Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Dudz1n

Co oznaczają parametry pc3-12800 i pc3-12700 ?

Rekomendowane odpowiedzi

Co oznaczają parametry pc3-12800 i pc3-12700 ? Z tego co wyczytałem na wikipedii oznacza to taktowanie pamięci i przepustowośc ,ale jest tam napisane tylko pc3-12800 i że ma to 1600MHz i 12,8GB/s a o pc3-12700 nie ma wogóle. Dla przykładu dam link do tych dwóch różnych kości:

http://www.morele.net/pamiec-hyperx-4gb-1600mhz-ddr3-non-ecc-cl9-dimm-blu-khx1600c9d3b1-4g-406259/

http://www.morele.net/pamiec-hyperx-4gb-1600mhz-ddr3-non-ecc-cl9-dimm-khx1600c9d3-4g-377449/

Jeszcze jakby ktoś mógł mi powiedzieć o czym świadczą napięcia na powyższych kościach ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oznaczają prędkość transferu danych w MB/s.Jeśli jesteś zainteresowany kupnem którejś z nich,to odradzam,za 146 zł masz Goodram 1866 MHz/CL9.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Interesuje mnie czym różni się 12700 od 12800 i te napięcie co oznacza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Interesuje mnie czym różni się 12700 od 12800 i te napięcie co oznacza.

/

Przecież ci napisałem.Nie wiesz,co to jest transfer danych?A może nie znasz rozwinięcia skrótu MB/s?Napięcie to napięcie,odsyłam do gimnazjum.jeśli nie wiesz co to jest.Zalecane napięcie pamięci ram pod procesory Haswell od Intela to 1.5 V,ale nawet takie z 1.65 V nic nie uszkodzą.

 

100 MB/s przy pamięci ram to żadna różnica.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiem co to jest napięcie i transfer danych ale niewiem czemu na wikipedii są napisane transfery do 12800 a do 12700 nie ma oraz co zmienia to napięcie w pamięciach ram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

P=U*I

Jak zapewne wywnioskowałeś z tego wzoru,przy wyższym napięciu jest dostarczane więcej prądu,przy niższym mniej.Wyższe napięcie jest potrzebne do wysokich taktowań,ale 1.5 V starczy spokojnie do 1600,ba,nawet i do 1866.12800 to standard i dlatego jest,nie wiem po co takie głupie pytania zadajesz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam w załączniku mam screen mojej kości ram z programu aida64 i mam pytanie czym się różni zakładka "taktowanie pamięci" od "extreme memory profile v1.3" ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"Taktowanie pamięci", to profile JEDEC (podstawowe).

"XMP", to profil(e) rozszerzony(e), ponieważ oprócz timingów i częstotliwości ustawia(ją) także napięcie pracy pamięci.

 

Najlepsza wydajność jest na XMP, a JEDEC jest w celu zwiększenia kompatybilności.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli system operacyjny sam mi przełącza profile i zegary i opóźnienia w zależności od tego jakie są wymagane ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie. Tylko (U)EFI i BIOS potrafią przełączać ustawienia pamięci RAM*.

*program "memset", potrafił kiedyś zmieniać timingi w Windowsie, ale nie wiem czy obsługuje Core iX'y.

 

Aktualne ustawienia pamięci w AIDA64 masz pod "Płyta główna/Płyta główna" (albo "Komputer/Przetaktowanie") i "Płyta główna/Mikroukład płyty głównej".

 

Inna opcja to zakładka "Memory" w programie CPU-z.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aha czyli te profile sobie moge samemu w uefi zmieniać bez utraty gwarancji tak ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Producent daje gwarancje na wszystkie tryby pracy ustalone w profilach i/lub to co jest na naklejce pamięci.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To chyba będę musiał oddać kość na gwarancje. Według specyfikacji w sklepie moja kość ramu powinna na 1.5V mieć taktowanie 1600MHz i cl9 a według programu aida i cpu-z ma na napięciu 1.5V 1600MHz i cl11.

http://www.morele.net/pamiec-hyperx-4gb-1600mhz-ddr3-non-ecc-cl9-dimm-blu-khx1600c9d3b1-4g-406259/ Czy w sklepie jak mam na gwarancji wymienią mi na nową kość zgodną ze specyfikacją podaną w linku ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fajnie czasami czytać co się kupuje: Klik

This module has been tested to run at DDR3-1600 at a low latency

timing of 9-9-9 at 1.65V.The SPD is programmed to JEDEC

standard latency DDR3-1600 timing of 11-11-11 at 1.5V

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A od kiedy to sklep wie lepiej od producenta co ten sprzedaje lol2.gif

ZAWSZE należy weryfikować dane ze sklepu, ponieważ często zdarzają się błędy w opisie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To norma że sklepy mają błędy w opisach, dlatego zawsze się powinno detale sprawdzać gdzie indziej, a od sklepu wymagać tylko produktu o konkretnym modelu/oznaczeniu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No tak ale się troche nie znałem i nawet nie patrzałem na napięcie. Interesowało mnie tylko opóźnienie i taktowanie.Więc w razie czego moge to w sklepie wymienić jak źle napisali czy takie coś nie podlega wymianie ?

I jeszcze tak z innej beczki czy da się zmniejszać opóźnienia utrzymując cały czas to samo taktowanie ,nie chodzi mi o profile tylko coś w stylu podkręcenia ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Timingi (Opóźnienia), Częstotliwość, Napięcie.

Wszystkie trzy można ustawiać niezależnie.

 

Problem w tym, że pamięć może "nie lubić" niektórych kombinacji (w skrajnych przypadkach : komputer w ogóle się nie włączy lub będzie niestabilny) :)

 

Profile dają ci gwarantowane, stabilne ustawienia - nic więcej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale po co chcesz wymieniać?

Ustaw ręcznie CL9 i napięcie 1.65V. Zgodnie ze specyfikacją takie ustawienie powinno być stabilne.

Potem możesz spróbować zmniejszyć napięcie odrobinkę. U mnie na przykład podobne kingstony (tyle tylko że mające profile XMP) działają na 1600MHz CL9 przy napięciu 1.60V, mimo 1.65V wpisanego do profilu. Niżej jeszcze nie testowałem, ale pewnie coś da radę ukręcić ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...