Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Lukeoon

Toshiba A300 1MW Problem z grafiką

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Nie wiem czy to dobry dział, mam problem z moim laptopem Toshiba Satellite A300 1MW. Otóż raz na jakiś czas podczas pracy na komputerze na ekranie zaczynają pojawiać się hmm... "kwadraty" "szachownica", nie da się nic kliknąć, działa jedynie kursor, komputer się zawiesza, pojawia się mały bluescreen na środku po czym komputer albo się restartuje albo wraca do normy i na pasku pojawia się komunikat że system odzyskał sprawność po błędzie itd. Albo że sterownik karty graficznej przestał działać normalnie ale przywrócono poprawne działanie.

 

Podpis problemu:

Nazwa zdarzenia problemu: BlueScreen

Wersja systemu operacyjnego: 6.1.7601.2.1.0.256.48

Identyfikator ustawień regionalnych: 1045

 

Dodatkowe informacje o problemie:

BCCode: 116

BCP1: FFFFFA80042BF010

BCP2: FFFFF88003E13D9C

BCP3: 0000000000000000

BCP4: 0000000000000002

OS Version: 6_1_7601

Service Pack: 1_0

Product: 256_1

 

Pliki pomagające opisać problem:

C:\Windows\Minidump\102714-16411-01.dmp

C:\Users\Rafał\AppData\Local\Temp\WER-568826-0.sysdata.xml

 

Przeczytaj w trybie online nasze zasady zachowania poufności informacji:

http://go.microsoft.com/fwlink/?linkid=104288&clcid=0x0415

 

Jeśli zasady zachowania poufności informacji w trybie online nie są dostępne, przeczytaj nasze zasady zachowania poufności informacji w trybie offline:

C:\Windows\system32\pl-PL\erofflps.txt

 

 

 

Czym to może być spowodowane? Czy to mechaniczne uszkodzenie karty graficznej? Czy problem związany z czymś innym ?

 

Dokładniejsza specyfikacja http://www.toshiba.pl/discontinued-products/satellite-a300-1mw/

Laptop posiada dedykowaną kartę graficzną.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej jak artefakty byś uchwycił na zdjęciu. Można podejrzewać układ graficzny lub pamięć ram, która również może powodować artefakty.

 

 

Pamięć możesz sam sprawdzić, podmieniając. Pamiętaj o wyłączy zasilacza z lapa i wyjęciu akumulatora.

 

Jeśli to układ graficzny to niestety zostaje raczej wymiana układ na nowy, ale to wszystko zależy jaki tam siedzi czy wadliwy jakiś. Tutaj wymiana układu wykona tylko profesjonalny serwis który ma dostęp do maszyny BGA, i doświadczonych serwisantów. Jeśli zdecydujesz się oddać sprzęt do serwisu, upewnij się że mają odpowiedni sprzęt i wiedz, a na usługi dają gwarancję, w przypadku wymiany układu dobrze by było byś dostał 12ms gwarancji.

 

Ewentualnie może to być wina temperatur, jak temperatury wyglądają pod obciążeniem? Najlepiej obciąż kartę graficzną, i procesor równocześnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za odpowiedź. Teraz sprawa wygląda tak ze włączam laptopa i nic się nie wyświetla. Wszystko rusza normalnie ale ekran w ogóle się nie włącza. Podłączyłem monitor pod wyjście VGA w laptopie i wtedy na monitorze zewnętrznym pojawił się obraz ale podwójny, taka "kaskada" i za chwilę bluescreen i restart.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wygląda to na układ graficzny. Dokładnie można to tylko określić przez profesjonalną diagnozę, ale niestety objawy wskazują że to układ.

 

Samemu bez sprzętu i wiedzy i doświadczenia za to się nie warto zabierać. Jeśli chodzi o serwis wybierz profesjonalny, polecany, który ma sprzęt i przede wszystkim daje gwarancje na układ graficzny. 12 msc to dobra gwarancja i raczej nie schodziłbym poniżej :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślę że nikt za 50 ani za 100 zł nie będzie lutował układ graficznego. Jeśli tak to chyba jakiś zdesperowany gość. Na profesjonalnym sprzęcie, z 12msc gwarancją wątpię by ktoś brudził sobie ręce topnikiem. Przecież za chemie i czas wyjdzie prawie 100 zł, a gdzie opłaty i zarobek?

