Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

lotr16

Zalman GS1000 by lotr16

Rekomendowane odpowiedzi

Zalman GS1000

 

SPIS TREŚCI:

 

1. Prolog

2. Thermalrighty na pokładzie

3. Maty

4. Asus Maximus II Formula

5. Zakupy LC

6. Kolejny mały kroczek

7. Corsair Dominator GT

8. Przed zalaniem

9. Zalman zwodowany

10. Zalman zwodowany - nowe fotki

10,5. Nadchodzą zmiany

10,75. Oploty

11. Zakupy part 2

12. LC rev.1.1

13. Wielkie zakupy

14. Zalman GS1000 rev.2

15. Dużo zdjęć

16. Ostatnie zakupy

17. Zalman GS1000 rev.3

18. Zalman GS1000 rev.3 UV photos

19. Epilog

 

Witam wszystkich w moim pierwszym worklogu. Cały config jest w sygnaturce. Obudowę mam od kilku miesięcy, ale dopiero niedawno "naszło" mnie na zmiany.

 

Na razie wykonałem:

-wyklejenie matami

-wycinanie kratek od wentyli

-oploty na kablekach

 

Zdjęcia z prac nad zalmanem

 

 

1.

dsc00055fz.jpg

 

2.

dsc00056jw.jpg

 

3.

dsc00060bo.jpg

 

We wtorek(chyba) przyjdzie zamówienie z cooling.pl, w którym m.in. będzie Thermalright 120 Ultra Extreme, wentylki, radiatorki na pamięci i inne rzeczy :) Na razie będzie u mnie kolorowo-Gigabyte, ale za jakiś czas będzie nowa płytka.

Wiem, że daleko mi do końca, ale będę się starał sukcesywnie udoskonalać moją obudowę:) Proszę o komentarze, porady i wizje zmian.

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

beda ci potrzebne te zaslepki do GS1000 , bo niedlugo i ja bede robil moda GSki ale u mnie nie bedzie zadnych napedów ani regulatorów poprostu nic na widoku a ten pierwszy płaski slot mi sie nie podoba . Jezeli Ci to nie potrzebne to odkupie 1 sztuke za jakąś rozsądna cene albo doladowanie do komy .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ehh, ładnie ale czy wszyscy muszą wyklejać GS1000 matami tak jak Screamer?

Thermalrighty też będą?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ja to już gdzieś widziałem? Screamer, może Ty kojarzysz :E

 

Ale jest całkiem, zapowiada się ciekawie. GS1000 jest dobry do modów. Tylko nie spi... nie zepsuj :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zrozumcie, że wszyscy grzebiący coś w swoich obudowach nie patrzą na zdanie innych. Jak się coś komuś podoba to niech to robi. A jak Wam nie pasuje to nie piszcie wogóle postów w worklogach i nie jeździjcie po kims kto stara się coś zrobić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jednolity front bylby fajny...czytniki kart/napedy strasznie mi obrzydzaja wyglad obudow

 

@wielboy...taka moda chyba;D

 

 

btw: lotr16 oczywiscie pozbedziesz sie tych wszystkich kabli i innego badziewa zwisajacego obok zatok? 0_o

 

mogles to tez zrobic zanim walnales fote;DDD

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dezet bardzo dobrze to ujął. Poza tym blackmod w tej budzie wygląda słabo a wyklejenie matami daje o wiele lepszy efekt. Powodzenia w dalszych pracach. Zaklej też otwory od piwnicy i zatok. Schowaj te kable z zewnątrz ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm, zaczynam nawet podejrzewać, że to moja buda. Wyklejona identycznie i są ślady po matach od wewnętrznej strony zatok 5,25" :]

Oczywiście mogę się mylić :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jasne, że kable będą pochowane. Thermalright będą, ale na procku TRUE, na pamieciach HR-07 L i H, a na grafice HR-03 GTX. Matami wykleiłem, bo mi się taki sposób podoba. Screamer i Dezet odwali kawał dobrej roboty i u mnie będzie kilka takich samych rozwiązań(chyba, że mają coś przeciwko). Screamer-mylisz się :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A możesz zrobić zdjęcie od spodu? :)

 

Ta buda jest świetna do modzenia, powodzenia :]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Hmm, zaczynam nawet podejrzewać, że to moja buda. Wyklejona identycznie i są ślady po matach od wewnętrznej strony zatok 5,25" :]

Oczywiście mogę się mylić :)

 

Na pewno nie jest bo nie ma wyciętej kratki pod szyną na PSU ;)

 

lotr16, oczywiście ze nie mamy nic przeciwko ;) Rób swoje. I rób to dobrze :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja osobiscie co bym dodał i co dodam u siebie to guzior POWER z niebieskim O-Ringiem , oraz diody w hotswpach rzecz jasna niebieskie :P . Ukryłbym piwnice jakimś czymś czarnym metalem i dał tam napis marki zasilacza/marki mobo/czy ZALMAN Design :P <000 dziwnie brzmi to ostatnie .

