Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

sonyc902

Recenzja Cyber Shot c902

Rekomendowane odpowiedzi

Witam postanowiłem napisać słów o telefonie C902

 

Mój wcześniejszy telefon to K800i więc będę go do niego porównywał.

 

99548470.th.jpg

14565729.th.jpg

99548470.th.jpg

87920615.th.jpg

 

 

 

SPECYFIKACJA TELEFONU

 

Pamięć wewnętrzna 160.00 MB

Wymiary wyświetlacza 240 x 320 pikseli

Aparat cyfrowy Rozdzielczość 5.00 MPx (2592 x 1944 pikseli)

Lampa błyskowa

Auto Focus

Stabilizacja obrazu

Kamera do Video rozmowy

Nagrywanie filmów 320*240 30fps

EDGE

Bluetooth

Radio FM tak, z RDS

Dyktafon

MP3

 

 

Pudełko i jego zawartość

 

­­ > telefon Sony Ericsson C902

> papiery (instrukcje obsługi, gwarancje)

> słuchawki + 2 komplety gumek o różnych rozmiarach

> ładowarka

> etui

> kabel USB

> bateria 930 mAh

> płyta CD

 

 

WRAŻENIA

Telefon jest dużo cieńszy od k800i co mu się bardzo chwali, i już nie przeszkadza on w kieszeni tak jak to było w przypadku poprzedniego modelu. Gdy telefon bierze się do ręki czuć że jest on wykonany z obudowy aluminiowej, wydaje się trochę ciężki ale to przez te jego małe wymiary. Spód telefonu jest pomalowany na matowo co dla mnie jest bardzo dobrym rozwiązanie, nie łapie on dużej ilości rys tak jak to miało miejsce w nieszczęsnym k850i !! Jakość obudowy jest na wysokim poziomie wszystko jest idealnie spasowane i nic nie trzeszczy:)

Aparat posiada wejście fast port z boku po lewej stronie co nie wszystkim może przypaść do gustu, mi to jednak nie przeszkadza:). Po prawej stronie zostały umieszczone przyciski do pogłaśniania rozmów lub multimediów oraz spust do cykania zdjęć.

 

 

WYŚWIETLACZ

Jest on niestety tej samej wielkości co w k800 czyli 2cale o rozdzielczości 320*240, Ale mamy tu poprawę w stosunku do starszego modelu, wyświetla on dużo żywsze kolory dzięki czemu tapety na tym telefonie to poezja, a czerń jest po prostu piękna jak na wyświetlaczu OLED.

Na dodatek jasność jest sterowana automatycznie za pomocą czujnika jasności otoczenia(ten biały kwadracik na górze po lewej stronie). Świeci się on mocniej, jeśli na telefon pada jasne światło, lub słabiej jeżeli jesteśmy w ciemnym pomieszczeniu. Ta funkcja przypadła mi do gustu ponieważ już nie oślepia podczas pisania sms-ów w łóżku gdy już prawie śpimy.

 

 

KLAWIATURA

Tu niestety nie mam dobrych wieści jest ona po prostu mniej wygodna niż w k800i , sms-y pisze się tutaj dużo gorzej, gdyż wszystkie klawisze numeryczne są razem złączone ze sobą a oddziela je tylko wytłoczony rowek międz nimi.

APARAT

Aparat jest jedną z najmocniejszych stron zarówno tego telefonu jak i większości modeli tego producenta sygnowanych Cyber-shot.

Według mnie aparat jest tak samo dobry co w k800i może nawet ciut lepszy. Posiada on zwiększoną matrycy do 5 Mega Pixeli. Zdjęcia są troszkę bardziej nasycone kolorami, a tryb makro spisuje się jeszcze trochę lepiej niż w starszym modelu. Przykładowe zdjęcia zamieszczone są na samym dole recenzji.

Bardzo fajna sprawą jest szereg dotykowych przycisków do ustawień aparatu. Jest ich 8, mają niebieskie podświetlenie i sterują wszystkimi ważnymi opcjami aparatu, działają tylko gdy włączony jest aparat. Bardzo ułatwia to sprawę, gdyż nie trzeba grzebać po ustawieniach aparatu bo mamy wszystko co potrzebne na wierzchu. Gdy naciśniemy jakiś klawisz informuje nas o tym krótka wibracja telefonu.

