Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

21szpak

Komentarze i opinie do rankingu Super Pi 1M

Rekomendowane odpowiedzi

Tutaj proszę komentować cały ranking, wyniki, podpowiadać użytkownikom co wpływa na polepszenie jak i pogorszenie wyniku w Super Pi 1M. Tu też możecie adresować swoje zarzuty i prośby do mnie bym coś zmienił w rankingu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość DDiablo

zle zle zle

 

wszystkie komentarze jak i zgloszenia powinny byc tutaj w rankingu powinien byc ladny przejzysty ranking xxx osob w jednym poscie i tyemat powinien byc zamkniety lub abys tylko sam tam mogl pisac ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

niestety aby sie tak stalo musiala by nastapic mala rewolucja bo ja tak naprawde nie widze problemu by to zrobic i w sumie wiem o co Ci chodzi. Narazie niech bedzie tak jak jest jak juz opracuje sobie szablon takiego rankingu jaki proponujesz to tak zrobie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

faktycznie tak by bylo duzo lepiej. no i popraos o przykljenie watku jakiegos moderatora na pm-ke

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to raczej Wy powinniscie poprosic a ja sie tez wtedy dopisze do tego by moderator przykleil ten ranking wtedy moglo by to zupelnie inaczej wygladac tzn przerobil bym ten ranking tak jak wy byscie to widzieli za sluszne i najlepsze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

proponuje zrobic odzielne top 10 nie 20 ale dla kazdegro typu procesorów !! bo teraz c2d bedzie robil swoje i tylko on będzie na tej liscie !!! wg mnie powinno byc osobno dla kazdego typu procesorów np. athlon,athlon x2, sempron,celeron,p4,pd,pdx2,c2d itd itp wtedy będzie większe zainteresowanie bo teraz to niema nawet szans dla słabszych kompów !!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość DDiablo
proponuje zrobic odzielne top 10 nie 20 ale dla kazdegro typu procesorów !! bo teraz c2d bedzie robil swoje i tylko on będzie na tej liscie !!! wg mnie powinno byc osobno dla kazdego typu procesorów np. athlon,athlon x2, sempron,celeron,p4,pd,pdx2,c2d itd itp wtedy będzie większe zainteresowanie bo teraz to niema nawet szans dla słabszych kompów !!!

 

taka prawda

ale co chcesz w koncu to jest TOP20

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niech bedzie Top10 dla każdego CPU, a i dobrze by było aby był oddzielny temat z wszystkimi wynikami :) - nawet procki klasy 500 MHz; za kilka lat mozna by prównać wydajność CPU choć próbka 1 mb to troche mało. :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość DDiablo
Niech bedzie Top10 dla każdego CPU, a i dobrze by było aby był oddzielny temat z wszystkimi wynikami :) - nawet procki klasy 500 MHz; za kilka lat mozna by prównać wydajność CPU choć próbka 1 mb to troche mało. :P

 

a jest inny ranking probka 16M

choc 1M mozna przejsc na bardzo niestabilnym sprzecie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale na 1M to czas się liczy, a nie stabilność :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Napisze tak puki co nie ma jeszcze zadnego dodanego wyniku na C2D jak bedzie to zapewne bedzie zajmowac 1 miejsce choc nie koniecznie, po drugie jak wejdzie rewizja G Athlonow 64 to nie wiadomo czy wtedy A64 nie nadgoni w wynikach wiec narazie pozostanie TOP20 a pozniej pomysli sie o top 10 i 2 tabele z najlepszymi wynikami prockow AMD i INTELA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisze tak puki co nie ma jeszcze zadnego dodanego wyniku na C2D jak bedzie to zapewne bedzie zajmowac 1 miejsce choc nie koniecznie, po drugie jak wejdzie rewizja G Athlonow 64 to nie wiadomo czy wtedy A64 nie nadgoni w wynikach wiec narazie pozostanie TOP20 a pozniej pomysli sie o top 10 i 2 tabele z najlepszymi wynikami prockow AMD i INTELA

 

 

nie ma dodanego wyniku, bo sie opierdzielasz ;p juz 4 dni temu dalem wynik [;

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystko fajnie tylko mój conroe podczas testu ma zużycie procka 50% więc nawet szkoda go testować tym "czymś".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Wszystko fajnie tylko mój conroe podczas testu ma zużycie procka 50% więc nawet szkoda go testować tym "czymś".