 

Chyba że mówimy o wymianie karty jako całości, nie wiem czy autor wątku taką posiada w laptopie, ale to nawet jeśli, uważam że lepiej dać około 400 zł za wymianę układu, mieć pewność i gwarancję na usługę, wątpię by ktoś za kartę dał 12 msc, chyba że to nowa objęte gwarancją producenta.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślę że nikt za 50 ani za 100 zł nie będzie lutował układ graficznego. Jeśli tak to chyba jakiś zdesperowany gość. Na profesjonalnym sprzęcie, z 12msc gwarancją wątpię by ktoś brudził sobie ręce topnikiem. Przecież za chemie i czas wyjdzie prawie 100 zł, a gdzie opłaty i zarobek?

 

Chyba że mówimy o wymianie karty jako całości, nie wiem czy autor wątku taką posiada w laptopie, ale to nawet jeśli, uważam że lepiej dać około 400 zł za wymianę układu, mieć pewność i gwarancję na usługę, wątpię by ktoś za kartę dał 12 msc, chyba że to nowa objęte gwarancją producenta.

 

Specyfikacja laptopa w pierwszym poście, układ jest dedykowany, a jak to tam w środku dokładnie wygląda to nie wiem. Jest ktoś w stanie wskazać mi kogoś kto by był w stanie to zrobić na terenie Rzeszowa ew. Lublina ? Nie chcę inwestować w laptopa gdyż obecnie składam stacjonarny komputer, chcę go naprawić możliwie jak najniższym kosztem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Układ może być dedykowany, nie oznacza to jednak że jest karta wyjmowalna, a może być całość wlutowana na płytę główną.

 

Albo dobrze to się zrobi i zainwestuje, albo niskim kosztem na chwilę, i później może być nie możliwa naprawa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Układ może być dedykowany, nie oznacza to jednak że jest karta wyjmowalna, a może być całość wlutowana na płytę główną.

 

Albo dobrze to się zrobi i zainwestuje, albo niskim kosztem na chwilę, i później może być nie możliwa naprawa.

 

 

Oczywiście ze nie oznacza ze wyjmowana i na 99% będzie wlutowana. Teraz muszę tylko znaleźć odpowiedni serwis

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, ten model łatwo się rozkręca. Pamiętaj o ładunkach elektrostatycznych, dobrego pudełka na śrubki. Warto zrobić sobie kategorie, i uważaj by czegoś nie połamać :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś oddawałem go do czyszczenie i gość też zadowolony na początku że łatwo szybko pójdzie i laptop będzie gotowy raz dwa :) jak przyszedłem odebrać to już nie był taki ucieszony i mówił że jednak się przeliczył z tą łatwością :) Ja nie chce go rozbierać bo otworzę go i co dalej? Żaden ze mnie elektronik to raz, dwa i tak go nie naprawię.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam, ale dziwny gość że tak powiedział :P

 

 

Całkiem możliwe że dziwny ja tam nie wiem :) Dodaje jeszcze jedno zdjęcie. Co dziwne obraz wyglądał jak na zdjęciu,dało się ruszać tylko kursorem, ale gdy wcisnąłem ctrl+alt+del menu wyboru wyświetliło się już normalnie, kliknąłem "wyloguj" i wszystko wróciło do normy. Może sprawdzić kartę jakimś programem?

 

DSC-0017.jpg

 

 

