Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Mi.B

Dysk 80 lub 120GB, 2MB, jaki???

Rekomendowane odpowiedzi

Słuchajcie, potrzebuję dysk 80 lub 120GB. Nie musi mieć 8MB cache'u, bo będzie pracował na płycie obsługującej ATA33 więc i tak pełnej szybkości nie rozwinie. Dysk ma pracować 24h/dobę, 7dni w tygodniu, 12miesiące na rok - cały czas... To jest dysk do serwera na FTP (do filmów, jakichś programików) oraz serwera poczty i www dla sieci 15 kompów i DSL 512kB/s.

Chciałbym się dowiedzieć jakiej firmy dysk byście polecili, żeby się nie rozpadł kilka dni po zakończeniu gwarancji. 20zł różnicy w cenie pomiędzy poszczególnymi firmami nie stanowi różnicy (choć oczywiście tani dysk mile widziany).

I nie piszcie, żebym sobie poszukał itp. Czytałem FAQ, czytałem "Jaki sprzęt wybrać", korzystałem z "Szukaj" ale niestety moje wątpliwości nie zostały rozwiane.

Bardzo proszę o pomoc. Dysk muszę kupić w poniedziałek, więc topic jest aktywny dziś i jutro.

 

Edit: poza tym już raz się zraziłem do HDD (padł mi Seagate 120GB, SATA) i wolałbym nie mieć kolejnej takiej "wpadki"...

 

[Edytowane: 24/7/2004 przez Mi.B]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Goraco polecam Seagate Barracuda, ta firma mnie jeszcze nie zawiodla.... Dyski zawsze chodza bez problemów :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Goraco polecam Seagate Barracuda, ta firma mnie jeszcze nie zawiodla.... Dyski zawsze chodza bez problemów  :) 

Właśnie wyedytowałem wątek i napisałem, że zraziłem się do Baracud... :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie możliwe Seagate sam nie pada...

...co mu zrobiłeś :> ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to w takim razie Samsung. Reszta jest po prostu głośniejsza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Goraco polecam Seagate Barracuda, ta firma mnie jeszcze nie zawiodla.... Dyski zawsze chodza bez problemów  :) 

Właśnie wyedytowałem wątek i napisałem, że zraziłem się do Baracud... :D

 

Jam mam juz druga Barracude (teraz 80GB) i zawsze dzialaja bez problemu.... :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W tym sęk, że nic. wieczorem wyłączyłem kompa, a rano już nie wstał system. Dochodził do planszy "Zapraszamy" w wingrozie XP i zwiecha... Format nie pomógł... A dane w cudowny sposób znikały z kolejnych partycji...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupuj maxtora 120 8 mb cache 7200 obr i daj pod spód dysku wentylator ja tak zróbiłem i wogóles soie nie grzeje a jak wymiata cena to około 370 zł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Głośność też nie stanowi problemu. Komp będzie stał na strychu i nikomu nie będzie przeszkadzał.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Kupuj maxtora 120 8 mb cache 7200 obr i daj pod spód dysku wentylator ja tak zróbiłem i wogóles soie nie grzeje a jak wymiata cena to około 370 zł

Z drugiej strony wolałbym nie bawić się w żadne wentylatory, wiatraki itp. Komp chodzi z jednym wentylatorem w zasilaczu, na procku nie ma... Głośność dysku dałoby się przeżyć, ale dodatkowy wentyl.... W sumie na lato by się przydało, ale sam nie wiem...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poza tym każdy na razie wymienił inną markę dysków... Chodzi mi o dysk sprawdzony, nie o sprawdzoną markę dysku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Seagate na SATA rzeczywiscie sa cos cienkie, jednak na ata nie ma zadnych problemow. Ja mam Seagate 120 GB juz ponad rok i nie zauwazylem nic niepokojacego. Dysk jest cichutki (mam tylko jeden wentylator w obudowie wiec moge cos o ciszy powiedziec), w miare szybki. Ostatnio spotkalem sie tez z IBM-Hitachi. To naprawde teraz inna marka niz kiedys (niezby udane serie z fabryki na Wegrzech) - dyski sa nawet cichsze od Seagetow, a wydajnoscia bija je na glowe. Ja widzialem wersje 160 GB 8 MB cache za 410 zl. Mysle ze warto. 120 GB nie widzialem namacalnie ale mozliwe ze sa bardzo podobne. Z WD jest tak ze albo sie ma szczescie albo nie - osobiscie mam srednie zdanie o tych dyskach, chociaz z wieloma sie spotkalem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Słuchajcie, potrzebuję dysk 80 lub 120GB. Nie musi mieć 8MB cache'u, bo będzie pracował na płycie obsługującej ATA33 więc i tak pełnej szybkości nie rozwinie. Dysk ma pracować 24h/dobę, 7dni w tygodniu, 12miesiące na rok - cały czas... To jest dysk do serwera na FTP (do filmów, jakichś programików) oraz serwera poczty i www dla sieci 15 kompów i DSL 512kB/s.

Chciałbym się dowiedzieć jakiej firmy dysk byście polecili, żeby się nie rozpadł kilka dni po zakończeniu gwarancji. 20zł różnicy w cenie pomiędzy poszczególnymi firmami nie stanowi różnicy (choć oczywiście tani dysk mile widziany). 

I nie piszcie, żebym sobie poszukał itp. Czytałem FAQ, czytałem "Jaki sprzęt wybrać", korzystałem z "Szukaj" ale niestety moje wątpliwości nie zostały rozwiane.

Bardzo proszę o pomoc. Dysk muszę kupić w poniedziałek, więc topic jest aktywny dziś i jutro.

 

Edit: poza tym już raz się zraziłem do HDD (padł mi Seagate 120GB, SATA) i wolałbym nie mieć kolejnej takiej "wpadki"...

 

[Edytowane:  24/7/2004 przez Mi.B]

 

Kurna ja się az tak nie znam ale chyba 80 gb 120 gb sa od odpowiednio ata 100 i 133(tzn może ich nie wykryć albo wykryje po połowie).Bardziej opłacalne jest pod taką p.główną kupić mniejszy i tańszy dysk bo za taka 120gb ciut zapłacisz a niezbyt wiele będziesz mial-mija się z celem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A poleciłbym Seagate`a -sam go mam (fakt,ze 40 gb) ale ani trochę nie narzekam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

WD Caviar SE z serii JB. Świetne dyski...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W sumie to wszystkie obecnie robione HD sa dobre ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak to ma byc na serwer... filmy, programy itd. to 120gb moze nie starczyc, tym bedziej jeszcze info o danych itd. uzytkownikow kont pocztwowych.... zastanow sie nad 160GB do 200 bo dalej nie sa jeszcze do konca rozwiniete ;)

 

Ale ja polecam Seagate Baracuda, 2 dyski takie qpilem jeszcze do amd durnoka 1000 to do tej pory trzyma ;]

cena to ok. 450zl (jak za 160gb, 7200obr.)

 

Rownie dobrze bylo by za 420 kupic Maxtor'a 160GB 8 keszu ;] 7200obrtowka ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...