Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

MaVerPL

AMD czu INTEL?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Chce zakupic procek ale niewiem ktory lepszy i tez slyszalem ze P4 sie grzeja ale niewiem ile w tym prawdy. Mam na oku dwa procki pomozcie mi wybrac ktory lepszy do gier.

AMD Athlon 64 3000+ BOX (S754)

lub

Intel Pentium 4 506 2.66 GHz BOX (LGA775, FSB 533, 1MB, 64-bit)

 

to na miare mojego portfela

no albo

AMD Athlon 64 3200+ BOX (S754)

lub

Intel Pentium 4 2.8 GHz BOX (FSB 533, 1MB)

 

ale czy az tak duze mi beda potzebne do wychodzacych teraz gier?

Z gory thx za info.

Pozdro.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość DDiablo

tylko i wylacznie do gier AMD

tak teraz gry sa bardzo wymagajace :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość DDiablo

jak nie masz kasy to bierz sempa na s939

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a socket daje jakas roznice w pracy procesora ?

 

moge wydac okolo 500zl ktory byscie proponowali ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość DDiablo
a socket daje jakas roznice w pracy procesora ?

 

moge wydac okolo 500zl ktory byscie proponowali ?

 

amd sempron na s939

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

znalazlem taki proc AMD Sempron 3000+ OEM (S939, 64-bit) za 429zl tylko ma on częstotliwość taktowania procesora: 1800 MHz niewiem czy to bedzie nie zamalo ;/

 

Powiedz mi dlaczego akurat ma byc pod s939 ? To jest jakas roznica jakie ma wejscie ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość DDiablo
znalazlem taki proc AMD Sempron 3000+ OEM (S939, 64-bit) za 429zl tylko ma on częstotliwość taktowania procesora: 1800 MHz niewiem czy to bedzie nie zamalo ;/

 

Powiedz mi dlaczego akurat ma byc pod s939 ? To jest jakas roznica jakie ma wejscie ?

 

s939 jest najnowszym a zaraz przyszlosciowym socketem

1800MHz spokojnie starczy a jeszcze mozna przeciez o/c zrobic

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Powiedz mi dlaczego akurat ma byc pod s939 ? To jest jakas roznica jakie ma wejscie ?

na s939 w przyszlosci wsadzisz procka dwurdzeniowego wiec wybor jest oczywisty

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Te Sempy s939 3000+ są za 399zł w apollo.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
znalazlem taki proc AMD Sempron 3000+ OEM (S939, 64-bit) za 429zl tylko ma on częstotliwość taktowania procesora: 1800 MHz niewiem czy to bedzie nie zamalo ;/

 

Powiedz mi dlaczego akurat ma byc pod s939 ? To jest jakas roznica jakie ma wejscie ?

 

939 dwukanałowy kontroler pamięci a 754 jednokanałowy tyle że w obu przypadkach

nie w płycie a procku i 754 będzie stopniowo wycofywane

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

plytki na 939 obsluguja dual chanel a na 754 juz nie...

 

sam soket nie gra az takiej roli jak procki na nie produkowane

 

np athlon 754 i athlon 939 nie rozni sie tylko podstawka ale rowniez rdzeniem procka i co za tym idzie wydajnoscia

 

nie patrz na to ze semp ma 1800mhz tylko spojrz na to ze pracuje teoretycznie jak porownywalny procek intela ok 3 giga na zegarze..

 

semp 939 to najlepszy wybor do gier za taka kase jaka masz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

do 500zł bierz Semprona 3000+ s.939 , chyba ze dozbierasz do Athlona 64 3000+

Nie pakuj sie w s.754 ;)

 

za 520 masz athlona 64 3000 Venice <<<KLIK>>> do tego jeszcze jakies chłodzonko i :thumbup:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I love that topic :P ciekawe czy znowu wybuchnie jakas klutnia nie porownuj athlona 3000 do p4 2.8 ghz bo to nie ta klasa gdybys myslal athlona 3000 czy p4 3.4 ghz to mozna by podyskutowac a z tych pierwszych 2 bierz athlona jesli oczywiscie jestes pewien ze komp ma byc do gier

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I gdybyś chciał chłodzenie bierz Arctic Cooling Freezer 64 Pro, za 75zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a powiedzcie mi cos jeszcze o tym jadrze Venice ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja mam P4 PRESCOTT 3ghz, (glupia asrock P4V88) I co do gier to nie boje sie zadnego VENICE czy innych podobnych AMD. A moze porozmawiamy o innych aplikacjach (a nie tylko o grach)?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A ja mam P4 PRESCOTT 3ghz, (glupia asrock P4V88) I co do gier to nie boje sie zadnego VENICE czy innych podobnych AMD. A moze porozmawiamy o innych aplikacjach (a nie tylko o grach)?

dokladnie :thumbup: ja mam p4 3.2 i na pewno golym okiem nikt nie zobaczy minimalnej roznicy w wydajnosci w grach miedzy nim a athlonem 3000 a nie wspominamy o innych programach niz gry w ktorych przewage ma oczywiscie p4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
a może pentiumD 805 za 540zł?

