Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Ezahriel

Obudowa (Lodówka) za max 450 zł

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć

Potrzebuję pomocy w wybraniu obudowy pod sprzęcik do gier.

Zależy mi głownie na jak najlepszym chłodzeniu i fajnym wyglądzie obudowy (niestety na wygląd zwracam uwagę)ważne też jest aby z boku było okno, bardzo mi się to podoba :D

 

Z tego co sam wybrałem to:

 

Corsair Carbide 500R

Zalman Z9 Plus U3

 

i na tym moje pomysły niestety się skończyły

Czekam na pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy takim budżecie i założeniu aż korci aby brać coś w stylu Cooler Master 690 III, Fractal Design Arc Midi R2 Window lub SilentiumPC Aquarius X90 (panel z oknem trzeba oddzielnie nabyć) :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie nie za 600 zł to już przesada aż tyle pieniędzy to nie mam......

 

SilentiumPC Aquarius X90 a ona nie jest bardziej pod chłodzenie wodne?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja już sam nie wiem co wybrać, ten X90 mi się podoba co kolega wyrzej podał, Fractal Delphine R4 tez fajna ale ludzie piszą że marnie chłodzi..........i w koncu zostaje w kropce bo naprawde nie wiem co wybrać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak obudowa, która w wyposażeniu ma cztery wentylatory może słabo chłodzić :hmm: , dodatkowo montujesz na górze dwa wyciągające wentylatory 140mm i masz już lodówkę. Ja bym brał SilentiumPC Aquarius X90.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak obudowa, która w wyposażeniu ma cztery wentylatory może słabo chłodzić :hmm: , dodatkowo montujesz na górze dwa wyciągające wentylatory 140mm i masz już lodówkę. Ja bym brał SilentiumPC Aquarius X90.

 

A ja bym obejrzał i przeanalizował tą recenzję

 

Minusy:

- słabej jakości plastik na panelu górnym i przednim,

- cała konstrukcja się chwieje (Black dokładnie to pokazuje w recenzji) - nawet po zamontowaniu podzespołów obudowa nie jest sztywna.

- głośne wentylatory na starcie.

- brak regulatora obrotów.

 

Autorowi polecam

http://www.agito.pl/obudowa-antec-performance-one-p280-91-683027.html?utm_medium=Feed&utm_source=ceneo.pl&utm_campaign=wszystkie&utm_content=683027

 

http://www.morele.net/obudowa-antec-performance-p100-usb-3-0-czarna-wyciszona-629005/?ceneo_spo=true

 

http://www.net-s.pl/index.php?id=3&c=615&g=321079&n=OBUDOWA-FRACTAL-DESIGN-DEFINE-R4-USB30-CZARNA&w=c

 

Toi są zdecydowanie solidniejsze i ciekawsze propozycje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ktoś panowie wypowie sie na temat Corsair Carbide 500R?

 

Dephine R4 z tego co czytałem przez to że jest wyciszona itd ponoć się przegrzewa :/ prawda?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja poosiadam fractal design define r4 white z oknem i jest dla mnie cudna (duża i na prawdę mega ładna a na dodatek chłodna ) o żadnym przegrzewaniu nie ma mowy ,mam z przodu dwa wentyle 14cm , dwa na gorze 14cm i jeden z tylu 14cm , jest cicho i bardzo chłodno .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ładna jest mi tez sie bardzo podoba, tak przeglądam te strony i ogolnie każdy pisze że na obudowie nie ma co oszczędzać bo kupuje się ją na lata,i trzeba brać pod uwagę fakt że może będzie się chciało rozbudować kompa itd,dlatego polecają żeby brać obudowe która będzie mogła pomieścić każdą płytę główną aż do e-atx.

Tylko czy też jest sens wydawać na obudowę np 600 zł keidy ma tyle samo miejsca na wentylatory itd co ta za 400? Specem nie jestem ale to chyba przecież od ilości wentylatorów zalerzy czy obudowa będzie dobrze chłodzić itd?

 

W sumie jeśli ktoś miałby ochotę to może wrzucić jakąś propozycję pzekraczającą 400 zł powiedzmy do 600 zł choć wolałbym taniej,jak będzie coś co naprawde mnie urzeknie to może się skuszę.

Lubię jak obuddowa ma wykoksany design raczej proste standardowe mniej mnie interesują, regulator obrotów też musi być no i bardzo fajnei jakby było okno, i wentylator z boku nie wiem czemu jakoś mi się to podoba zwłaszcza kiedy jest podświetlany :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obudowa jest nie tylko skorupą na bebechy, ale też meblem w domu :)

 

Piękna obudowa da Ci sporo frajdy i wywalenie 600zł nie powinno być przeszkodą - jeżeli to Ciebie nie zrujnuje.

 

O temperatury nie masz się co martwić.

 

Każda obudowa na rynku ma co najmniej dwa wentylatory 120mm, a to wystarczy do utrzymania ładnych temperatur.

 

Z resztą nowe podzespoły coraz mniej się grzeją.

 

Kup to co się Tobie podoba najbardziej, a będziesz zadowolony, gdy każdego dnia rzucisz na nią okiem :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem podobne dylematy - 2 mies. temu kupiłem Fractala R2 XL. Jak dla mnie nic dodać, nic ująć. Miejsca jest aż za dużo, bardzo wygodnie się w tym pracuje przy składaniu zestawu. Przeraźliwie grube blachy, bodajże 16 kg sama buda : ) Myślałem jeszcze nad Obsidianem 750 ale waga 2x mniejsza i ilość wycięć w konstrukcji mnie zniechęciły.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może Fractal Design Define R4 z oknem? Będziesz miał cicho a wygląd będzie ciekawy. Okno plus klasyczne linie, sam zamówiłem tą obudowę i czekam z niecierpliwością aż przyjedzie. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja zaproponuje corsair air 540.obudowa jest naprawdę przewiewna, zasilacz i kable w osobnej komorze, duze okno.tylko czy obudowa typu cube ci odpowiada?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety cube odpada ponieważ w ogóle nie przypadły mi do gustu.

 

a co sądzicie o Thermaltake Overseer RX- I ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a co sądzicie o Thermaltake Overseer RX- I ?

 

:thumbdown:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wygląd i cena.

Ten boczny panel z "oknem" to już mega paskudztwo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nic chyba zdecyduje się na Fractal R4 jest mi ktoś w stanie powiedziec jak się ona sprawdzi w Gaming PC? Czy z temperaturami będzie wszystko ok, nawet jeśli grafika itd to będa tzw potwory?

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Definr R4 spokojnie ogarnie takiego kompa. To solidna buda z trochę tandetnymi drzwiczkami (dość delikatna powłoka-podatna na zarysowania). O wentylację w niej nie masz się co obawiać.

Możesz do niej kupić dodatkowe (wcale nie tak drogie) wentylatory 140mm i będziesz miał chłodno i stosunkowo cicho.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...