 

Czy coś z tego co wymieniłem robisz u siebie ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Na pewno nie jest bo nie ma wyciętej kratki pod szyną na PSU ;)

Faktycznie, my bad :]

 

Powodzenia lotr16 :thumb:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie mówię, że jest brzydko albo, że mi się nie podoba.

Po prostu dziwi mnie to, że wszyscy modują tą budę w bardzo podobny sposób.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Grunt że biorą przykład z rewelacyjnych mod'ów. Nie ma się czego czepiać.

 

Powodzenia, buda ma w sobie wielki potencjał :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, ta kratka dopiero będzie wycinana. Teraz planuję zakup płyty, na 90% Asus Maximus II Formula , bo na i7 na razie kasy nie mam.

Teraz kolorowo przez...

dsc00035nj.jpg

... a Asus bardziej pasuje kolorystycznie :)

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sorry, że post pod postem, ale mam pytanie. Jakie kupić chłodzenie do mojego GTX280?

1. http://www.cooling.pl/thermalright-hr03-gt...ukt,551463.html

2. http://www.cooling.pl/arctic-cooling-accel...ukt,551451.html

 

Bardziej skłaniam się do Thermalright, ponieważ ładniej wygląda, a Accelero ma podobno tragiczny montaż. Co myślicie o tych chłodzeniach?

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak już myślisz o chłodzeniu innych podzespołów coolerami Thermalright to radze trzymać się tej strategi, bo wszystko do siebie będzie pasowało. Accelero Xtreme może i bardzo wydajne, ale nie jest niklowane wiedz trochę nie będzie pasować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kup auras fridge. Tylko bardzo trudno dostępny, od czasu do czasu na allegro się pojawia. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Auras fridge jest naprawdę trudno dostępny, nigdzie go nie ma. Chyba wezmę Thermalright. Czy ktoś może ma to chłodzenie, jak wygląda jego montaż, bo w accelero jest tragiczny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Auras fridge jest naprawdę trudno dostępny, nigdzie go nie ma. Chyba wezmę Thermalright. Czy ktoś może ma to chłodzenie, jak wygląda jego montaż, bo w accelero jest tragiczny.

A co może być tragicznego w montażu coolera na grafie? Większość z nich przykręca się na 4 śrubki. Miałem Accelero na HD4850 i zakładało się tak jak każdy inny cooler, dokładnie tak samo jak Aurasa i jego też polecam jak go znajdziesz :]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Screamer czytałem opinie na cooling.pl zamówiłem już Thermalright HR-03 GTX + Noiseblocker XL1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Postanowiłem, że w temacie nie będzie epizodów, tylko będę uzupełniał zmiany na bieżąco. Wczoraj przyszła przesyłka z cooling i allegro, jednak po kolei.

Z coolingu przyszło chłodzenie na procesor, ram i wentylatorek. Wielki plus dla tego sklepu, za wspaniały kontakt i szybką przesyłkę. Były to moje pierwsze zakupy w cooling, jednak wiem, że będę tam kupował. Niestety nie porobiłem zdjęć, gdy montowałem wszystko, bo nie myślałem wtedy o zdjęciach :Up_to_s:

1. Wszystkim dobrze znane chłodzenie na RAM-Thermalright HR-07 H.

dsc00079v.jpg

 

2. Z innej strony

dsc00078t.jpg

 

3. TRUE na procesorze. Co do montażu, to mam parę zastrzeżeń. Montaż bardzo prosty, jednak trochę niepewny. Przy użyciu siły, można radiator trochę obrócić, a to sie nie powinno zdarzyć w chłodzeniu za 200zł...

dsc00081z.jpg

 

4. No na razie tak się przedstawia "rodzinka thermalrightów". Mam nadzieję, że w piątek dojdzie Thermalright HR-03GTX. Wiem, ze płyta psuje cały wygląd, ale w tym, miesiącu zmienię na Asus Maximus II Formula.

dsc00087mi.jpg

 

5. Noiseblocker XK1 siedzi w zasilaczu. Wentylatorek bardzo cichy, zdecydowanie cichszy od fabrycznego.

dsc00100th.jpg

 

6. No i oplocik na 6pin. Niestety z przedłużki 24pin urwałem przez przypadek pin, więc czekam na nową..

dsc00097kl.jpg

 

 

Wkrótce następne zmiany :)

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pin można przylutować :)

Co do mocowania TRUE zastosuj tzw. podkładka-mod, tj. pomiędzy górną płaszczyznę podstawy radiatora a krzyżak dajesz podkładkę 2-3mm (może być karton, mata bitumiczna, kawałek karimaty... cokolwiek). Zwiększysz w ten sposób docisk coolera do IHS procka :]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oploty postaraj się robić tak, aby koszulka termo ukrywała się wewnątrz wtyczki. Wystarczy zrobić tak, aby końcówka koszulki kurczyła się na samym kabelku, a nie na oplocie, dzięki temu zmieści się we wtyczce.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...