Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

BoBo112

Co jest z moim nowym GTX 970 nie tak? Gry się ścinają.

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie!

Wczoraj zakupiłem nowiutkiego GTX'a 970 od MSI z myślą o pograniu w nowe tytuły, a tutaj dosłownie zawód... Naczytałem się recenzji, poprzeglądałem benchmarki, dosłownie nie ma tytułów jakich ta karta nie mogła by pociągnąć w FULLHD, a ja nie mogę grać na zwykłym lcd 17 cali gdzie rozdzielczość maksymalna to 1280x1024.Nawet przeprowadzano testy pod 4K i osiągi potrafiły wynosić 30-40 fpsów...

Mój komputer:

Procesor: Intel Core i7-2600K

Karta graficzna: MSI GeForce GTX 970

Płyta główna: MSI P67A-C45

RAM: Crucial Ballistix Sport 2x 4GB 1600mhz 9CL

Dysk Twardy: Intel 520 SSD 120GB

Zasilacz: OCZ StealxStream 2 600W

Wcześniej siedziałem na karcie GTX-TI 560 także od MSI i karta ciągnęła dosyć dobrze dzisiejsze tytuły, jednak już nie wystarczała. Jak narazie GTX 970 się dusi na ustawieniach maksymalnych w Ryse: Son of Rome oraz Shadow of Mordor. Możecie kojarzyć co może być nie tak? Odłączyłem GTX560 i podpiąłem 970, odpalił się na tych samych sterownikach po czym zaktualizowałem przez Geforce experience do nowszych sterowników. System nadal stoi ten sam jak przy wcześniejszej grafice, czyli Win7 Ultimate 64 bity. Zauważyłem że trafiłem na model z piszczącymi cewkami, czy może mieć to wpływ na pracę karty oraz poważniejsze konsekwencje niż brzęczenie (dla mnie nie przeszkadza)? Procesor nawet nie zużywa wszystkich wątków więc nie powinna strona leżeć po procesorze. Toć giery powinny śmigać a tu rozczarowanie O.O

 

Pozwoliłem porównać kartę swoją z człowiekiem któremu ponoć wszystko ładnie śmiga, proszę spójrzcie na wyniki GPUZ, moje są po prawej stronie. Gdzie może leżeć problem w całej tej lawinie słabszych wyników?

6572158000_1414716786.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wywal stare sterowniki bo widać ,że to nie do tej karty są stery i zainstaluj najnowsze....nawet GPU-Z nie rozpoznaje dobrze karty

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wywal stare sterowniki bo widać ,że to nie do tej karty są stery i zainstaluj najnowsze....nawet GPU-Z nie rozpoznaje dobrze karty

 

Przecież ma najnowsze sterowniki, a co do GPU-Z wersja 0.8.0 poprawnie podaje informacje o kracie.

 

 

Autorze wywal sterowniki i zainstaluj je ponownie, powinno pomóc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. Wywal stare sterowniki i zainstaluj najnowsze ze strony producenta.

2. W NVIDIA Experience sciagnij optymalne ustawienia do tych gier.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nowszy gpuz trochę inne info pokazuję. Mam w sumie i tak najnowsze ze strony producenta sterowniki, na gfexperience ustawienia sa optymalne ale i tak chcialem na nowo postawic sterowniki, to głupi win7 po odinstalowaniu sterowników GPU, sam za każdym razem instaluje jakieś starocie. Nie mam możliwości instalacji na czysto, tylko aktualizować moge te babole jakie poinstaluje win7 -.-

5254303600_1414722045.png

 

Wyniki 3d marków:

6712504900_1414722368.png

7156416900_1414722369.png

2686702900_1414722368.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do porównywania karta strasznie abstrakcyjne zegary ma ten ktoś 1500 na rdzeniu :E nieźle kręcił

 

Ty na początek wywal sterowniki przez menedżer urządzeń, z zaznaczeniem usuń oprogramowanie urządzenia, robisz reset sciągasz drive swepper, zaznaczasz w tym programie aby wywalić wszystko co związanie z nvidią, jak program poprosi robisz reset, i ze strony NV wgrywasz najnowszy dostępny pakiet sterowników do twojej karty, po tym powinno już wszystko śmigać.