 

bos lame i tyle. na kazdym DC przy max obciazeniu jednego rdzenia menager pokaze 50%.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:hmm::hmm::hmm: zawsze lubilem Intela i jak zmienialem platforme to tylko intel, mialem kiedys amd k6-2 400 i byl nawet spoko ale niestabilny byl w w98..... i jakos tak zniechecilo mnie do amd, pozniej tylko intel i intel......... no niedawno przesiadlem sie na semprona s754 2600+ z p4 northwood 2,4....... (dopiero amd na s754 i nowsze sa lepsze od inteli - chodzi o stabilnosc temperature pracy i wydajnosc+ stosunek cena/jakosc) brzeszczota nie chcialem kupowac bo nie podoba mi sie jak procek ma 50 w idle........... teraz patrze na core duo i .........? wszyscy starzy athlonowcy xp ucichli :) szczegolnie ci ktorzy wrzucali na intela bo sie grzeje i ma puste MHz....teraz to AMD ma puste MHz i co z tego , dobrze ze jest konkurencja bo gdyby jej nie bylo to bysmy dopiero byli w polowie tego co teraz, teraz ktokolwiek kupi sobie core2 i bedzie bil wszystkich w testach :) moral z tego taki ze amd i intel wszystkie swoje starsze (wcale nienajgorsze) procki bedzie sprzedawac za bezcen bo po prostu widac po wynikach ze przy c2d one sie po prostu nie licza, podobno rewolucja mialo byc AM2 , ja widze ze rewolucja to c2d :)

 

 

 

poza tym........... nie oszukujmy sie bo srednio jak zestaw w superpi 1m umie zrobic minute to wystarczy do domowych zastosowan :lol2:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

AMD i puste megaherce :-) chyba zartujesz, dopiero teraz Intel zmadrzal i zrobil procek ktory ma moc obliczeniowa a nie kolejny dodatkowy GHz. Poczytaj poucz sie bo Intel Core 2 duo wcale taki chlodny nie jest grzeje sie podobnie jak procki AMD i to tyle ( no moze jest ciut chlodniejszy) ale pamietajmy ze AMD nie przeszlo jeszcze na 65nm.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
AMD i puste megaherce :-) chyba zartujesz, dopiero teraz Intel zmadrzal i zrobil procek ktory ma moc obliczeniowa a nie kolejny dodatkowy GHz. Poczytaj poucz sie bo Intel Core 2 duo wcale taki chlodny nie jest grzeje sie podobnie jak procki AMD i to tyle ( no moze jest ciut chlodniejszy) ale pamietajmy ze AMD nie przeszlo jeszcze na 65nm.

c2d jest po prostu najlepszym prockiem teraz, widze ze poczules sie "dotkniety" moja wypowiedzia (patrzac na Twoj konfig), nie masz racji mowiac ze amd nie ma pustych mhz, przy c2d kazde amd ma puste mhz szczegolnie te z serii k7 bo wiadomo ze w nowych aplikacjach sa cienkie po prostu przy k8, c2d jest chlodniejszy od amd niestety czy stety, piszac ze jest chlodny nie mialem na mysli nie wydziela w ogole ciepla, po prostu analogiczny procek amd jest cieplejszy (analogiczny bo trzeba by bylo porownywac najmocniejsze amd z slabym c2d), po prostu do niedawna AMD mialo wiecej powera w kazdym mhz, teraz tak ma intel no i fajnie jakby amd podjelo walke , procki bylyby tanie jak woda :lol2::lol2::lol2::lol2::thumbup::thumbup:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no wiedze ze jestes fanboyem Intela ale to chyba szczegolnie nasililo sie Tobie po premierze C2D co do porownywania K7 ktory ma juz 5 lat do C2D ktory ma miesiac no to sorki widac ze twoja wiedza jest marna, a co do ilosci wydzielanego ciepla to przypomne raz jeszcze ze AMD ma procki z serii EE tzw. energii eficient ktore maja max TDP na poziomie 65W dla Athlonow 64 X2 a dla Sempronow TDP 35W i to wszystko jeszcze w 90nm. Pozatym poczytaj sobie artykul o K8L na glownej stronie PCLabu a przedewszystkim pierwsze strony gdzie mowa jest o rewizji G Athlonow wykonanej w 65nm jak i ulepszonej wzgledem rewizji F. Co do mojego configu to wybacz ale ja odkladam sobie kase na samochodzik i potrzebuje jakies 5000 pln to jednak wole jezdzic autkiem a nie autobusem czy miec szybszy komp jak narazie ten do czytania artykulow czy zaglodania na forum mi wystarczy, zreszta gdybym mial cos zmienic to jedynie dolozyc ramu i zminic karte grafiki bo reszta jest ok jak dla mnie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
no wiedze ze jestes fanboyem Intela ale to chyba szczegolnie nasililo sie Tobie po premierze C2D co do porownywania K7 ktory ma juz 5 lat do C2D ktory ma miesiac no to sorki widac ze twoja wiedza jest marna, a co do ilosci wydzielanego ciepla to przypomne raz jeszcze ze AMD ma procki z serii EE tzw. energii eficient ktore maja max TDP na poziomie 65W dla Athlonow 64 X2 a dla Sempronow TDP 35W i to wszystko jeszcze w 90nm. Pozatym poczytaj sobie artykul o K8L na glownej stronie PCLabu a przedewszystkim pierwsze strony gdzie mowa jest o rewizji G Athlonow wykonanej w 65nm jak i ulepszonej wzgledem rewizji F. Co do mojego configu to wybacz ale ja odkladam sobie kase na samochodzik i potrzebuje jakies 5000 pln to jednak wole jezdzic autkiem a nie autobusem czy miec szybszy komp jak narazie ten do czytania artykulow czy zaglodania na forum mi wystarczy, zreszta gdybym mial cos zmienic to jedynie dolozyc ramu i zminic karte grafiki bo reszta jest ok jak dla mnie