http://speedy.sh/crwET/DSC-0017.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • Nie ma czegoś takiego... ta zgoda podobno istniała już kilka razy w ciągu kilku miesięcy, a jednak... Obecnie Partia Republikańska w większości to opłacane przez Putina pionki, mniejszość to ta, która chce pomóc Ukrainie. Do tego masz karierowiczów, którzy zrobią wszystko(Johnson, który bez przyzwolenia Trumpa nie kiwnie palcem). Trump jest najważniejszym politykiem po prawej stronie w USA i to on decyduje o kształcie i kierunkach polityki Partii Republikańskiej. Właśnie z tego powodu rozdzielili te pakiety pomocowe, bo okazało się, że część demokratów nie chciała poprzeć pomocy dla Izraela(morderstwa osób cywilnych w Gazie), a tym samym dla Ukrainy i zrobił się kłopot. Teraz pomoc dla Izraela przejdzie, a pomoc dla Ukrainy zostanie uwalona, jeśli w ogóle zostanie poddana pod głosowanie. Reagan przewraca się w grobie, bo jest totalnie niezrozumiałe czym stała się prawica w USA i czyich interesów broni.
    • To już druga osoba bodajże w tym temacie z tym samym modelem i po własnej aplikacji pasty taka duża różnica, gwarancji nie trzeba żegnać jak przyrosty są tak fajne to warto to zrobić, jak jest plomba na którejś śrubie to można zamówić i nakleić jeżeli np suszarka + żyletka nie dały rady lub w ogóle ktoś robi dziurę w plombie od razu  Chwile temu zamawiałem z alledrogo do xfx https://allegro.pl/oferta/5x-naklejki-gwarancyjne-asus-msi-palit-xfx-evga-gigabyte-zotac-15362612792
    • Dane CFM z opakowań producentów nie można porównywać między nimi, a najlepiej kompletnie na te dane nie patrzeć. Nie dość, że nie ma żadnego ogólne standardu względem którego dokonywane są te pomiary, więc każdy producent mierzy jak uważa, to dodatkowo zarówno te dotyczące przepływu jak i ciśnienia są dokonywane przy skrajnych i nierealnych sytuacjach. Na przykład w przypadku ilości przepchniętego powietrza mogą być stosowane kilkudziesięciocentymetrowe tunele z "prostownikami przepływu" na końcu którego znajduje sie wentylator i po przeciwnej stronie przyrząd do pomiaru, czyli coś czego nikt w domowym komputerze nie zastosuje przez co taki wynik jest niestosowalny w praktyce dla wentylatora zamontowanego bezpośrednio na radiatorze (czy to od wieży chłodzenia czy układu cieczą) lub kratce obudowy. Zostają tylko praktyczne testy jak np. TechPowerUP czy HWCooling.net lub takie przy stałej metodologii dla wszystkich śmigieł jak np. Cybenetics. W takim przypadku będziesz miał miarodajne wyniki. Nie potrzebujesz takiej przejściówki dopóki gniazdo do którego wpinasz 4 pinową wtyczkę nie jest blokowane plastikiem z boku w którym wtyczka by wystawała (a jeżeli blokuje to możesz próbować tę blokadę usunąć). Rozstaw pinów w wentylatorze 2, 3 i 4 pinowym jest teoretycznie identyczny, bo dwa pierwsze piny to kolejno uziemienie i napięcie, kolejny to pomiar obrotów i ostatni czwarty to pin do sterowania PWM. Wentylator 2 i 3 pin można sterować tylko poprzez zmianę napięcia pracy, a dla wentylatora PWM nie ma teoretycznie znaczenia czy steruje się go sygnałem czy napięciem, tak długo jak jego sama konstrukcja nie przeszkadza w sterowaniu jego obrotami poprzez zmianę napięcia zamiast sygnałem modulacyjnym (jak np. nie powinno się robić w przypadku łożysk magnetycznych jak w wentylatorach Phanteks T30 lub Corsair ML120 czy konstrukcjach Sunona MagLev).
    • Świetny ruch, ale mimo wszystko wk*****m się niemiłosiernie, że występują takie egzemplarze. Sam polecam/poleciłem ten model nie jednemu znajomemu i wszystko jest ok. Super, że pomogło, przykro, że Asus wypuszcza takie buble w postaci Asus Dual, które człowiek musi sobie poprawiać sam. Wiadomo, że mógłbyś to próbować zrobić w inny sposób i szkoda, że tak fajny model jakim jest Asus Dual, potrafi wypuścić takie gówno.
    • Jak laptop działa stabilnie po mimo whea w dzienniku zdarzeń to możesz olać (myślałem że miałeś co innego na myśli pisząc "sypie błędami") albo spróbuj zrobić te rzeczy o których piszą w tym temacie z reddita no może oprócz wymiany dysku na gen 3   
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...