 

Co do cewek żadnych innych konsekwencji nie powinno być pomijając że często te piszczałki przechodzą po 2 dniach, natomiast możesz to reklamować

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Usuń sterowniki nie nakładaj jednych na drugie... to że połowa tak robi to nie znaczy że jest to dobre. Sciągnij program Display Driver unistaller rozpakuj go na pulpicie na przykład. Usuń sterowniki w panelu sterowania zrestartuj kompa, podczas następnego uruchomienia włącz tryb awaryjny. Uruchom Display Driver Unistaller zaznacz w nim wszystkie "4" opcje (nie 3 tak jak na tym obrazku) http://files.filecluster.com/media/screens/264882.jpg naciśnij Clean and restart (Highly Recommended) zrestartuje się komp po tym instalujesz na czystko najnowsze sterowniki ze stron Nvidii.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co wy o tych sterownikach przecież ma najnowsze 344.48 a program Display Driver Unistaler sam uruchomi Pc w trybie awaryjnym.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze, żeby zainstalować "na czysto" sterowniki, wystarczy w instalatorze wybrać "instalacja niestandardowa" i zaznaczyć opcję "wykonaj czystą instalację".

 

Po drugie, masz najnowszy BIOS na płycie głównej?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Usuń sterowniki nie nakładaj jednych na drugie... to że połowa tak robi to nie znaczy że jest to dobre. Sciągnij program Display Driver unistaller rozpakuj go na pulpicie na przykład. Usuń sterowniki w panelu sterowania zrestartuj kompa, podczas następnego uruchomienia włącz tryb awaryjny. Uruchom Display Driver Unistaller zaznacz w nim wszystkie "4" opcje (nie 3 tak jak na tym obrazku) http://files.filecluster.com/media/screens/264882.jpg naciśnij Clean and restart (Highly Recommended) zrestartuje się komp po tym instalujesz na czystko najnowsze sterowniki ze stron Nvidii.

Tak na przyszłość - sterowniki nvidii umożliwiają czystą instalację, jak wyżej podano, wystarczy to tylko wybrać, a nie bawić się softem firm trzecich do usuwania sterowników...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odinstalujesz i tak zostaje syf po sterownikach, ale oczywiscie nie taki jak na amd ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

imo w benchmarkach masz poprawne wyniki, takie jak powinny byc na stocku

 

 

ps w ryse masz wylaczony uberaliasing ? a w shadow skalowanie tekstur jak masz ustawione ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tylko dodam od siebie, że w DDU kolega powinien wybrać opcję "Clean and Shutdown (For installing a new graphic card)" z racji właśnie instalacji nowej karty graficznej ale że już "po ptokach" to wystarczy zrobić tak jak napisał @Send1N i wszystko powinno wrócić do normy...

 

Odradzam korzystać z Driver Sweepera z racji, że jest to stary i nieaktualizowany soft a nowe sterowniki niestety wymagają nowych poprawek w tego typu programach co oferuje właśnie DDU...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odinstalujesz i tak zostaje syf po sterownikach, ale oczywiscie nie taki jak na amd ;)

W rejestrze...jak ze wszystkim w windowsie. Instalator wywala pliki sterowników i konfigi. Kasuje przecież nawet rozpakowane archiwum z C.

 

Swoją drogą, średnio wierzę w to, że problemem są sterowniki. Nie raz robiłem instalke poprzez "gf experience", nawet nie robiłem czystej instalacji i wszystko chodzi ok. Problemów szukałmbym od tego czy pcie w trybie obciążenia nie pracuej czasem jako x1. Zaczynałbym w ogóle od tego.

 

Ps - wtyczki zasilania dobrze podpięte?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trzeba pokazać monitoringi z obciążenia GPU i CPU w czasie rzeczywistym.

 

To samo dotyczy RAM i pamięci karty, oraz temperatury.

 

Bardzo dobrym posunięciem jest postawienie nowego systemu na innym dysku na czas próby.