i masz racje, mi tez szkoda kasy na procki, sam siedze na sempronie 2600+ (bo ma swietny stosunek cena/jakosc jest tak samo chlodny jak moj byly p4 northwood 2,4 i podobnie wydajny) 512ram (idealne jak sie nie gra i nie robi nic powaznego) k8ns (popodkrecac sobie troche chcialem ale i tak wszystko mam w default) radeon 9600pro (PES wlacze bez problemu i pogram z kolegami a nic innego nie robie w 3d a karta praktycznie w ogole sie nie grzeje i o to chodzi) , szkoda kasy bo kazdy kiedys wyrasta z gier i zaczyna myslec o czyms innym, masz racje, na te procki my patrzymy jako ciekawostki bo sie po prostu tym interesujemy, ja wiem ze AMD szykuje odpowiedz na C2D bo sam musisz przyznac ze jesli nie bedzie odpowiedzi AMD na ten procesor to bedzie tej firmie sie bardzo trudno utrzymac..... i o to chodzi, wiadomo ze jak AMD odpowie to musi byc konkurencyjny produkt dla C2D i wyscig zacznie sie od nowa, i bardzo dobrze, za 3 lata wymienimy sobie procki na C2D za 150 zl tak jak teraz kupilem semprona :lol2: nie jestem fanem intela, gdybym byl niemialbym amd teraz, po prostu strasznie zdziwilo mnie (i na pewno 90% innych uzytkownikow forum) jak bardzo C2D jest wydajny, a jest wydajny cholernie i o to mi chodzi :) poza tym smiesza mnie osoby ktore kupuja sprzet po to zeby go sobie zapisac w podpisie postow........hehe :thumbdown::thumbdown::thumbdown:

 

:mad2::mad2::mad2: a wlasnie chcialem dodac ze nie porywnywalem K7 do c2d tylko do k8 a k8 do c2d a dokladnie

 

k7<->k8<->c2d

 

 

takze peace ziooom :lol2::lol2::lol2::lol2::lol2:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dziwisz sie ze C2D jest wydajny? Intel mial na to 3 lata by stworzyc wydajny procek po tym jak zaglebiali sie w bagno P4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
dziwisz sie ze C2D jest wydajny? Intel mial na to 3 lata by stworzyc wydajny procek po tym jak zaglebiali sie w bagno P4

 

 

Ale jak dotad nie bylo przypadku zeby najgorszy procek z nowej generacji byl wydajniejszy od najszybszych z poprzedniej generacji a tu w testach E6300 leje EE965 :lol2:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ale jak dotad nie bylo przypadku zeby najgorszy procek z nowej generacji byl wydajniejszy od najszybszych z poprzedniej generacji a tu w testach E6300 leje EE965 :lol2:

dlatego to jest evenement :lol2::lol2::lol2: czekamy na nowe , najlepiej zeby byla taka konkurencja zeby mozna bylo sobie kupic cos wydajnosci c2d za 100 zl i bedzie git :lol2::lol2::lol2::lol2::o

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisze tak puki co nie ma jeszcze zadnego dodanego wyniku na C2D jak bedzie to zapewne bedzie zajmowac 1 miejsce choc nie koniecznie, po drugie jak wejdzie rewizja G Athlonow 64 to nie wiadomo czy wtedy A64 nie nadgoni w wynikach wiec narazie pozostanie TOP20 a pozniej pomysli sie o top 10 i 2 tabele z najlepszymi wynikami prockow AMD i INTELA

czy teraz zrobisz ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No czas juz zrobic wiec w najblizych dniach sie pobawie i zrobie 2 rankingii AMD i INTEL po 10 najlepszych wynikow no chyba ze ma byc po 20 ale to juz od was zalezy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...