Lampa doświetlająca wykorzystywana podczas zdjęć świeci na kolor taki sam jak światła ksenonowe w autach czyli kolor pomiędzy białym a niebieskim, dzięki czemu światło jest znacznie mocniejsze niż w k770i oraz k750i miałem okazje testować. Na dodatek dioda nie nagrzewa się tak mocno jak w przypadku białych diod w k750i i k770i

 

 

WIDEO

Tutaj mamy znaczna poprawę, telefon świetnie nagrywa filmy w rozdzielczości 320*240pixeli z prędkością 30fps . Przykładowy film

http://www.storage.to/get/mbRb1mVl/MOV00085.MP4

 

Telefon świetnie też odtwarza prze konwertowane filmy do formatu MP4 320*240 . Ja osobiście oglądałem kilerów dwóch i fajnie się oglądało.

KONTAKTY

Pojemność książki telefonicznej C902 wynosi 1000 kontaktów (7000 numerów). Dane każdego kontaktu podzielone są na pięć grup.

Pierwszą grupę stanowi nazwa i numer telefonu, druga to informacje o adresie email oraz stronie WWW, a w trzeciej znajdują się zdjęcia, dzwonki, sygnały wiadomości oraz polecenia głosowe. Czwarta grupa to zestawienie informacji adresowych, służbowych i prywatnych o kontakcie tj. stanowisko, firma, adresy. Ostatnią grupę tworzą dodatkowe informacje i data urodzin.

Warto także dodać, że do każdego kontaktu można też przypisać film wideo, nie tylko zdjęcie i tak, film jest wtedy dzwonkiem gdy ktoś do nas dzwoni.

 

 

PC software USB

 

telefon posiada 4 tryby łączenia, z czego 3 ważne:

 

-Tryb telefon: w tym trybie działa z programami jak PC Suite czy MyPhone Explorer, pozwala to na synchronizację książki, archiwizację sms, zarządzanie wygodnie notatkami itp., wymaga sterowników oraz softu na komputerze.

-Wymiana multimediów: najlepszy tryb jeśli mamy Windows7/Vistę, nie wymaga restartu jak przy pamięci masowej a daje pełne możliwości zarządzania plikami, można w tym trybie synchronizować go z odtwarzaczami bo jest urządzeniem MTP.

-Tryb pamięci masowej: działa na wszystkim niczym pendrive, tylko wymiana plików i znaczna wada: telefon się restartuje i w czasie połączenia nie można go normalnie używać.

 

4 tryb jest użyteczny jak mamy drukarkę z pict bridge, dokładnie do tego jest.

 

 

MULTIMEDIA

W katalogu tym przechowywane są wszelkiej maści pliki, tj. zdjęcia, wideo, muzyka czy gry.

 

RADIO, MP3, ODTWARZACZ WIDEO

Radio jest wyposażone w funkcję RDS dzięki której widzimy jaką stacje słuchamy i jaka piosenka leci w danej chwili.

Działanie bez większych zmian w stosunku do k800i, głośnik podczas słuchania działa prawidłowo beż żadnych zakłóceń lub czyszczeń..

Odtwarzacz MP3 także działa bardzo dobrze, jest on wyposażony w korektor muzyczny. Możemy dzięki niemu ustawić następujące programy : Normalny, bass, Mega bass, Głos lub wzmocnienie wysokich tonów.

Co do odtwarzacza wideo jest tutaj kolejna zmiana. W końcu możne przewijać filmy nagrane zarówno przez nas jak i również te prze konwertowane na komputerze.

 

SZYBKOŚĆ telefonu

Kupując ten telefon obawiałem się że będzie on strasznie wolny, gdyż naczytałem się na forach jaki on to wolny nie jest ( k800i 200mhz procesor , C902 179mhz). Na dodatek ja posiadam telefon z softem orange brandowany więc powinien być jeszcze wolniejszy. A o dziwo tak nie jest ( co prawda podczas chodzenia po 12 ikonkach menu jest odrobinkę wolniejszy jakies 5-10% od k800i, ale jak już wejdziemy daną ikonkę np: multimedia to telefon działa sprawnie i szybko bez zacięć) Na dodatek dla osób które nie lubią tego paska orange da się go spokojnie wyłączyć i cieszyć się oryginalnym soniakiem:) Więc co do szybkości działania telefon nie jest WOLNY !!!!!!

