Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Gość Barnette

[Zamknięty]Ceny kart graficznych

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Barnette

Zastanawiam się ostatnio jak czas wpływa na cenę komponentów komputera. Np. takie procesory Intela w ciągu ostatniego półrocza podrożały nawet o 150zł. Jak natomiast sprawa ma się z kartami graficznymi? Czy ceny obecnych kart, które zadebiutowały już jakiś czas temu też mogą jeszcze znacząco wzrosnąć? I jak sezon ma się do ich cen? Czy najdroższe będą przed świętami i znów stanieją po nowym roku? Zastanawia mnie po prostu kiedy jest najkorzystniejszy czas na kupno takiego sprzętu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też przymierzam się kupić komputer za jakies 2500 zł. Obstawiam że najkorzystniej będzie styczeń/luty intel coś nowego wypuści na rynek to ceny spadną, dodatkowo producenci sprzętów będą chcieli wypchać zalegające towarty z 2014 roku. Tak wiec ten okres bedzie korzystny dla nas tak myśle :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też przymierzam się kupić komputer za jakies 2500 zł. Obstawiam że najkorzystniej będzie styczeń/luty intel coś nowego wypuści na rynek to ceny spadną, dodatkowo producenci sprzętów będą chcieli wypchać zalegające towarty z 2014 roku. Tak wiec ten okres bedzie korzystny dla nas tak myśle :)

Pomarzyć każdy może ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiam się ostatnio jak czas wpływa na cenę komponentów komputera. Np. takie procesory Intela w ciągu ostatniego półrocza podrożały nawet o 150zł. Jak natomiast sprawa ma się z kartami graficznymi? Czy ceny obecnych kart, które zadebiutowały już jakiś czas temu też mogą jeszcze znacząco wzrosnąć? I jak sezon ma się do ich cen? Czy najdroższe będą przed świętami i znów stanieją po nowym roku? Zastanawia mnie po prostu kiedy jest najkorzystniejszy czas na kupno takiego sprzętu.

Szklana kula mi się popsuła :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szklana kula mi się popsuła :E

 

To tak samo jak mi, znowu biedronka się nie popisała ze swoją nową techniką szklanych kul z plastiku :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Barnette

Co roku musi być jakiś cykl. Wcześniej nigdy się tym nie interesowałem, więc nie wiem. Myślałem jednak, że ktoś kto od dłuższego czasu śledzi ceny konkretnych podzespołów, jak i kompletnych komputerów odpowie jak mniej więcej wahają się ceny.

 

Zdążyłem już z resztą wyguglować, że ceny części są najniższe właśnie w okolicach lutego i sierpnia.

 

Wasza kulka do naprawy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też zwróciłem uwagę że luty i sierpień pamiętacie akcje w wielkich sklepach sieciowych ??

Najpierw promocja, potem wyprzedaż albo wielkie "czyszczenie magazynów"(tak było od połowy stycznia do końca lutego w tym roku) założę się ze np: Media Markt albo RTV-AGD albo Neo-net na pewno takie akcje będą robić na luty i wszystko będzie spadać też i u konkurencji

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nikt Ci nie jest wstanie odpowiedzieć bo wiele czynników będzie wpływać na spadek cen, w przypadku procesorów intel bawi się na całego bo AMD siedzi i nic nie robi, w przypadku kart graficznych jeżeli AMD wkońcu zaprezentuje nowe GPU i będą dobre to siłą rzeczy zacznie się walka o klienta i ceny będą spadać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...