Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Tiger30

core 2 quad q8400

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Mam problem z Fifą 15. Niedawno zakupiłem karte GTX 750 i gra strasznie laguje, tzn niezależnie czy ustawie na najwyższych czy na najniższych granie wygląda tak samo.

Głos komentatora wygląda tak: T-T-T-T-T-A-A-K B-B-B-B-B-L-L-I-I-S-S-K-K-O TERAZ.

Właściwie nie wiem co zrobić, czytałem gdzieś że ''niby'' mój procesor jest za słaby i nieda rady współgrać z kartą, na co niektórzy wybuchają śmiechem.

Dodam jeszcze mój sprzęt:

Procesor: intel core 2 quad q8400 2.66ghz

Karta: GTX 750(non TI)

RAM: 8

Płyta: EP43-UD3L

Jeżeli chodzi o procesor, to jaki będzie optymalny który wejdzie mi do płyty głównej? Myślałem o intel core i3 3220 ale chyba nieda rady :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma co zmieniać procesora,musiałbyś wymienić płytę główną.Ta Fifa nie powinna tak strasznie lagować na twoim configu.Spróbuj podkręcić trochę procesor,powiedzmy do 3 GHz na początek(no chyba,że masz chłodzenie box i obudowę piekarnik,to może lepiej nie).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A masz zaktualizowaną fife? Z tego co słyszałem na początku było sporo bugów w tej grze. Masz zainstalowane najnowsze sterowniki do karty graficznej?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystko jest zaktualizowane.

Co do podkręcania mam zasilacz 520W qoltec, z tego co słyszałem to podkręcenie nie jest możliwe, co myślicie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystko jest zaktualizowane.

Co do podkręcania mam zasilacz 520W qoltec, z tego co słyszałem to podkręcenie nie jest możliwe, co myślicie?

 

Zobacz na OC mojego procka i karty, a później na mój zasilacz i sam odpowiedz sobie na to pytanie :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ta, tyle że Ty masz modecom feel, a ja mam qolteca, który jak mi kolaga tłumaczył jest ''maluchem'' wśród ferrari :<

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie modecom feel to też taki szit :) Będę zmieniał go prawdopodobnie, bo procesor inny będę wkładał, więc Crosair VS 450 będzie grany.

Btw Twój zasilacz do OC tego Quada starczy. Dla pewności sprawdź jaką moc masz na 12V na naklejce zasilacza. Twój zestaw więcej jak 200W nie bierze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kup odpowiednik q9550 na lga 775 z adapterem, powinno pomóc. Ewentualnie możesz kupić jakieś chłodzenie i spróbować podkręcić tego q8400 chociaż nie wiem czy to pomoże.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla wszystkich którzy mają ten sam problem: wystarczyło zmienić paste między prockiem a chłodzeniem. Wcześniej procek miał 98C o_0 teraz ma 80 ale nie zmieniłem jeszcze chłodzenia dodałem troche pasty. W tym momencie działa na najwyższych i chodzi na 60 fpsach. Co do tego podkręcenia, czy mogłyby się wypowiedzieć inne osoby? Piszę to dla tego iż niektórzy mi mówią że to jest niemożliwe, i że miałeś niesamowitego farta, mówią też że oni by się bali nawet podkrecac do 2.7ghz :s.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla wszystkich którzy mają ten sam problem: wystarczyło zmienić paste między prockiem a chłodzeniem. Wcześniej procek miał 98 stopni o_0 teraz ma 80 ale nie zmieniłem jeszcze chłodzenia dodałem troche pasty. W tym momencie działa na najwyższych i chodzi na 60 fpsach. Co do tego podkręcenia, czy mogłyby się wypowiedzieć inne osoby? Piszę to dla tego iż niektórzy mi mówią że to jest niemożliwe, i że miałeś niesamowitego farta, mówią też że oni by się bali nawet podkrecac do 2.7ghz :s.

 

Co jest niemożliwe? To że miałeś 98C? Musisz zmienić chłodzenie, bo 80C na stocku to tragedia.

na 3.2Ghz ten Quad spokojnie powinien polecieć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jest niemożliwe, że tak go podkręciłeś przy takim zasilaczu.

Oczywiście nie sugeruje że kłamiesz, po prostu chce przeczytać opinie innych ;)

 

A, i oczywiście procek ma 80C podczas grania, a tak to 50+\-

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tu chodzi o zasilacz. Dokładniej o to czy mi sie po prostu komp nie pali :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja piernicze doszukujecie się problemu w 4-rdzeniowym CPU do FIFY ? Niech ustawi w sterownikach NVIDII synchronizację adaptacyjną a w Ustawieniach Gry niech da bez limitu klatek i tyle.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...