 

BLUETOOTH

Muszę o tym napisać gdyż, podczas przesyłania danych z c902 na k770i mojego brata dane szły z prędkością 60kb na sekundę. Natomiast gdy przesyłałem dane z noki 6303 clasic mojego taty zaobserwowałem wzrost o prawie 300% i dane przesyłały się już z prędkością 170-179kb na sekundę czyli prawie trzykrotnie większą niż w poprzednich modelach.

Slot karty pamięci umieszczony jest niestety po pokrywą baterii co jest dla mnie złym rozwiązanie, po przyzwyczajeniu z poprzedniego modelu. Gdy chcemy wyciągnąć lub włożyć kartę to trzeba cały czas sciagać pokrywę baterii.

 

PAMIĘĆ

Telefon jest wyposażony w 160MB pamięci do dyspozycji dla użytkownika. Może być ona wykorzystana do różnych celów na: zdjęcia, motywy, gry jak i również MP3-ki. Pamięć jednak przy tylu możliwościach szybko się zapełnia i do tego celu należy jednak zapatrzeć się w kartę Memori stick ja osobiście używam 512MB.

 

BATERIA

Co do baterii jest to ogniwo Li-ion 930 mAh wytrzymuje ona przy średnim użytkowaniu( parę smsów i 4min dziennie rozmowy, ) około 5-6 dni. co jest dobrym wynikiem. Natomiast przy minimalnym uzytkowaniu wytrzymuje nawet 10-11dni sam sprawdzałem!!!

PODSUMOWANIE

 

Telefon ten jest skierowany do osób które lubią mieć w telefonie praktycznie wszystko co jest potrzebne w codziennym funkcjonowaniu. Czyli telefon do rozmów, odtwarzacz Mp3, Radio, Dobrej jakości Aparat cyfrowy oraz długo trzymająca bateria. Niestety jednak nie nadaje się on dla osób z dużymi palcami i słabszym wzrokiem, gdyz klawisze są małe co utrudnia pisanie sms-ów,co niestety zmniejszy grono nabywców tych telefonów. Ale jednak nie martwię się tym, bo posiadacze tego telefonu to pewnie głównie młodzi ludzie którzy sprawnie umią posługiwać się klawiaturą. Kolejnym plusem jest standardowa pamięć telefonu, która wynosi 160MB, powinna ona spokojnie wystarczyć na cykanie fotek, jeśli ktoś kupił ten telefon do tych celów. Kolejnym plusem jest bateria która wytrzymuje trochę więcej niż w moim poprzednim Soniaku k800i co jest dla mnie jak najlepszą cecha zaraz po aparacie cyfrowym tego telefon. Małym minusem może być tylko niewiele wolniejsze chodzenie po menu ikonek, ale mi to nie przeszkadza bo jak wejdzie się w daną funkcję telefon działa bardzo szybko( np : jak wejdziemy w multimedia, lub aparat to telefon działa w miarę szybko tak jak to było w przypadku k800i. Na koniec chciałbym dodać że troszkę żałuję że producent nie zmieścił tu lampy błyskowej zamiast żarówki ( która co prawda została wdrożona w nowszą technologię czyli jaśniejsze światło na zasadzie świateł ksenonowych). Sam interface chodzi prawidło nic się nie zacina wszystko otwiera się ta jak powinno.

