Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Sebbva

Kompatybilność myszki z podkładką

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, jestem nowy na forum i przychodzę do was z dwoma pytaniami. Mam w planach zmienić swojego "gryzonia" komputerowego. Noszę się z zamiarem zakupu takiej myszki http://procpu.pl/p/1544/18199/natec-genesis-gx78-avago-myszki-gaming-strefa-gracza.html . Jestem głównie graczem gier typu MMORPG (World of Wacraft), FPS (CS:GO) oraz zaczynam przygodę MOBA (Heroes of The Storm. Nigdy wcześniej nie miałem do czynienia z myszkami laserowymi i mam do was z pytanie, czy jest duża różnica między tym rodzajem sensora (który z tego co wyczytałem jest bardzo dobry jak na laser , porównywalny do sensora optycznego) a sensorem optycznym? Drugie moje pytanie jest z typu, jakiej podkładki potrzebuje do tej myszki ? Gdyż z tego co się orientuje myszki laserowe wymagają "specjalnej" podkładki na których się w ogóle nie znam a na każdym forum są różne opinie, więc może ktoś z was ma akurat ten model myszki i może mi coś doradzić. :)

 

Podkładkę którą chciałbym dobrać do tej myszki to :

http://www.komputronik.pl/product/15984/Sprzet_komputerowy_/Peryferia/SteelSeries_QcK.html

jest to tak zwana "szmacianka" i właśnie czytałem, że na tego typu podkładce myszka może nie chodzić tak jak powinna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myszki laserowe lepiej działają na podkładkach twardych o jednolitej powierzchni np. A4tech 801mp, Steelseries HD, Razer Sphex, natomiast myszki optyczne lepiej się czują na tekstylnych np. A4tech 200/300/500mp, Steelseries Qck, Razer Goliathus.

 

Skoro w Natecu Gx78 znajduje się Avago 9500, czyli sensor laserowy, to szukasz podkładki twardej. Możesz przeglądać propozycje mouse padów do myszek z takim samym sensorem np. Logitech G500.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...