Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

jah111

wdfmgr.exe i wmiprvse.exe

Rekomendowane odpowiedzi

Wybaczcie lamerskie pytanie, ale kto pyta nie błądzi - przeinstalowałem system /windows XP professional + SP2/ i wśród dobrze mi znanych procesów zobaczyłem dwa nowe, dotąd "nie widywane" na moim komputerze.

Znalazłem nawet opis co to takiego, ale wybaczcie niewiele mi to mówi. Czy ktoś potrafiłby dopomóc? Dlaczego wcześniej ich nie było? Czy chodzi o jakąś Usługę, nie wiem Opcję, którą miałem wcześniej wyłączoną, a teraz nie?

Oto opisy:

 

wdfmgr.exe Proces uruchamia windows driver foundation manager voor media player 10.

 

wmiprvse.exe Proces uruchamiany przez Windows operation manager, odpowiedzialny za operacje WMI poprzez proces WinMgmt.exe, który z koleji jest używany do tworzenia skryptów do zarządzania systemem oraz kontami użytkowników.

Aha, raz po raz pojawia się tez ping.exe, wiem tylko, że ma to coś wspólnego z Siecią. Tego też wcześniej moje oczy nie widziały.

Z góry przepraszam, ale każdy kiedyś zaczynał, prawda?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Description:

wdfmgr.exe is part of Microsoft Windows media player 10 and above. This process decreases compatibility problems whilst the product is in use. This program is non-essential process to the running of the system, but should not be terminated unless suspected to be causing problems.

 

Description:

wmiprvse.exe is a part of the Microsoft Windows Operating System and deals with WMI operations thourgh the WinMgmtexe process. This program is important for the stable and secure running of your computer and should not be terminated.

 

Obydwa procesy są wymagane do poprawnej pracy systemu. Pzdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O.K. to dlaczego wcześniej ich nie było? Nawet teraz jeśli je"ręcznie " wyłączę to wszystko jest o.k.?

Ja tam mogę wiele zrozumieć, ale skąd to nagłe pojawienie sie, może ktoś wie?

Zawsze lepiej być "świadomym użytkownikiem" :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
a uzywales wczesniej wmp?

 

Raczej żadko, ale tak. Ogólnie tzw. pliki multimedialne mam skojarzone z innymi programami. Tak było przedtem i tak jest teraz - nic się nie zmieniło.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ja zawsze wylaczam te procesy i żyje :E :E :E

Racja wdfmgr.exe mozna spokojnie wyłączyć w usługach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wszystkie jakieś śmieszne podejżane procesy .exe można śmiało wyłączyć...a te których niewolno wyłączać i tak się niewyłączą z konsoli wywoływanej poprzez ctrl+alt+delete nie no... może się exploer.exe wyłączyć to w tedy reset? :P ale pozatym wszystkie procesy można śmiało wyłączać

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aja mam pytanie co to jest devldr32.exe ? jest podpisany przez creative labs a więc chyba od sterów dzwiękówki ale nie wiem na pewno

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
wszystkie jakieś śmieszne podejżane procesy .exe można śmiało wyłączyć...a te których niewolno wyłączać i tak się niewyłączą z konsoli wywoływanej poprzez ctrl+alt+delete nie no... może się exploer.exe wyłączyć to w tedy reset? :P

 

niekoniecznie reset po prostu przchodzisz do zakladki "aplikacje" w managerze zdań, klikasz na "nowe zadanie" i wpisujesz w wolnym polu "explorer" i wszystko powinno wrócić do normy ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ohh racja... tylko komu chce się z tym grzebać... już wole zrobić reseta i odświeżyć kompa niż szukać takich za przeproszeniem gówienek :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witajcie

Tak jak wspominał poprzedmówca można spokojnie wyłaczyć ten proces w usługach (Windows User Mode...). A co to za proces? Jest to jakiś śmieć, któren przybył to z Windows Media Player 10. Co wyższa wersja wiecej śmieci, nie wiadomo o co chodzi Billowi.

 

d^^b utrudniasz sobię życie resetowaniem komputera, ponieważ tracisz czas i możesz uszkodzić system, wystarczy kilka kliknięć i wpisanie kilka literek tak jak wspominał sHitman, czas około 5 sekund.

 

 

Pozdrawiam

Rudy :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...