Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

seweryn1212

Zasilacz do MSI R6970 2GB OC

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Chciałbym zapytać czy zasilacz Tacens Radix 6 650W da rade sobie z kartą Msi 6970 2gb która ma już fabryczne OC.

Reszta zestawu:

-i5 2400

-8gb ram

-Dysk SSD 320gb + SSD 120gb

-Asrock p67 pro3

 

Prosiłbym o szybką pomoc ponieważ mam okazję kupić tą kartę w dobrej cenie ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nawet jakaś dobra 450W by pociągnęła. Moją ASUS HD6950 2GB (czyli w zasadzie HD6970) po OC i odblokowaniu na 6970 + podkręconą i5 2400 ciągnie Deus G1 500W i jest ledwo ciepły w stresie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli myslisz ze moze miec jeszcze mniej czy wiecej? To jest mozliwe ze ma tak słabą linie a posiada certyfikat 80+? Wiec co mam robic? bo już ją kupiłem i musze jakoś dzisiaj przelew tylko wysłac ale nadal myślę :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to tutaj proszę test jak cała platforma pobiera 440w link. :hmm:

no, a widziałeś jakiego proca tam mają? starego I7 920 A 3,7

 

a Twój I5 2400 to zupeeeełnie inna półka energetyczna, bierze znacznie mniej prądu

 

dodatkowo, od tych wskazań (440W) musisz odjąć straty na sprawności zasilacza - ponieważ oni tam używają starego (niestety) zasilacza który ma 80+, to liczmy że spokojnie ok. 15% idzie w powietrze z tych 440W

 

to znaczy, że z zasilacza idzie tam jedynie ok. 380W

 

odejmując od tego z 30-40W różnicy w procu, to daje ok 340W dla platformy

 

więc wyluzuj, nie bój nic, masz ba dużo zapasu

 

no, przynajmniej dla obciążenia w grze, bo podczas OCCT PSU Test to pewnie będzie więcej - ale też nie na tyle, żeby wydoić zasilacz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no, a widziałeś jakiego proca tam mają? starego I7 920 A 3,7

 

a Twój I5 2400 to zupeeeełnie inna półka energetyczna, bierze znacznie mniej prądu

 

dodatkowo, od tych wskazań (440W) musisz odjąć straty na sprawności zasilacza - ponieważ oni tam używają starego (niestety) zasilacza który ma 80+, to liczmy że spokojnie ok. 15% idzie w powietrze z tych 440W

 

to znaczy, że z zasilacza idzie tam jedynie ok. 380W

 

odejmując od tego z 30-40W różnicy w procu, to daje ok 340W dla platformy

 

więc wyluzuj, nie bój nic, masz ba dużo zapasu

 

no, przynajmniej dla obciążenia w grze, bo podczas OCCT PSU Test to pewnie będzie więcej - ale też nie na tyle, żeby wydoić zasilacz

Czyli mój zasilacz ma lepszą sprawność od tego w teście ?

Dobra to czyli nawet nie mam co się zastanawiać i brać tego 6970 bo zasilacz da rade na luzie? :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój link

 

tak dla ciekawości wbiłem jeszcze na testy w innych portalach - większość z nich ma platformy z I7 (to 2010/11 rok, pamiętajmy) i zasilaczami typu 80+ i notuje (zależnie od rodzaju obciążenia) od 340 do 370 W,

 

chyba na 1 portalu wyszło bliżej 400W jedynie

 

oczywiście to zawsze pobór na gniazdku, czyli liczymy - 15%; o ile dobrze paczę to Twój Radix ma bronze, czyli trochę lepiej niż 80+ (co oczywiście na jego możliwości nie ma wpływu, a jedynie na wysokość rachunków za prąd - bo ze zasilacza i tak komp musi swoje wziąć, powiedzmy z 350W max, a wyższa sprawność oznacza jedynie, że w takim wypadku na ścianie byś miał 400W, a nie 420W)

 

wg mnie spokojnie wszystko uciągnie i będzie jeszcze sporo zapasu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no, a widziałeś jakiego proca tam mają? starego I7 920 A 3,7

 

a Twój I5 2400 to zupeeeełnie inna półka energetyczna, bierze znacznie mniej prądu

