Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

No na pewno zaciekawi tego nie neguję tylko po co ładujesz kasę w worklog takiego czegoś jak ten Zalman ???

Nie szkoda Ci kasy, nie lepiej kupić droższą budę albo inną bardziej podatną na zmiany ???, no chyba że to taki worklog zwiadowczy, chcesz zobaczyć co wyjdzie ???.

 

w worklog wcale nie trzeba władować dużo kasy (wiem z własnego doświadczenia) dużo więcej satysfakcji daje złożenie i ogarnięcie czegoś z niczego niż stosowanie gotowych rozwiązań.

Mogłem dać budę do malowania lakiernikowi, ale zrobiłem to sam i nie ma tragedii ;) Mogłem też wydać kasę na budę za kilka stów, ale zamiast tego pomęczyłem się z apollem, którego dostałem za darmo od dobrego człowieka :)

Myślę, że z z9plus można zrobić coś całkiem ciekawego :) kwestia inwencji twórczej :)

ostatnio większość worklogów to niestety opiera się na składaniu drogich części do kupy bez wkładu własnego, a wszelkie wycinanie i malowanie często są komuś zlecane. Nie neguję tego jakoś szczególnie, ale chyba nie na tym to powinno polegać ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mogę zrozumieć że Zalman Z9 może się komuś nie podobać z zewnątrz, bo co prawda front mi treż się za bardzo nie podoba ale pisałem już że ani go nie będzie widać a cały panel z usb, jackami i temperaturami będę miał pod monitorem. Rozumiem też że komuś może się nie podobać bok Zalmana bo jest "krzykliwy" ale pisałem już że wytnę to całe wytłoczenie i dam ładną i elekancką szybę w krztałcie prostokąta na ładnych śrubkach. Ale nie rozumiem co jest nie tak z wnętrzem... MoBo mam na mATX więc będzie sporo miejsca na piwnicę, będzie łatwiej zrobić cover na MoBo i GPU a zatoki 5.25 i na dyski też może będą zabudwane. A chciałem też aby buda była przewiewna i według testów wybrałem bardzo dobrze.

 

Dziś zrobiłem ze starej i zniszczonej gumy przelot na kable i myślę że jak to lepiej rozplanuje to będzie ciekawie.

Pamiętajcie tylko że ten przelot to tylko taki projekt robiony na bardzo szybko i finalna wersja będzie z nowej gumy, i krawędzie będą ładnie zaokrąglone a nie postrzępione jak tu.

Nawet go nie przyklejałem bo i tak tego nie użyję więc jest trochę krzywo bo on nie był nawet do ubudowy przyczepiony.

 

wd06.jpg

odiy.jpg

dn28.jpg

3l56.jpg

05ts.jpg

 

Dzięki wielkie Gracjan1987 za miłe słowa bo po wiadrze zimnej wody od RAFALK2006 wsparłeś mnie. :D

Edytowane przez Legolass97

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@up

Jeżeli będziesz montował przepusty przyklej je z drugiej strony. Będzie to estetyczniej wyglądać. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Home-made gumowych przepustów jeszcze tutaj nie widziałem, dobry pomysł :thumbup:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

okar19, zamiast kabla użyj sznurówki - będzie lepiej wyglądać ;) I puść "za" wentylem - zejdzie na drugi plan. Zresztą zerknij sobie w temacie AirArc Doctora Malika.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Home-made gumowych przepustów jeszcze tutaj nie widziałem, dobry pomysł :thumbup:

Aż dziwne... Kawałek gumy, nóż do tapet i gotowe. :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kiedy przód zaczniesz robić? Jestem ciekawy jak Ci wyjdzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, przód tego Z9

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pisałem już że przodu nie będę raczej robił bo nie będzie go widać a i cały panel z przyciskiem power, usb itp. będę miał pod monitorem.

