Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

mungen

Dziwny problem z ustawieniami jezyka w WIN XP

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Was serdecznie.

 

Mam bardzo dziwny i dokuczliwy problem-nieczym komary w lato. Otoz bardzo czesto przestawiaja mi sie same znaki tam gdzie Z jest Y i na odwrot(podczas pisania w word,na gg,w IE).Problem polega na tym ze jak wcisne alt+shift -niby wszystko wraca do normy(uklad kalwiszy)ale wtedy z kolei nie ma polskich liter...Wiem pewnie kazdy z Was napisze ze wystarczy pogrzebac w google i wejsc w ust jezyka w panelu sterowania i przestawic na polski programisty i po klopocie.Jednak tu jest kolejny ZONK-nie mam ikonki z ustawieniami jezyka kolo zegara-a jak klikam na ikonke opcje regionalne i jezykowe w panelu sterowania to nic sie nie dzieje-nie uruchamia sie okno...Poradzcie co zrobic-nei mam zamiaru instalowac win jeszcze raz :( ... Dodam ze problem pojawil sie niedawno-sam nie wiem skad.....

 

Prosze serdecznie o uwagi i rady.Z gory Wam dziekuje:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wpisz do uruchom

 

regsvr32 msubt.dll

 

i enter

 

spróbuj otworzyć ustawienia regionalne, jeśli nadal nie będzie można, kliknij 2 razy na pliczku intl.cpl w system32, jeśli się nie otworzy możesz go podmienić z płytki, skopiuj z folderu i386 plik intl.cp_, wpisz do uruchom cmd, i wpisz polecenia

 

cd c:\windows\system32

 

ren intl.cpl intl.old

 

expand intl.cp_ intl.cpl

 

jeśli to nic nie da (prawdopodobnie jeszcze jakaś dll jest odpowiedzialna za te ustawienia) wpisz regedit do uruchom, kliknij na klucz

 

HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Control\Keyboard Layouts\00000415

 

sprawdz, czy po prawej we wpisie Layout File jest KBDPL1.DLL

 

jeśli jest kliknij na klucz HKEY_CURRENT_USER\Control Panel\International

 

we wpisie Locale powinno być 00000415

 

że nie masz paska języka to normalne, pasek pojawia się dopiero, jak wybierzesz 2 układy klawiatury do wyboru

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...