2mb cacheu 2 rdzenie

 

Jak już pisałem P D to szais a tymbardzej w grach :whip:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Polecam pentium 630 .W grach ludzkie oko nie dostrzega roznicy od 30 fps wzwyz...a jezeli odpalisz jakis program to roznice zobaczysz :D

EDIT jak chcesz taniej to 530 ale bez Hyper Threadingu i tylko z 1mb cache L2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

odpowiedz sobie na zajebiście proste pytanie do czego chcesz go wykorzystywać :E:E

jak do gier AMD jak do progsów p4 lub 2jajowiec amd

tyle ode mnie :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
a może pentiumD 805 za 540zł?

2mb cacheu 2 rdzenie

 

 

Zgadzam sie z Victorem!

 

To co sie ostatnio dzieje na tym forum to juz gruba przesada. Dla mnie to powoli przestaje byc forum komputerowe! Ludzie, jak mozna polecac chlopakowi semprona za 400zl gdy o 150zl drozej jest dwurdzeniowy P4!? W czym niby gorszy bedzie ten P4, w grach? A jaka niby gre bedzie on spowalniaj, czy jakas gra potrzebuje mocniejszego procka? Wspomne jeszcze ze gdy niebawem gierki zaczna wykorzystywac obydwa rdzenie to ten procesor ma szanse byc wydajniejszy od najmocniejszych jednordzeniowych A64! Komfort pracy jaki zapewniaja dwa rdzenie jest nieporownywalnie wyzszy nawet z prockami z HT nie mowiac juz o "zwyklych jednordzeniowkach".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tez mi sie wydaje ze lepszy juz by byl te 2 rdzeniowiec intela od semprona na s.939 jesli by to byla taka sytuacja ze chlopak wybieral by miedze Intelem na 2 rdzeniach a AMD X2 to odp jest tylko jedna AMD X2 ale w takiej sytuacji jak on podaje no to raczej lepiej brac za 540pln Intela D805 moze i jest wolny ale jednak 2 fizyczne procesory sa lepsze niz 1 nawet jesli byl by to zajebi.... sie krecony sepmek na s.939

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • Wyłączyłem i schowałem już, ale jak widać FC widzi wentyl, teraz jest pod Fan3, jak się sparuje i ustawi to nie reaguje na kontrole manualną oraz krzywą.   
    • Od piątku wraca globalne ocieplenie , ostatni tydzień było globalne oziębienie  @LeBomB zmiany które proponujesz potrzebują kilkudziesięciu lat , nierealne  U nas liczy się maksymalnie najbliżej 4 lata od wyborów do wyborów 
    • Przeprosiłem się z Afterburnerem ale tym razem ściągnąłem wersję beta (wcześniej działałem na stabilnych). Jak karta będzie kaprysić z UV to za karę zrobiłem jej OC. Core Clock +200 MHz Memory Clock +2000 MHz Power Limit: 100% Temp Limit: 88*C Przy Core Clock +250MHz potrafiło się coś wykrzaczyć. Może jeszcze znajdę jakieś wartości "pomiędzy". Parę godzin CP2077PL i chodzi elegancko. Podniósłbym VRAMy na wyższą wartość, przy +2200MHz pojawiały się jakieś pierwsze niestabilności, na 2150MHz chodziło stabilnie, jednak akurat Afterburner ma blokadę na +2000MHz. Da się ją jakoś podnieść w tym programie?
    • Co pokazuje program FC ? Po jego uruchomieniu program automatycznie wykrywa wszystkie czujniki na płycie i pokazuje je w formie tabelek. U mnie tak to wygląda - na czerwono wykryte czujniki, te ciemniejsze są nieużywane i je zaznaczam jako ukryte. Na żółto dodane tabelki w formie graficznej i przydzielone do czujników. Tabelki mam opisane, ale zanim je opisałem musiałem ustalić, który czujnik pokazany w programie odpowiada danemu gniazdu FAN na płycie głównej. Nie umiem tego wytłumaczyć nie mając tego przed nosem
    • Kupujesz terminal HP t640 i z głowy lub przy mniejszej ilości złącz i dysku zewnętrzym cokolwiek z r1505 np. igel m350c za ~100 zł. Lub szukasz laptopa z vegą, który powinien mieć hdmi 2.0, ale nie jestem pewien, czy nie obcinają tego w niektórych laptopach. W sumie to nie wiem, czy te terminale też nie mają obciętego displayport przy konwersji na hdmi, hmm... Osobiście właśnie będę składał coś takiego w większej obudowie chieftec CS-03B-U3 z resztek, od razu również jako magazyn syfu, ponieważ ma miejsce na 4 dyski i zatokę na napęd. Do kupienia za ~45 zł z zasilaczem...Ale w sumie nie wiem czy mi to potrzebne, skoro w moim przypadku dysk zewnętrzy i magazyn w głównym komputerze lepiej się sprawdzi  Więc, myślę nad zwrotem płyty głównej.  Spotify i foobarem można sterować zdalnie z telefonu, jakie Kodi lub inne odtwarzacz filmów pewnie też.   440mm x 140mm x 350mm, matx, sff zasilacz, pełnowymiarowe karty.  
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...