 

WIN10 64 bit czeka na instalację :lol2:

 

http://windows.microsoft.com/en-us/windows/preview-iso

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może gry dziwnie ustawione albo jakas chora rozdzielczośc ponad fhd.

W benchmarkach wyniki sa mneij więcej ok.

 

 

Ja w Wieśku 2 mam ok 120-140klatek bez vsynca ale ubersampling kartę zabija ;)

Do tego wygłaszanie na maxa i inne sztuczki i karta zajechana ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poodświerzam sterowniki instalując windowsa na nowo, dam znać jak po tym będzie śmigać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W rejestrze...jak ze wszystkim w windowsie. Instalator wywala pliki sterowników i konfigi. Kasuje przecież nawet rozpakowane archiwum z C.

 

Swoją drogą, średnio wierzę w to, że problemem są sterowniki. Nie raz robiłem instalke poprzez "gf experience", nawet nie robiłem czystej instalacji i wszystko chodzi ok. Problemów szukałmbym od tego czy pcie w trybie obciążenia nie pracuej czasem jako x1. Zaczynałbym w ogóle od tego.

 

Ps - wtyczki zasilania dobrze podpięte?

 

A dlaczego uważasz że to nie sterowniki, została zmieniona karta i już wystarczy aby sterowniki mogły się krzaczyć.

 

Co do czystej instalacji mi dla przykładu sama czysta instalacja nie pomogła, dopiero po skorzystaniu z softu firm 3 udało mi się rozwiązać problem z BSODEM 0x0000116 który zaczał pojawiać się z dnia na dzień

 

Oczywiście problem z PCIE o którym mówisz też może być na rzeczy i należało by to sprawdzić

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No wtyczki zasilaczowe wpięte 1x6pin i 1x8pin, zastanwiam się czy właśnie dobrze karta siedzi w PCIE bo koniec karty wisi do dołu i strasznie się macha, jakby karta była za długa, przy PCI stoi sztywno, na końcu się giba. Tak przykręciłem szynę do obudowy z tyłu. A jak sprawdzić jak działa PCIE pod obciążeniem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo prosto - odpalasz GPU-Z i robisz test grafiki na złączu PCI-E (znak zapytania przy pozycji PCI-E)...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to robiąc ten reder test ( których chyba nigdy się nie kończy samoczynnie) mam wszystko tak jak było odczytywane wcześniej, przede wszystkim PCIE zostaje na 2.0

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

PCI-Express ma być na 2.0, bo twoja płyta i CPU nie obsługuje nic wyżej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Problemem nie jest karta ani sterowniki!

Problemem są ustawienia w grach o których wspomina autor.

W Śródziemiu są straszne przycinki i ja również je mam bo textury ULTRA zapychają kartę i przy szybkim obracaniu kamerą następuje gwałtowny spadek.

W Ryse autor zapewne ustawił SuperSampling 2x2 a to daje nam obciążenie jak rozdzielczość 4K czyli 10-30kl/s

