Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

cywa

[500-1000]Laptop do diagnostyki samochodowej

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Czy moze mi ktos polecic jakis stary sprawdzony model laptopa? Najlepiej jak by to byla wersja biznesowa czyli wytrzymala obudowa i konstrukcja. Laptop bedzie sluzyl do diagnostyki samochodowej oraz jako zrodlo dzwieku podczas prac ;) Nie musi byc wielki, matryca 15-16 cali w zupelnosi wystarczy aczkolwiek moze byc wieksza. System pod jakim bedzie pracowal to Win XP i im lepsze parametry bedzie mial tym lepiej, praca bedzie przyjemniejsza.

Dodatkowym atutem bedzie port com i/lub lpt. Wystepowaly takie porty w laptopach ?

Kwestia ceny jest otwarta, jezeli trzeba by dolozyc pare zlotych do lepszego modelu to moge to zrobic, jednak najlepiej jak bedzie to mozliwie najtansza opcja, nie chce przeplacac.

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Możesz sobie kupić jakąś biznesową używkę z takim portem / stacją dokującą. Tak to może być ciężko o dodatkowy LPT w nowych modelach. Zaś jak kupisz zewnętrzną przejściówkę, będzie się mogło okazać, że i tak nie będzie działać.

 

Tylko, jeżeli chcesz, żeby więcej osób się wypowiedziało ---> Zedytuj temat zgodnie z tymi wytycznymi, które znajdziesz tutaj:

http://forum.pclab.pl/topic/803920-%23-KILKA-REGU%C5%81-TEGO-DZIA%C5%81U-%23-27112014r-%23/

 

 

 

2) Zakładam nowy temat. Jak go nazwać?

 

Kupuję! Co dalej?

Jeśli jesteś na zakupie laptopa to przede wszystkim na samym początku, w nawiasie kwadratowym, powinna znaleźć się najwyższa kwota jaką możesz wydać (z walutą!), np.:

[3250zł]Laptop do pracy

 

I co dalej?

Przede wszystkim należy przeanalizować do czego ma nam służyć laptop. Określenie użyte w przykładzie wyżej nie jest najtrafniejsze. Praca może być typowo biurowa, może to być projektowanie zaawansowanych animacji czy tworzenie grafik w wysokiej rozdzielczości.

Powinniśmy to określić dość jednoznacznie, np.:

laptop dla grafika 3D i temat powinien wyglądać: [3250zł]Laptop dla grafika 3D

laptop dla gracza: [3250zł]Laptop dla niedzielnego gracza

laptop biurowy: [3250zł]Laptop do pracy biurowej lub [3250zł]Laptop biurowy

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sory za blad z tematem, juz poprawilem.

No wlasnie myslalem nad jakas stara sprawdzona biznesowka tylko jakich modeli szukac? Kiedys mialem starego HP`ka i byl pancerny jednak to bylo dawno jeszcze jak XP to byl rarytas i sprzet byl dosyc slaby.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Coś pokroju:

t420 (posiada port stacji dokującej)

8460 (ma port stacji dokującej)

 

z większych

 

8540 (też z stacją dokującą)

T510 (również + stacja)

 

Tylko, nie wiem jak z cenami. Zależnie od stanu.

Ja generalnie używkami się nie zajmuję, pisałem to co kojarzę w miarę sensownego

 

Polecam uderzyć do kolegów samtech84 Stefan999 po obszerniejsze info

 

 

E:

teraz przeglądałem akurat takie budżetówki to rzucił mi się w oczy:

http://allegro.pl/hdmi-hp-elitebook-8530w-full-hd-t9600-2-8ghz-160gb-i4728018367.html

 

Tutaj też starszy, ale ciekawie wygląda.

http://allegro.pl/hp-8510w-t9300-2-5ghz-4gb-750gb-quadro-fx-570m-i4690140338.html

 

(trzeba by się zapytać czy rzeczywiście jest nowy) Przy tym tutaj mniejsza nieco rozdziałka matrycy. Ale przy diagnostyce to raczej różnicy nie powinno robić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A moze ktos zaproponuje cos starszego typu przynajmniej z wbudowanym 1 portem COM ? LPT juz moge sobie darowac..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Boleslaw88

Dell D620, D630 oba mają wbudowany port COM,za grosze można też kupić stacje dokującą m.in z portem LPT.

 

Jeśli byś kupował to tylko z grafiką Intela,żadnych dedyków.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do diagnostyki nie znajdziesz nic lepszego od Dell D630. Większość warsztatów u mnie w okolicy na nich pracuje. Sam również takiego do diagnostyki używam.

 

Kup jedynie takiego z grafiką Intel, ponieważ te z Nvidią się sypią.

I lepiej kupić takiego ze starą, bądź padniętą baterią niż z nowym zamiennikiem. A oryginalną nową baterię sobie dokupisz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziekuje za rady.

 

Ogladalem te dwa modele i na prawde sa godne uwagi. 630 rozni sie czyms wiecej poza lepszym procesorem? Bo z tego co widzialem to w standardzie maja WiFi oraz BT, 3g jest opcja. Wygladaja tez podobnie, nie mowie o dysku czy pamieci bo to mozna wymieniac indywidualnie.

 

Wiadomo ze cos jest warte tyle ile sie za to zaplaci, ale jaka jest racjonalna cena za takiego Della ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

D630 ma port FireWire, D620 IrDA. No i chyba tylko chipset D630 ma I965, a D620 I945. Ja tam różnicy nie widzę.

 

Za 600zł oczekiwałbym dysku przynajmniej 250GB, 4GB pamięci RAM, procesora lepszego niż 2x2,2GHz. Może nie odrazu T9300, ale coś zbliżonego. No i oczywiscie bardzo ładnego stanu wizualnego. Na dodatki typu stacja dokująca, czy zamiennik nowy baterii tak jak wyżej nie ma co zwracać uwagi, jedno kosztuje 10zł, a drugie nie warte kupna. Na niektórych zamiennikach laptop działa niestabilnie. Da się znaleźć takie coś.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...