 

 

 

+ lepszej jakości wyświetlacz żywsze kolory,

+ cieńszy

+ 160MB pamięci wewnętrznej

+ skrót ikonek do robienia zdjęć

+ bardzo ładnie robi zdjęcia

+ większa rozdzielczość nagrywania filmów

+ dobra bateria

+ nawet do 179kb przesyłu dany przez bluetooth zaobserwowany przy przesyle danych między 6303 clasic i c902 ( k800i tylko 64kb)

 

 

- niewiele wolniejsza praca w menu od k800i

- trudniej piszę się sms-y

 

Tak wiec telefon oceniam na 9/10 gdyż ma tam pewne niedociągnięcia jak z resztą każda rzecz na świecie:)

 

 

 

 

 

 

dsc00466a.th.jpg

 

 

dsc00002m.th.jpg

 

dsc00004wj.th.jpg

 

dsc00009o.th.jpg

 

dsc00038r.th.jpg

 

dsc00020yt.th.jpg

 

dsc00031t.th.jpg

 

dsc00468e.th.jpg

 

dsc00011au.th.jpg

 

 

dsc00171pa.th.jpg

 

NOWE FOTKI/;

 

53966463.th.jpg

 

88072507.th.jpg

 

93728626.th.jpg

 

33492440.th.jpg

 

99647043.th.jpg

 

47798410.th.jpg

 

73693663.th.jpg

 

dsc00475pf.th.jpg

 

 

 

 

Podsumowując :

 

 

 

+ lepszej jakości wyświetlacz żywsze kolory,

+ cieńszy

+ 160MB pamięci wewnętrznej

+ skrót ikonek do robienia zdjęć

+ bardzo ładnie robi zdjęcia

+ większa rozdzielczość nagrywania filmów

+ dobra bateria

+ 100kb przesyłu dany przez bluetooth z n73 do c902 lub na odwrót, w k800i tylko 64kb

 

 

- niewiele wolniejsza praca w menu od k800i

- trudniej piszę się sms-y

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja bym chcial test C905:P bo sie do niego przymierzam i sie zastanawiam czy warto czy lepiej siedziec dalej na K800i ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

spróbuj zrobić sobie zdjęcie z dużym zoomem(tylko sie nie zdziw jak nie wyjdzie)jakoś pod wieczór-ja byłem zawiedziony tym telefonem i niestety strasznie traci na wartości na szybko go spyliłem za 450zł w listopadzie zeszłego roku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

C905 to slider wiec dla mnie juz na starcie przegrywa z k800 a co dopiero z c902 ;)

W902 jest calkiem fajny (wiekszy ekranik niz c902 ale nie zasloniety aparat) niestety jest niedostepny w Polsce.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zoom cyfrowy w każdym telefonie to nieporozumienie więc proszę nie wspominać o tej funkcji nigdy więcej !!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Całkiem sympatyczna recenzja telefonu, ale mówiąc szczerze SE nigdy nie popadały mi do gustu, zawsze wolałem Nokię :).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tata ma ten telefon i IMO jest fatalny, powolne menu, potrafi się zwiesić, niewygodne pisanie sms-ów, mały wyświetlacz, ogólnie tylko jakość zdjęć mi się podoba i dotykowy panel w menu aparatu :)

Ogółem 4/10, lepiej C702.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

e tam ja jestem z niego całkowicie zadowolony po przesiadce z k800i, teraz moim priorytetem jest kupno c905, tylko ten slider do mnie zbytnio nie przemawia

 

Edit recenzja została gruntownie zmieniona jest bardziej obfita w treść :) oraz dodałem kilka nowych zdjęć

 

Jeśli coś chcecie to pytajcie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie podoba mi się ten telefon :E

Teraz będę polował coś pokroju Omni hd lub satio

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nic nie wgrywałem bo jeszcze ani razu nie zaliczył zwiechy , wszystko jest oryginalne

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A trzeba wgrywać bajery inne wtedy kiedy ma zwiechy ? ....ciekawe

ja wgrywałem dla wyglądu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Tata ma ten telefon i IMO jest fatalny, powolne menu, potrafi się zwiesić, niewygodne pisanie sms-ów, mały wyświetlacz, ogólnie tylko jakość zdjęć mi się podoba i dotykowy panel w menu aparatu :)

Ogółem 4/10, lepiej C702.

 

 

 

Mhehehehehehe, uwielbiam takie opinie. Na nowszych softach nie wiesza się ani nie jest wolny. Zastanów się 4 x co piszesz.

 

Tak na marginesie to C702 jest jeszcze gorszy....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...