Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

magda255

Czy to kabel od internetu

Rekomendowane odpowiedzi

cześć, w nowym mieszkaniu nie moge wykonywac zadnych prac, nie moge przewiercac scian i wpuszczac kabli, a chce zalozyc internet, nie chce zadzwonic do dostawcy na darmo, zeby przyjezdzal i wracal bo nie bylo kabla, ale znalazlam w mieszkaniu takie cos, czy to kabel od internetu?

 

48597309362650530291_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wygląda na telefoniczny (typowa skrętka od "internetu" miałaby 8 żył).

jeśli to kabel od telefonu, to można "na nim" zainstalować usługę ADSL od Orange, Netii etc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a takie kablowe np z vectry albo upc, bo maja fajne umowy na 8 miesiecy, bedzie dzialalo na tym kablu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a takie kablowe np z vectry albo upc, bo maja fajne umowy na 8 miesiecy, bedzie dzialalo na tym kablu?

niestety nie, oni wprowadzają do mieszkania własne okablowanie, wyglądające np tak:

kabel_koncentryczny_kawalek.jpg

 

UPC/Vectra to po prostu inna technologia, wymagająca użycia innego okablowania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

widze w neti sa dwa rodzaje, powyzej 10mb jest jakis foton, to chyba swiatlowod, rozumiem ze tez nie pojdzie na tym kablu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie znam oferty Netii, "Foton" brzmi jak światłowód, ale równie dobrze może to być byle zagrywka marketingowa "nasz internet jest szybki jak światło" :)

możesz do Netii czy Orange zadzwonić - oni u siebie w systemie sprawdzą, jakie konkretnie technologie są pod Twoim adresem dostępne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

netia tylko 24miesiace, oferta 6miesiecy dostepna jest tylko gdybym miala ich linie, w orange widze tez 24 miesiace + oplata 30zl za utrzymanie linii... interesuja mnie oferty tylko do 8 miesiecy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

netia tylko 24miesiace, oferta 6miesiecy dostepna jest tylko gdybym miala ich linie, w orange widze tez 24 miesiace + oplata 30zl za utrzymanie linii... interesuja mnie oferty tylko do 8 miesiecy

internet mobilny? może jakiś LTE?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wlasnie chyba przy tym zostane, tylko ciagle przekraczam limity, jest cos lepszego od lte z polsatu ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wlasnie chyba przy tym zostane, tylko ciagle przekraczam limity, jest cos lepszego od lte z polsatu ?

nie wiem jak teraz, ale niedawno - 1,5 miecha temu - podpisywaliśmy (my - mój pracodawca) umowę na internet LTE od Playa, i przez pierwsze 6 miesięcy umowy w LTE nie ma limitów. nie wiem jak u innych operatorów...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a jest jakaś różnica, między takimi zwyklymi modemami na usb a routerami stacjonarnymi do lte? aktualnie posiadam ten maly i czasami mimo dobrego zasiegu cos zatnie, ping skoczy i po chwili odmula, to bardzo przeszkadza

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a jest jakaś różnica, między takimi zwyklymi modemami na usb a routerami stacjonarnymi do lte? aktualnie posiadam ten maly i czasami mimo dobrego zasiegu cos zatnie, ping skoczy i po chwili odmula, to bardzo przeszkadza

mam w pracy i takie, i takie... działają podobnie (średni zasięg LTE, Wawa-Śródmieście). do obu można podpiąć dodatkowe anteny - może warto zainwestować w zewnętrzną antenę? o ile twój modem USB ma dla niej złącze.

gwizdek na USB ma tę przewagę, że łatwiej go zabrać ze sobą i wykorzystać poza mieszkaniem :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...