Zajmę się przedewszystkim wnętrzen obudowy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wg mnie ten zalman ma calkiem niezly potencjal. To co mi sie nie podoba to rozwiazanie tej tacki na mobo ktora konczy sie na wysokosci zasilacza ale skoro masz zamiar zrobic tam cover to wydaje mi sie ze moze to wygladac super :) Zycze powodzenia :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie jeżeli będę robił piwnicę to ten cały otwarty dół tacki to świetny pomysł bo mogę idealnie poprowadzić kable a jako że to wszystko będzie zabodowane to i tak nie będzie widać. Thx!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

okar19, zamiast kabla użyj sznurówki - będzie lepiej wyglądać ;) I puść "za" wentylem - zejdzie na drugi plan. Zresztą zerknij sobie w temacie AirArc Doctora Malika.

 

Dzięki za podpowiedź, widziałem kiedyś sznurówkę u Malika ;)

Co powiesz na mostek SLI zamiast sznurówki? :D

20130628_170458_zpsdc5c532c.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sznurówka będzie ładniejsza wg mnie.

Edytowane przez Legolass97

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za podpowiedź, widziałem kiedyś sznurówkę u Malika ;)

Co powiesz na mostek SLI zamiast sznurówki? :D

[/img]

 

Świetne umieszczenie tego Plextor'a...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Te dyski to się coś grzeją? We fractalu mam miejsce na 2 SSD za tacką mobo :o

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Procesor, czy też karta graficzna też nie ma mechanicznych części :P Ot taka dygresja :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

okar19, mostek bee...

 

Garść fotków (przed chwilą skończyłem):

 

04inzbm.jpg

 

059xlft.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@up, rozkręcałeś go żeby opleść kable? Myślałem o czymś takim, ale nie jestem przekonany :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wow, tez takie chce...ale mojej zasilki to raczej nie ma co juz tak robic. :D Myslalem jedynie nad poprawieniem oplotu i nalozeniem jeszcze jednego lepszej jakosci jednak rowniez metoda 1oplot=1wiazka. Ile wyniosla cie ta zabawa?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Procesor, czy też karta graficzna też nie ma mechanicznych części :P Ot taka dygresja :P

Wentylator za to ma a się nie grzeje :E

Finac, świetnie Ci to wyszło :thumbup: teraz czas na prezentację jak to wszystko wygląda złożone do kupy. Kable skracałeś?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Świetne umieszczenie tego Plextor'a...

tylko kombinowałem sobie z jego umiejscowieniem i po zrobieniu zdj wsadzilem do koszyka bo tez mi nie pasowalo.........

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawny zabytek Vobis Highscreen przytargany wczoraj od kolegi, chciał go wyrzucić na śmietnik :o

 


  •  
  • AMD K6 233 MHz (przestawiamy 2 zworki i mamy 266 (FSB 66->75) ale się wiesza)
  • 64 MB SDRAM DIMM 66 MHz
  • Płyta FIC VA-502 w standardzie AT (wrzuciłem wczoraj najnowszy bios, jakiś modowany nawet :E)
  • Skywell Technology SKY3D 3Dfx VooDoo 1 4MB
  • Zasilacz AT Seasonic 150W
  • CD-ROM, stacja dyskietek
  • Obudowa AT
  • Brak dysku

Od siebie dodałem grafikę ATI Mach64 2MB PCI żeby go odpalić, memtesta przeszedł. Czekam na dysk to się postawi Windowsa 98SE :cool:

 

Obudowę z zewnątrz przetarłem na mokro, wewnątrz odkurzyłem (także bebechy zasilacza), trochę kabelki uporządkowałem, przedni panel (mocno pożółkły, na zdjęciach nie widać) miał ułamane zatrzaski to go ładnie przykręciłem, zaślepkę 5.25 z wyłamanym zaczepem wkleiłem.

 

BDbUQ3H.jpg

 

ikCx06K.jpg

 

93DyzKg.jpg

 

RjB093I.jpg

 

pU62yqo.jpg

 

ovunfNA.jpg

 

EJx7yFa.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...