Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Crawlerius

Jaki procesor z płytą główną do gier?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

mam następujący komputer:

Płyta główna: GIGABYTE GA-770T-USB3 AMD 770 Socket AM3

Procesor: AMD Phenom II X4 965 Quad Core

Pamięć RAM: Kingston 4X2GB 1333MHz DDR3

Karta graficzna: ASUS AMD Radeon R9 270X

Zasilacz: Corsair CX 500W ATX

Dysk twardy: HDD Caviar 1TB WD10EARS SATA II 64MB Cache

Obudowa: Cooler Master Elite 331

 

Mam okazję wymienić procesor oraz płytę główną. Budżet do 1200 zł, jednak wolałbym zmieścić się w 1000 zł. Sprzęt potrzebny mi jest przede wszystkim do gier. Proszę o rady.

 

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

mam następujący komputer:

Płyta główna: GIGABYTE GA-770T-USB3 AMD 770 Socket AM3

Procesor: AMD Phenom II X4 965 Quad Core

Pamięć RAM: Kingston 4X2GB 1333MHz DDR3

Karta graficzna: ASUS AMD Radeon R9 270X

Zasilacz: Corsair CX 500W ATX

Dysk twardy: HDD Caviar 1TB WD10EARS SATA II 64MB Cache

Obudowa: Cooler Master Elite 331

 

Mam okazję wymienić procesor oraz płytę główną. Budżet do 1200 zł, jednak wolałbym zmieścić się w 1000 zł. Sprzęt potrzebny mi jest przede wszystkim do gier. Proszę o rady.

 

Pozdrawiam.

 

Kup jakieś dobre chłodzenie i używanego gtx 770/780, lepiej na tym wyjdziesz. A później procesor i płyta główna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli głównie do gier to może Intela I5. Jeżeli podkręcasz to wiadomo I5 4690k i do tego płyta z chipsetem Z97 np. Gigabyte Ga-Z97P-D3(niespełna 300zł więc cudów nie oczekuj), zamkniesz się w 1200zł.Niestety nie wiem na jakie OC pozwoli Ci ta płyta ponieważ nigdzie nie mogę znaleźć testów. Płyta ta pozwala na Crossfire co dla Ciebie może być Plusem bo masz R9 ale np. ma tylko 3 złącza dźwięku i mało wyjść na tyle. Ma także 6 złącz Sata 3 oraz obsługuje 10 złącz USB 2 z czego 4 są na tyle i obsługuje 4 złącza USB 3 z czego 2 są na tyle. Płyta z chipsetem Z87 jest tylko 10 zł tańsza.

 

Jeśli zaś nie podkręcasz to można brać zablokowany procesor i płyte na H97. Jeśli chcesz wydać 1000zł to proponuje MSI H97 PC Mate, przyzwoita płyta za cene niespełna 300zł i do tego I5 4460 z częstotliwością taktowania 3.2 GHz(nie całe 700zł), jeśli taniej to I5 4440 z 3.1 GHz. Jeśli 150zł to dla Ciebie nie różnica to może Gigabyte GA-H97-Gaming 3 za 390zł oraz Intel Core i5 4590 za 760zł.

 

Sam również możesz pobawić się i np. dać płyte gigabyte i do tego i5 4440. Płyty na H97 są bogatsze w wyposarzenie ale nie pozwalają na OC. Nie wiem też jak długo te I5 będą dawały radę w nowych grach, w wielu przypadkach w wymaganiach rekomendowanych podawany jest I7 3770k oraz FX 8350 które mają po 8 wątków i w zadaniach wielowątkowych różnica pomiędzy FX a I7 jest mała. Za to na 1 rdzeniu FX przegrywa z I5.

Jeśi chcesz propozycje na sockecie AM3+ to pisz, coś się wymyśli :)(do OC FX'ów potrzeba dobrego chłodzenia).

 

 

PS. Ceny wzięte z porównywarek cenowych. W konkretnych sklepach mogą się różnić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Mam okazję wymienić procesor oraz płytę główną. Budżet do 1200 zł, jednak wolałbym zmieścić się w 1000 zł. Sprzęt potrzebny mi jest przede wszystkim do gier. Proszę o rady.

 

Pozdrawiam.

Zastanów się co chcesz Intela czy AMD ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie ma co się zastanawiać, kupuj intela, w 1000zł za nowego do pokręcania się nie zmieścimy ale używka np. 4670k albo może nawet 4690k już na forum powinien być do wyrwania :)

i nie żadne najpierw grafika, grafiki nie masz topowej ale wystarczy do najnowszych tytułów w obniżonych detalach

 

http://forum.pclab.pl/topic/1002389-sprzedam-i72700K-MSIZ77AGD65/ < aukcja jednego z kolegów w dziale sprzedam, licytuj może się uda i7 :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...