości.

W MSI możemy mieć 1500 rpm a i tak będzie ciszej i dźwięk jest przyjemniejszy niż przy 1300 rpm w Gainwardzie czy Palicie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gtx1080 od Gainwarda to dobra karta, z wydajnym chłodzeniem, tylko ma pewien mankament.

Do 1100-1200 rpm odgłos wentyli nie przeszkadza, jednak jak kartę mocno obciążymy i wentylatory rozkręcą się do ponad 1300 rpm to wydają nieprzyjemny dźwięk. Nie jest to szum, tylko bardziej świst, buczenie. Te wentylatory są niestety niskiej jakości.

W MSI możemy mieć 1500 rpm a i tak będzie ciszej i dźwięk jest przyjemniejszy niż przy 1300 rpm w Gainwardzie czy Palicie.

No na pełnych obrotach dziwnie szumią, ale samo chłodzenie jest mega wydajne.

Zresztą ustaw sobie w takim przypadku manualnie krzywą, żeby nie przekraczała danych obrotów.

Ja mam na standardzie, temp 68-70'C po OC, zresztą ja kompa nie słyszę czy dziewczyny jak wali w drzwi chcąc wejść do mego pokoju :E

No chyba, że gracie bez głosu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, jeśli temperatura gpu trzyma te 68-70*C to jest przyjemnie cicho, gorzej jak gramy z fast sync i karta jest cały czas na mocno obciążona. Wtedy łapie u mnie 74*C i wentyle zasuwają na 1500 rpm i świst już dość mocno przeszkadza.

Zostaje manualne ustawienie krzywej obrotów, tylko ten cholerny boost jest powiązany z temperaturą i takty spadają wraz z jej wzrostem. Albo grać z vsync, czy adaptive sync, wtedy gpu redukuje taktowanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Corsairy to nawet Liquid Freezer zjada na śniadanie za 350 pln, tylko trochę więcej miejsca w budzie trzeba...

 

Nie zjada, po za tym może nawet nie dożyć końca gwarancji, bo Artic nigdy nie słynął z trwałych chłodzeń.

 

H100i i H110i GT / H115i GTX są ogólnie bardzo dobre pod warunkiem że wymieni się te beznadziejne wentylatory.

Edytowane przez DisconnecT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przecież oba chłodzenia robi ta sama firma - corsair daje tylko dłuższą gwarancję

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...