Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Alcan

[Modernizacja] 500-600 zł czy jest sens?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Aktualnie posiadam:

 

Procesor: Intel Core 2 Duo E8400 /3.0GHz, 6MB, 1333MHz, BOX/

Płyta główna: MSI P45 NEO3-FR /intel P45/

Pamięć RAM: A-Data 4GB (2x2GB) PC800 CL4 Extreme Edition

Dysk twardy: Samsung 320GB 7200rpm 16MB cache SATA-II F1

Karta graficzna: GTX 260

Nagrywarka DVD: Pioneer DVR-215 SATA (black)

Obudowa: Cooler Master Elite 330 (Black)

Zasilacz: Corsair 550W [CMPSU-550VXE]

 

Sprawa wygląda tak, że aktualnie posiadam około 600 zł na nowy sprzęt i niestety do lutego mniej więcej mam inne wydatki.

Kwotę jaką łącznie chciałbym przeznaczyć na nowy pc to 2000 zł. Na aktualnego pc mam kupca ( ok. 600 zł).

 

Zastanawiam się, czy jest jest modernizacji póki co za te 600 zł i w miarę możliwości dokładać nowe części i wyprzedawać stare( kupiec nie ma z tym problemu) ?

Czy może też nie da się za bardzo nic tu ulepszyć w taki sposób bym za te 5-7 miesięcy nie musiał wymieniać znowu pół obudowy?

A może nie ma co sprzedawać obudowy,zasilacza i napędu i konsekwentnie wymieniać tylko w miarę możliwości CPU,GPU,RAM oraz płytę główną?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak nie masz na razie kasy, to albo zostaw na nowego PC'ta, albo wrzuć tam jakiegoś Xeona i kup kartę, która potem przerzucisz do nowego sprzętu : )

Tu więcej informacji o Xeonach: klik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za 600 złotych możesz kupić i5 SB, mobo na H61 i 4GB ram. Za swoje mobo, cpu, gpu i ram dostaniesz 400-500 złotych, a to już wystarczy na używanego R9-270 lub HD7950.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok, pomyślę.

O jakiej wersji i5 mówimy? Niestety, ale SB niewiele mi mówi, a google nie odpowiada na moje pytanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sandy Bridge, najlepiej I5 2400 za ok 400 zł, ewentualnie I5 2500 za niewiele więcej; I5 2300 jest troszkę nisko taktowany, a na płycie z chipsetem Hxx nic nie pokręcisz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok, dzięki wiele, wstępnie zastanowię się nad:

MOBO H61: http://www.morele.net/plyta-glowna-gigabyte-ga-h61m-s1-h61-dualddr3-1333-4xsata2-d-sub-gblan-matx-ga-h61m-s1-460555/

RAM: 4GB 1600MHz DDR3 CL9

GPU: R9-270 lub HD7950 używka

CPU: I5 2400

 

Rozumiem, że zasilacz to wszystko uciągnie i w budzie się zmieści ;P?

Pytanie co z dyskiem?

Generalnie jeśli zdecyduję się na coś takiego to na pewno grudzień/styczeń dokupiłbym 4 GB Ram'u i jakiś SDD, więc w takim razie zabawa w nowe HDD jest potrzebna? Jeśli chodzi o miejsce to i tak ledwo połowy używam, ale nie wiem czy ten dysk spowolni jakoś mocno ten pc?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...