 

dodatkowo, od tych wskazań (440W) musisz odjąć straty na sprawności zasilacza - ponieważ oni tam używają starego (niestety) zasilacza który ma 80+, to liczmy że spokojnie ok. 15% idzie w powietrze z tych 440W

 

to znaczy, że z zasilacza idzie tam jedynie ok. 380W

 

odejmując od tego z 30-40W różnicy w procu, to daje ok 340W dla platformy

 

więc wyluzuj, nie bój nic, masz ba dużo zapasu

 

no, przynajmniej dla obciążenia w grze, bo podczas OCCT PSU Test to pewnie będzie więcej - ale też nie na tyle, żeby wydoić zasilacz

Oni maja revolution, z tego co pamietam to srebro albo gold..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no revolution, ale ten stary, oznaczony jako "85+"; te nowe owszem, mają już wyższe certyfikaty; ten 87+ to bylby Gold, ale to test z 2011 roku

 

edit albo to może w sumie Silver był? szkoda, że dokładniej tego nie opisali..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no dobra jeśli mówisz że mam się nie martwić i będzie ok to dobra ;)

a jeszcze jedno pytanie, jaka różnica będzie miedzy poborem prądu gtx 570 gigabyte 780mhz a tym 6970?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój link

 

tak dla ciekawości wbiłem jeszcze na testy w innych portalach - większość z nich ma platformy z I7 (to 2010/11 rok, pamiętajmy) i zasilaczami typu 80+ i notuje (zależnie od rodzaju obciążenia) od 340 do 370 W,

 

chyba na 1 portalu wyszło bliżej 400W jedynie

 

oczywiście to zawsze pobór na gniazdku, czyli liczymy - 15%; o ile dobrze paczę to Twój Radix ma bronze, czyli trochę lepiej niż 80+ (co oczywiście na jego możliwości nie ma wpływu, a jedynie na wysokość rachunków za prąd - bo ze zasilacza i tak komp musi swoje wziąć, powiedzmy z 350W max, a wyższa sprawność oznacza jedynie, że w takim wypadku na ścianie byś miał 400W, a nie 420W)

 

wg mnie spokojnie wszystko uciągnie i będzie jeszcze sporo zapasu

Ale trzeba wziąć jeszcze pod uwagę ze ta msi jest standardowo podkręcona chyba że brałeś również to pod uwagę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie nie brałem, ale te inne recki też mają różne karty, w tym z fabrycznym OC; o ile zresztą nie ładuje się mocno wyższych niż fabryczne napięć, to pobór mocy aż tak nie skacze

 

masz 430W na 12V, co nie powala, ale będzie OK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie nie brałem, ale te inne recki też mają różne karty, w tym z fabrycznym OC; o ile zresztą nie ładuje się mocno wyższych niż fabryczne napięć, to pobór mocy aż tak nie skacze

 

masz 430W na 12V, co nie powala, ale będzie OK

 

ten zasilacz jest jakiś dziwny , 650w a ma tak słabą linie 12V :kwasny:

Bo np. przez to że daje prawie na styk prądu jest większa mozliwość że coś się z nim stanie?

I czy moje podzespoły są bezpieczne?

A jeszcze różnica będzie miedzy poborem prądu gtx 570 gigabyte 780mhz a tym 6970? :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no ma niedzisiejszą konstrukcję, gdzie przy 650W ogólnie powinno być lekko 600W na 12V, no ale co zrobić

 

nie będzie na styk, a nawet jeśli, to zasilaczowi nic nie grozi - producent podaje 432W i tyle ma oddać na 12V; w praktyce zawsze jest zapasik więc i powyżej tego da radę; Tacensy to premium nie jest, ale tyle to da radę przecież

 

570 trochę mniej żre, ale to zależnie od wersji, czy po OC itd; zielone zresztą zawsze lepiej jakoś wypadają niż czerwone hehe, szczególnie teraz

 

Mój link

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie mam zdania, opieram się tylko na testach, jeśli chodzi o wydajność to na TPU, mają fajne porównania; ponieważ to bezpośredni konkurenci to ewentualnej różnicy w wydajności nie zauważysz, jest po prostu za mała

 

słowem - weź co masz taniej albo co ma dłuższą gwarkę albo co Ci tam się bardziej podoba :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...