Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Blest

Modernizacja do 1500-1700 zł pod Gry ( CPU+GPU+ RAM).

Rekomendowane odpowiedzi

Zastosowanie komputera : Gry

Maksymalna kwota : 1500-1700zł

Których części potrzebuję : CPU+GPU+RAM

Czy będę podkręcać sprzęt? : Raczej nie

Rozdzielczość mojego monitora i model: Full HD Benq 24 cale

Specjalne wymagania :Zależy mi na tym żeby nie chodził jak suszarka.

Części z poprzedniego komputera (konkretne modele) : Goodram 4GB DRR3 1333MHz, Dysk 500GB Barracuda 3.5 Stata II, Buda Brutus 410, Zasilacz OCZ ZS 550 W, Mobo Asus P8H61-MX, Procesor Pentium G2030

Własna propozycja zestawu :Myślałem nad i7 3770T można go dostać za 700zł do tego GPU Jakiś Radek r9 280x, oraz dorzucić 4GB ramu lub sprzedać te 4GB i kupić w jednej kości 8GB a z czasem kupić jeszcze drugie 8 GB.

Inne :Części oczywiście używane.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie kupuj tej energooszczędnej wersji i7.

W cenie 850 dostaniesz nierereferencyjne wersje R9 290. Zamiast i7, szukaj i5 z IB.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra, z tego co czytam to i7 aż takiej przewagi w grach nie ma. Jakby wchodziło w grę podkręcanie dało by radę za tą kwotę coś złożyć?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej znajdź jakiegoś 4670k (podkręcony da ci niezłego kopa) Za 700zł powinieneś znaleźć

Płyta główna: MSI Z97-G55 SLI 440zł (nówka) w morele

RAM: 2x4GB najlepiej G.Skill RipjawsX DDR3 2x4GB 2133MHz CL9 349zł (nówki z gwarą dożywotnią)

 

Łącznie daje ci 1489zł

 

Do tego chłodzenie za 149zł Raijintek EreBoss (cicho i wydajnie) Suma 1678zł

 

To ci wystarczy plus jakaś karta zależy od budżetu :) ale by się nie marnował procek to np R9 280x to jest już fajna opcja używka w dobrej cenie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak chcesz grać w nowe tytuły i postawić na i7 to musisz zwiększyć budżet zdecydowanie . A jeśli masz tylko to co napisałeś to raczej używki na i5 :).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jeśli to tymczasowe rozwiązania to używki mogą być, ale jeśli masz na myśli bardziej przyszłościowe rozwiązanie to koniecznie trzeba zwiększyć budżet żeby sprostać oczekiwaniom

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • A komputer to jaki? Podaj model płyty, model procka i ilość ramu. Poza tym karta może gigabitowa, ale jakim kablem podłączona do routera? Skrętka zarobiona samemu czy kupna? Router ma porty gigabitowe? Podaj jego model.
    • Poczytaj sobie chociażby o Agbogbloshie w Ghanie nazywanym Toxic City. Takich wysypisk elektronicznych śmieci z Europy i USA w Afryce jest więcej. Zatem nic dziwnego że są 200 lat za nami jak zalaliśmy ich śmieciami. Lecz to nie tylko Afryka. Pustynia Atacama w Chile od dłuższego czasu zaczyna być wysypiskiem odpadów tekstylnych. Wiesz z czego to wynika? Pierwotna koncepcja może była słuszna, czyli nadprodukcję, czy nieużywane sprzęty odesłać do krajów mniej rozwiniętych by je wspomóc. Tylko przy takiej ilości produkcji jaka jest ukierunkowana przez kraje rozwinięte, zaczęło powstawać tyle odpadów i zużytych sprzętów czy przedmiotów, że to co było wysyłane do Afryki czy Ameryki Południowej stało się niepotrzebnymi im śmieciami, które niszczą też ich środowisko.  Dlatego pisałem wcześniej, że sporo z tych śmieci to "nasze" śmieci.  Co do Azji to są kraje, gdzie segregacja i gospodarowanie odpadami idzie całkiem nieźle, gdzie z odpadów wytwarza się prąd, a to co się da trafia do recyklingu minimalizując ilość składowanych śmieci. Tak, zgodzę się z tym, że pewne działania powinny zachęcać do biznesów związanych z recyklingiem. Tylko znów problem jest w tym, że w takim RPA nikt nie będzie patrzył czy ten recykling ma dać tylko produkt do dalszego wykorzystania, czy recykling ma również sprzyjać środowisku. Bo co z tego że przetworzę plastik na granulat, jak w trakcie jego przetwarzania muszę go oczyścić, czym wyprodukuję zanieczyszczoną wodę różnościami, albo trzeba go przetworzyć termicznie, co wydziela szkodliwe substancje. Czy tam ktoś sprawdzi czy ta woda trafia do rzeki, gleby, czy jednak idzie do odpowiedniej oczyszczalni i czy przy przetwarzaniu termicznym na wyciągach czy kominach są filtry, co np. w Europie będzie wymagane? Podejrzewam, że nie, choć może się mylę, nie sprawdzałem przepisów środowiskowych w RPA.  Nie zmienia to faktu, że poważnie polecam Ci zainteresować się szerzej tematem i tego jak to jest powiązane z konsumpcją towarów w Europie czy USA. 
    • Wow, ta zima z przedostatniego posta jest kapitalna - choc wiem, że większość roboty robią modele i kolory.
    • Nie namierzyłem do tej skrzynki takich braketów.  Więc tylko kombinowanie ci zostało.  Ale czy to ma sens? Nawet na tej fotce nie za bardzo widać jak to jest zamontowane. 
    • Bardzo dobre. Zakupiłem EC2-CW bo EC3 była troszeczkę za mała dla mnie. Kształt odbiega troszeczkę od SS Prime Wirelessa. SS jest jednak troszeczkę większy i bardziej wypełnia rękę.  Ale tak to nie ma się do czego przyczepić - no może do scrolla trochę. Nie wiem czemu ale w moim modelu EC2 działa bardzo lekko. Sensor działa bardzo dobrze, dobre plastiki, dobrze leży w dłoni, dobre przyciski główne i boczne, które są 100 razy lepsze niż w Prime'ie, fajny nadajnik, który pełni również rolę ładowarki. Ogólnie polecam chociaż cena ok 550-650 trochę boli trzeba przyznać. Moja EC3-CW ciągle jest dostępna do kupienia u mnie. Ale coś chętnych nie ma za wiele. Mam wrażenie, że ludzie wolą innych producentów.
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...