Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

ciacho

Problem z funkcką Xpress Recovery 2

Rekomendowane odpowiedzi

Mam płytę gł. GA-81845P Pro która posiada funkcję Xpress Recovery do robienia kopi systemu. W manualu napisali by z niej skorzystać należy włożyć płytę ze sterami do płyty gł. i pozwolić jej być bootowaną. Niestety przy uruchamianiu tego programu wyskauje mi taka notka:

isolinux: Loading specpacket failed, trying to wing it...

isolinux: Extremely broken BIOS detected, last ditch attempt with drive = EF

XpressRecovery2 Loading...

 

Po czym program się uruchamia, ale gdy chcę zrobić kopię to wystakuje mi, że nie mam wystarczająco wolnego miejsca na HDD by dokonać kopi. Zaznaczam że partycja systemowa ma 30 GB z czego zająłem 4,5 GB.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie jestem pewien ale z tego co pamietam, to dysk MUSI miec przygotowanbe miejsce (osobna partycja z dziwnym sys. plikow) to tego aby mozna bylo uzywac recovery, mialem takie cos w laptopie i pozniej w stacjonarnym Compaq ale i tu i tu wykopalem te partycje, zainstalowalem system i stery a pozniej zrobilem obraz Ghost'em i tak wydaje mi sie ze jest najszybciej i najwygodniej. Obraz Ghosta nagrywasz na boot'owalne DVD i juz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmm na stronce gigabyte'a wyczytałem taki punkt:

Xpress Recovery2 will store the backup image file at the end of the hard disk,so user must reserve enough unallocated hard drive partition space in advance. (A minimum 4GB is recommended but the actual space is dependent on the size of the data to be backed up)

 

z tego wynika że muszę pozostawić niewykorzystane miejsce na HDD w spokoju a program sam sobie je wykorzysta. Tak?

 

Ghostem z tego co widzę to faktycznie łatwiej byłoby ale jak płyta ma taką funkcję to szkoda byłoby ją zmarnować :>

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Xpress Recovery2 will store the backup image file at the end of the hard disk,so user must reserve enough unallocated hard drive partition space in advance. (A minimum 4GB is recommended but the actual space is dependent on the size of the data to be backed up)

 

Masz zostawic niespartycjonowane (unallocated) miejsce.

zalozmy ze masz dysk 80GB

C: 20GB

D: 55GB

i na koncu dysku zostaje 5GB wolnego niespartycjowanego miejsca.

 

Jesli masz juz jakies dane na dysku i dalej chcesz to zrobic to uzyj Partition Magic, bedziesz mogl zmniejszyc rozmiar ostatniej partycji bez utraty danych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...