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2 Gry ewentualnie wyjaśnione ale nie wiadomo jak będzie dalej, ja bym najpierw na miejscu autora pointalował pare tytułów do tego i potestował wtedy będzie wiadomo mniej więcej czy problem nie leżał właśnie w zbyt wybujanych wymaganiach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Shadow of mordor ustawiłem żeby śmigało jak trzeba, ciągle na 60 fpsów i jest ładnie. W Ryse właśnie wyłączyłem ten sampling i jest dobrze , ale są miejsca gdzie naprawde gra nie potrafi utrzymać stabilnych fpsów. Może mieć gra wygórowane wymagania, no ale cholercia to jest karta potężna wydana 2 miesiące temu! Benchmarki i testy pokazują ewidetnie że idzie odpalić wszystko w fullhd a tu na moim monitorku 17" 1280x1024 nie potrafi pociągnąć? Nie mówcie tylko procesor nie daje rady bo sprawdzałem i nie idzie odpalić czegoś żeby wszystkie 8 wątków pracowało na 100%. Odpaliłem dziś Dead Rising 3, na fullach śmiga stabilnie 60 fpsów. Czy to ja naprawdę już fiołka dostaję i wymagam za dużo czy jest wszystko ok? Denerwuje mnie fakt wydania 1600zł i nie posiadania żądanych efektów. Jeżeli kupiłbym jakąś niedrogą płytę główną MSI pod PCIE 3.0 będzie chodzić lepiej karta?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • O boże naprawdę ... Co  do lotów  nad prywatną posesją   to : Zakazu prawnego  nie ma  ale  musi być poszanowana prywatność  osób     ,a samo latanie bez zgody może być już naruszeniem i nieposzanowaniem prywatności ,a robieie zdjęć  czy nagrywanie   prywatnych posesji ,osób  podchodzi pod stalking  ,naruszenie wizerunku  tym bardziej   opublikujesz  gdzieś te materiały .   Warto zatem pamiętać, że choć przepisy dotyczące lotów dronem umożliwiają latanie nad prywatną posesją, to musi się to odbywać bez naruszania prywatności. Osoba zgłaszająca sprawę na policję może oskarżyć operatora drona o kradzież danych osobowych i wizerunku, naruszenie prywatności i nękanie https://ironsky.pl/czy-mozna-latac-dronem-nad-czyjas-posesja/   I chyba tyle w tych kwestiach z mojej strony  ,bo widze ze  masz  podstawowe problemy z odróżnieniem  przestrzeni publicznej  od prywatnej  , poszanowania  czyjejś prywatności  itp itd takie podstawy zycia w społeczeństwie  . To ze masz  drona nie  uprawnia cię  do tego ze  możesz zaglądać ludziom  przez okna  nie wiadomo w jakim celu .   Na jesieni  była u mnie akcja    gdzie miasto za pomocą  drona sprawdzało  czym ludzie palą w piecach  jakoś  urząd  potrafił wysłać  pismo   z informacją ze  w terminie  xx   będzie latał dron  nad moją posesją  w takim i takim celu . Nawet jak nie mieli obowiązku prawnego informować o takiej akcji bo  zachowali się po ludzku i  dali takie info aby mieszkańcy wiedzieli  co jest granie  i ze nikt ich nie podgląda /szpieguje ....    
    • Ale o czym Ty do mnie piszesz? Albo piszemy o czymś innym, albo kompletnie nie rozumiesz do czego wykorzystuje się drony. Cała dyskusja zaczęła się od tego, że ktoś napisał, że nie można wykonywać lotów nad prywatnymi posesjami i cały czas do tego się odnoszę. Na serio to napisałeś? Uważasz, że jak latasz dronem, to inne przepisy Cię nie obowiązują, w tym konstytucja? Człowieku idź grzecznie oddaj licencję. - Konstytucja nie zabrania mi wykonywania lotu dronem nad terenem prywatnym. Nie wiem o jakiej licencji piszesz (albo Ty nie wiesz na jakich zasadach wykonuje się loty dronem). A jakbyś w ten sposób uchwycił obiekt wojskowy lub jakąś infrastrukturę chronioną, to też byś się tłumaczył "przecież latałem w przestrzeni publicznej"? - to tylko pokazuje, że nie wiesz nic o lataniu dronem (polecam doczytanie chociażby o strefach). Masz zdjęcie poniżej i pisz akt oskarżenia na googla, że publikuje zdjęcie obiektu wojskowego jakim jest jednostka wojskowa. Czyli jak będę wisiał dronem nad przestrzenią publiczną, ale na wysokości np. Twoich okien w domu i obczajał co tam robisz, to co, też nie masz prawa wnosić pretensji? No raj dla stalkerów -  czy ja gdzieś pisałem o zaglądaniu przez okna z wykorzystaniem drona?
    • Rock nie jest stary, tylko zdziadziały. On ma ledwie 46 lat.
    • Może to być poprzedzenie dla dużej ofensywy na Ukrainie, w tym na Kijów i Odessę.
    • No to słabo, MS powinien mieć swój launcher, a tego BN wywalić.   Zresztą i tak poczekam aż wyjdzie w maju 4 sezon.
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...