Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

ToTaLFrEaK

Problem ze sterownikiem SATA dysku SEAGATE RAID 0 ?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, posiadam dwa dyski Seagate 1 TB Barracuda (64MB, SATA/600) ST1000DM003 na płycie ASUS P5Q3.

Chce zbudować macierz RAID 0, robi sie to bez problemowo, jednak przy instalacji windows 7 ultimate 64bit wyskakuje problem z powodu jakiejś niezgodności sprzętowej, dowiedziałem sie ze jest to brak sterownika do SATA dysku coś w tym stylu, i ze znajduje sie on na stronie producenta Seagate , ale gdzie ? Był bym wdzięczny jeśli ktoś pomógł by znaleźć ten sterownik i powiedział jak dokładnie go wgrać?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdybyś kupił normalną cywilną wersję systemu a nie ultimate miałbyś kasę na trzeci dysk do raid5; seagate nie grzeszy bezawaryjnością i raid0 na ich dyskach to wielkie yolo.

 

Sterowniki to są do kontrolera dyskowego który działa w trybie raid. Wszystko na stronie producenta mobo/intela.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdybyś kupił normalną cywilną wersję systemu a nie ultimate miałbyś kasę na trzeci dysk do raid5; seagate nie grzeszy bezawaryjnością i raid0 na ich dyskach to wielkie yolo.

 

Sterowniki to są do kontrolera dyskowego który działa w trybie raid. Wszystko na stronie producenta mobo/intela.

 

Podał byś link do nich ? i jak go wgrać ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość driverfan

Zwykłe next-next-next...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zwykłe next-next-next...

i gdzie ja mam ten sterownik przy instalacji SOBIE WSADZIĆ ? bo to twoje next next nic mi nie mówi ... Problem wyskakuje PODCZAS INSTALACJI to jak mam go odpalić czy zgrać nawet na pc skoro nawet SYSTEMU postawić nie moge na RAID 0 ..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spróbuj tego, interesuje Cię zip zgodny z architekturą systemu. Wypakuj go na pendrive i potem wskaż .inf w trakcie instalacji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spróbuj tego, interesuje Cię zip zgodny z architekturą systemu. Wypakuj go na pendrive i potem wskaż .inf w trakcie instalacji.

 

No znalazło coś na penie , wyskoczył komunikat ZDJĘCIE W ZAŁĄCZNIKU - zobacze zaraz jak instalacja ruszy czy bedzie wszystko ok

post-502721-141468001784_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spróbuj tego, interesuje Cię zip zgodny z architekturą systemu. Wypakuj go na pendrive i potem wskaż .inf w trakcie instalacji.

 

Ruszyło poszła instalacja :) Dzięki WIELKIE , tylko nie wiem czy to przez ten sterownik , Zmianę portów z SATA 1 i 2 na SATA 3 i 6 czy może Zmiane w konfiguracji RAID 0 ze 128 K na 64 K ale działa po robie testy i zobaczę czy faktycznie są lepsze transfery.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sterownik najprawdopodobniej już masz zainstalowany w systemie, ten sam który wskazałeś w trakcie instalacji. Włącz na przykład AS SSD Benchmark (nie rób testu, tylko włącz). On pokazuje nazwę sterownika kontrolera na którym dysk pracuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sterownik najprawdopodobniej już masz zainstalowany w systemie, ten sam który wskazałeś w trakcie instalacji. Włącz na przykład AS SSD Benchmark (nie rób testu, tylko włącz). On pokazuje nazwę sterownika kontrolera na którym dysk pracuje.

 

o to ci chodziło ?

jeszcze takie może głupie pytanie, ale instalować sterowniki do płyty ze strony asusa ? chipset / lan / sata raid itp ? jak na razie pobrałem tylko do dźwięku i wszystko działa. chodzi o to czy nie będą sie np gryzły z tymi co rzekomo są ?

post-502721-141468739335_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i widać że masz sterownik który podałeś podczas instalacji, on nie jest wbudowany w system ;)

 

Sterowniki na stronie asusa są stare: lepiej pobrać to.

Jeżeli działają to do pozostałych rzeczy nie widzę potrzeby instalować cokolwiek. Upewnij się że w menedżerze urządzeń nie ma nieznanych urządzeń.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość driverfan

No i widać że masz sterownik który podałeś podczas instalacji, on nie jest wbudowany w system ;)

 

Sterowniki na stronie asusa są stare: lepiej pobrać to.

Jeżeli działają to do pozostałych rzeczy nie widzę potrzeby instalować cokolwiek. Upewnij się że w menedżerze urządzeń nie ma nieznanych urządzeń.

 

@MitycznyJeż mam pytanie co do linka z Twojego postu. Otóż ciekawi mnie ta wersja 10.0.0.13 do chipsetu. Wcześniej była wersja 9, która podczas instalacji wykrywała urządzenia i po restarcie w menadzerze urzadzen bylo we wlasciwosciach widac ze zainstalowany z datami i wersja.

 

Natomiast ta wersja 10 nic nie robi, nie ma sladu po niej w menadzerze. O co chodzi?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@driverfan

Nie sprawdzam takich szczegółów w menedżerze zadań, jednak nie przejmowałbym się tym. Nie bez powodu intel nazywa tą paczkę "inf update", bo nie są to na dobrą sprawę sterowniki, tylko pliki inf odwołujące się do już obecnych sterowników w systemie. To tylko poprawia nazwy oraz informuje system że niektóre urządzenia po prostu nie potrzebują sterownika.

Jak rzucić okiem do wypakowanych plików inf to sam opis mówi co jest grane:

; ** Abstract: Assigns the null driver to USB/System/Thermal **

; ** devices for yellow-bang removal. **

 

Dlatego na dobrą sprawę te "sterowniki" do niczego nie są potrzebne :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

De facto to nie są żadne sterowniki: o sterownikach mówimy wtedy, gdy faktycznie instaluje się jakiś plik .sys, który jest potrzebny aby urządzenie mogło działać, albo zastępuje jakiś już dostarczony przez system (np. sterowniki ahci).

 

W obu przypadkach wyżej są to tylko pliki inf poprawiające nazwy i informujące system że urządzenia o niektórych identyfikatorach nie potrzebują sterownika.

Śmiem twierdzić że niezainstalowanie tych paczek nie wpływa w żaden negatywny sposób na działanie komputera.

 

Oczywiście czasami trzeba doinstalować coś zupełnie innego aby się pozbyć wszystkich żółtych wykrzykników, np. Management engine interface, które niby jest skorelowane z mobo/procesorem (u mnie na z87 przynajmniej było), a i tak trzeba instalować oddzielnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość driverfan

Dzięki za wypowiedź. :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i widać że masz sterownik który podałeś podczas instalacji, on nie jest wbudowany w system ;)

 

Sterowniki na stronie asusa są stare: lepiej pobrać to.

Jeżeli działają to do pozostałych rzeczy nie widzę potrzeby instalować cokolwiek. Upewnij się że w menedżerze urządzeń nie ma nieznanych urządzeń.

 

Jest jedno hmm ? po instalowałem wszystkie tylko nie (intel matrix storage menager) bo wyskoczyło ze jest już zainstalowany nowszy sterownik.

post-502721-141470794407_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zakładka szczegóły -> znajdź i wklej pełny identyfikator urządzenia (coś w stylu PCI\VEN_8086&DEV_0887&SUBSYS_40628086&REV_C4)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zakładka szczegóły -> znajdź i wklej pełny identyfikator urządzenia (coś w stylu PCI\VEN_8086&DEV_0887&SUBSYS_40628086&REV_C4)

post-502721-141492949282_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...