Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Matthew

Co o tym powiecie?

Rekomendowane odpowiedzi

Jaki polecacie dysk twardy?? Ma miec: SATA, 7200 obr, 8mb cache, 80gb i kosztowac ponizej 300zl. Odradzili mi maxtora z powodu halasu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A moze by cos w nim zmodyfikowac(zestaw)??Mile widziane wszelkie propozycje:D

1 Płyty główne Microstar K8N Neo2 Platinum MS-7025 517.00

2 Procesory AMD Athlon 64 3000+ s939 oem 737.00

3 Pamięci DDR GeIL 512MB PC-400 Dual (2x256) 454.00

4 Dyski twarde Maxtor DiamondMax 9 Plus 80 GB 8M ATA/150 274.00 /lub jakis inny prosze o propozycje

5 Obudowy Chieftec LBX-01B-B-B 452.00 (z zasilaczem Chieftec 360W)-a moze jakas inna tansza dobra buda?

6 Karty graficzne Leadtek GeForce 6600GT 128MB DDR TV DVI NA AGP(jak bedzie) 923.00 lub 6800LE

Razem 3357

 

7. Radiator Thermalright XP-90 + jakis wentylator 90mm 200.00(ok)hmm gdzie mozna go dostac?

Razem 3557

 

 

Interesuje mnie obnizenie ceny:D.Jednak to musi byc nadal ta platforma(s939)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A moze by cos w nim zmodyfikowac(zestaw)??Mile widziane wszelkie propozycje:D

1 Płyty główne Microstar K8N Neo2 Platinum MS-7025 517.00

2 Procesory AMD Athlon 64 3000+ s939 oem 737.00

3 Pamięci DDR GeIL 512MB PC-400 Dual (2x256) 454.00

4 Dyski twarde Maxtor DiamondMax 9 Plus 80 GB 8M ATA/150 274.00 /lub jakis inny prosze o propozycje

5 Obudowy Chieftec LBX-01B-B-B 452.00 (z zasilaczem Chieftec 360W)-a moze jakas inna tansza dobra buda?

6 Karty graficzne Leadtek GeForce 6600GT 128MB DDR TV DVI NA AGP(jak bedzie) 923.00 lub 6800LE

Razem 3357

 

7. Radiator Thermalright XP-90 + jakis wentylator 90mm 200.00(ok)hmm gdzie mozna go dostac?

Razem 3557

 

I mam tez pytanie: co o tym powiece:

Allegro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak czytam jak tomek_el pisze same komplementy dla dysków maxtora i postanowiłem cos napisać. W życiu miałem 3 dyski maxtora - jeden 60 GB 7200 i dwa 120 GB. Na te trzy dwa były ciche (60 i 120) a jeden był głośny. Myślę, że to zależy nie tylko od firmy, ale i od serii na jaką się trafiło. Ten który jest głośny jest chyba z najnowszej serii więc nie polecam, ale te starcze czemu nie?

Mathew:

Dotakiego kompa nie ładuj dwóch kości o pojemnośc 256 mb. Jezeli nie masz kasy na 1024 mb to kup jedną kość 512 a drugą dokupisz kiedyś tam. Dysk możesz wziąść samosunga będzie większa szansa na to ze będzie cichy. Ja na Twoim miejscu wziąłbym Athlona na socket 754 i więce ramu a nie ladowal kase w radiatory i socket 939 zeby móc sobie podkręcić procka. Dużego przyrostu w grach czy w windowsie nie zauważysz a dodatkowe 512mb da porządnego kopa. Wtedy mgółbyś kupić też większy dysk i pelnego gf 6800 bo zaoszczędzisz kasę na plycie glownej. Od razu mówię, że według mnie słowo "przyszłościowe" w dziedzinie komputerów nie istnieje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm dzieki darek za b.wyczerpujaca porade. Jednak ja chcialbym kupic athlona na s939 poniewaz sama ta platforma w porownaniu do s754 daje duzego kopa, a nie dlatego zeby go podkrecac chociaz i to wychodzi swoitenie z nizszymi modelami...a ten radiator dlatego zeby bylo w cicho...dorzuce jakis cichy wentylatorek i juz...

Co do dysku to nie wiem jedni mowia maxtor inni samsung jeszcze inni wd a ja sam mam teraz IBM...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem co Wy chcecie od tego dysku Dysk

Dla mnie jest on swietny a jesli chodzi o halas to musialbym go na wlasne uszy uslyszec :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

IBm kiedyś robiło dobre dyski, firmę tą przęjeła Hitachi i teraz hitachi robi dyski (całkiem niezłe) Różnicy pomiędzy Athlonem na socket 939 a 754 nie poczujesz, jest ona za mała aby dać wymierny wzrost komfortu w pracy i grach. A 1024mb ramu to już inna bajka... Cichy wiatrak można kupić już za niecałe 100zł pentagram QC100 na najniższych obrotach spokojnie sobie z chlodzeniem poradzi a przy tym bedzie cichutki. Jeżeli chcesz koniecznie cos markowego to w tym wypadku zalman 7000alcu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

EE no co Ty :D

Zalman nie ma startu do tego Thermalrighta-mowisz mi tu utarte stwierzdenia ze ten zalman jest dobry, i masz racje jednak przegrywa z Thermalrigtem...(poczytaj testy na zagranicznych serwisach)

A tak wogolu to Zalman jest mniejszy i to dosc sporo...

Wiem bo mam IBM ale jestes pewien ze przejelo? Przeciez wszedzie mozna kupic te dyski i na doadatek wychodza nowe...

A co do platformy to: jest dosc wymierna roznica, i mi nie zalezy jedynie na grach-kompresja muzyki i DVD, obrobka grafiki itd.

A poza tym s939 to platforma przyszlosciowa-na ten socket beda wychodzily dwurdzeniowe athlony...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hehe przyszłościowy, nie łudź się dalej... Mówiłeś że podkręcać nie będziesz to jakie Tobie ma znaczenie to czy na procu będzie 50 czy 53 stopnie... Zrób jak uważasz. Ja bym wziął socket 754 + 1024mb ramu. Chodzi o to żebyś nie załował że wydałeś tyle kaski na kompa a przez małą ilość ramu komputer jest stosunkowo wolny a gry nie chodzą tak jak trzeba. Tyle mam na ten temat do powiedzenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
:hmm: no dzieki za wsakzowki musze pomyslec nad tym moze rzeczywiscie nie warto chociaz wlasciwie to chyba wezme na razie 512mb a potem dokupie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak pomyslalem teraz mysle nad ramami i typem zasialcza oraz czy kupic go z buda czy osobno no i ktora bude...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko ciagle pozostaje kwestia dysku...

Tak dla wiadomosci jednego uzytkownika z 27 w nicku porzucilem tamten temat za to pozostawiam sobie ten...

I tutaj bede pyta o ten dysk...

O zalety i wady...

I o to KTOREGO samsunga brac...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...