Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

materek

Coś lepszego niż R9 270X

Rekomendowane odpowiedzi

Może podsuniecie mi jakąś ciekawą koncepcję: szukam wydajniejszej karty niż mam obecnie (R9 270X od Asusa), ale nie chce mi się jednocześnie zmieniać zasilacza. Nową kartę musi uciągnąć Corsair VS 450W. Czy ktoś na takiej zasiłce ma może R9 280?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam na 500W+G3258 kręconego

 

Pobór wynosi najczęściej poniżej 300W-gram z ograniczeniem do 60kl.\s

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Liczyłem na jakąś bardziej ożywioną dysksję. Wiec co, GTX 770? R9 280? Jakieś inne propozycje?

 

Budżet około 1000 zł, ważne żeby karta była możliwie chłodna i uciągnął ją Corsair 450W - no i zauważalnie wydajniejsza niż r9 270X.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Liczyłem na jakąś bardziej ożywioną dysksję. Wiec co, GTX 770? R9 280? Jakieś inne propozycje?

 

Budżet około 1000 zł, ważne żeby karta była możliwie chłodna i uciągnął ją Corsair 450W - no i zauważalnie wydajniejsza niż r9 270X.

Masz za duże wymagania, dlatego nikt nie dał Ci jednoznacznej odpowiedzi, mimo iż testy poboru wyglądają tak a nie inaczej, zazwyczaj do kart pokroju GTX770 poleca się zasilacz ~500W który w razie czego zawsze ma jakiś zapas, przykładowo na stronie nvidii przy GTX 770 znajdziesz informacje iż producent zaleca stosowanie zasilacz aż 600W...

 

Jak dla mnie max co możesz wsadzić pod swój zasilacz to GTX760, jednak jest on tylko o ~10% wydajniejszy od 270X. Zostaje Ci czekać na premierę 960tki, albo wymienić zasilacz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak jak napisałem w innym temacie, za bardzo szkoda mi czasu jaki poświęciłem na dopieszczenie okablowania w budzie, żeby wymieniać teraz zasiłkę. :E

 

Ale zrobię jak mówisz, poczekam chyba na GTX 960. Wiadomo coś kiedy pojawi się w sklepach? Przed Świętami?

 

Edit: GTX 760 definitywnie nie chcę, szkoda zachodu dla kilku procentowego wzrostu wydajności. Kusi mnie spróbować R9 280, bo stoi teraz za około osiem stów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...