Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Nesti

Paczka za pobraniem opłacona...

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Przedwczoraj zamówiłem przez telefon pewną rzecz do pieca za pobraniem. Dzisiaj przyjechał kurier, ja mu chce płacić, a on, że nie bo wszystko jest opłacone (w sensie, że oni nadali tak jakbym wpłacił im na konto). Już chciałem dzwonić do producenta i wyjaśnić tą pomyłkę, ale sobie przypomniałem, że ja sam za drobną pomyłkę byłem stratny i nie było zmiłuj się.

 

Wystawiłem telefon na allegro o 100zł taniej niż powinienem, ktoś kupił oczywiście i szef p**da potrącił mi 100zł. Gdybym takie coś zrobił to też bym musiał płacić za towar razem z przesyłką. Tak tylko mówię. Pewnie się upomną, ale właściwie czy muszę w takim przypadku?

 

 

 

Skoro takie zainteresowanie to pozwolę sobie to wykorzystać :Ehttp://forum.pclab.pl/topic/1000679-ZTE-MF100-potrzebny-driver-do-Windows-7-i-Play/page__pid__12928711__st__0entry12928711 Mam ważniejsze sprawy niż jakaś niekompetencja kogoś tam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak jesteś uczciwy to zapłacisz. Jak jesteś krętaczem, niekoniecznie, ale nie szukaj na forum poparcia dla szwindli.

Twoje podejście jest takie "wczoraj jak szedłem chodnikiem jakiś cham wjechał w kałużę i mnie opryskał. Dzisiaj się zemszczę i to ja wjadę w kałużę i kogoś ochlapię!". Gdzie tu sens?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Przedwczoraj zamówiłem przez telefon pewną rzecz do pieca za pobraniem. Dzisiaj przyjechał kurier, ja mu chce płacić, a on, że nie bo wszystko jest opłacone (w sensie, że oni nadali tak jakbym wpłacił im na konto). Już chciałem dzwonić do producenta i wyjaśnić tą pomyłkę, ale sobie przypomniałem, że ja sam za drobną pomyłkę byłem stratny i nie było zmiłuj się.

 

Wystawiłem telefon na allegro o 100zł taniej niż powinienem, ktoś kupił oczywiście i szef p**da potrącił mi 100zł. Gdybym takie coś zrobił to też bym musiał płacić za towar razem z przesyłką. Tak tylko mówię. Pewnie się upomną, ale właściwie czy muszę w takim przypadku?

 

 

czysta przyzwoitosc juz powinna cos mowic, przykre ze teraz kazdy tylko patrzy przez pryzmat pieniadza :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spokojnie przecież napisałem, że chciałem już dzwonić i tak zrobie, bez sensu miec na karku policje za takie cos ;) Jak ktoś nie patrzy przez pryzmat pieniadza, to nie jeździ na wakacje do dubaju jak moj byly szef.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Gordon Lameman

Tak, musisz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zdarzyło się, przecież się nie przyznałem, wartość nie była na tyle duża, by kwota wskazywała na przestępstwo, więc tym bardziej cicho siedziałem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Karma zawsze, ale to zawsze wraca. Nie zapłacisz - los się jeszcze raz zemści;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Gordon Lameman

Zdarzyło się, przecież się nie przyznałem, wartość nie była na tyle duża, by kwota wskazywała na przestępstwo, więc tym bardziej cicho siedziałem.

A jaka to kwota 'wskazuje na przestępstwo'?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wystawiłem telefon na allegro o 100zł taniej niż powinienem, ktoś kupił oczywiście i szef p**da potrącił mi 100zł. Gdybym takie coś zrobił to też bym musiał płacić za towar razem z przesyłką.

 

To wcale nie jest analogiczna sytuacja. Jak wystawiłeś telefon taniej to na taką kwotę została w momencie kupna zawarta umowa. Kupujący nie mógł wiedzieć, że nastąpiła pomyłka (chyba, że telefon warty 150 zł wystawiłeś za 50 :E ) i tej kwoty nie da się nijak odzyskać.

W drugim przypadku umówiliście się na wysyłkę za pobraniem i takie są ustalenia umowy, a że sprzedający się pomylił jest od początku oczywiste.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jaka to kwota 'wskazuje na przestępstwo'?

Taka, przy której sprzedającemu chciałoby się zgłaszać na policję bez opcji wyśmiania go na samym starcie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja kiedyś zamówiłem towar, przychodzi nowy listonosz i twierdzi że muszę zapłacić 800zł pobrania, na przesyłce jak byk jest że przesyłka jest ubezpieczona na 800zł a nie że pobraniowa, ale ok nie dał się przekonać to zapłaciłem i za telefon dzwonić na pocztę, za godzinkę listonosz był z przeprosinami i kasą. Innym razem zamawiałem suplementy w poniedziałek, towar był w środę, a w czwartek przyszła kolejna paczka ale jej nie odbierałem bo widocznie się pomylili i dla mnie wysłali kogoś innego paczkę.

 

 

Co do tematu to zapłać za towar i tyle.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Gordon Lameman

Taka, przy której sprzedającemu chciałoby się zgłaszać na policję bez opcji wyśmiania go na samym starcie.

A jakie przestępstwo zgłosiłby na Policję?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Raz felgi wysłałem gościowi, miała być przesyłka na jego koszt, a okazało się że na poczcie babka się walnęła i nie doliczyła przesyłki za 200zł na koszt odbiorcy. Gość do mnie zadzwonił oznajmiając mi że zapłacił 200zł mniej niż było ugadane i nie zamierza nic zwracać, tylko rzucił "dzięki"

Pewnie ktoś na poczcie płacił 200zł za pomyłkę....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak jesteś uczciwy to zapłacisz. Jak jesteś krętaczem, niekoniecznie, ale nie szukaj na forum poparcia dla szwindli.

Twoje podejście jest takie "wczoraj jak szedłem chodnikiem jakiś cham wjechał w kałużę i mnie opryskał. Dzisiaj się zemszczę i to ja wjadę w kałużę i kogoś ochlapię!". Gdzie tu sens?

On chyba kupowal w tym samym miejscu, o ile dobrze rozumiem.

 

A tak swoja droga co to za robota, ze ktos ci na placi za wystawianie na allegro przedmiotow we wlasnej cenie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie płac, nie zglaszaj.

na takie wypowiedzi liczyles?

Zero tolerancji na twoje usprawiedliwienie że już chwytales za telefon...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupil telefon od uzytkownika X za 100zł, user X wyslal paczke ale telefon nie dziala - 100zł w plecy.

 

Teraz kupuje od uzytkownika Y, ale przez przypadek user Y wyslal bez pobrania, przez swój bład.

 

Więc LOGICZNE ze nie musi mu płacic bo teraz jest na zero. :E :E :E :E :lol2: :lol2: :lol2: :lol2:

 

Zycie tak nie dziala niestety.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

^ ^ ^ ^ ^ ^ ^ ^ ^

| | | | | | | | | | | |

:boink:(glupek) :wazuuup: (krzyczy(e)) [:|]

 

ps.Fakt, faktem placic nie musi.Dla mnie sprawa wyglada w tym kraju tak samo, jak z "piractwem" komputerowym.Teoretycznie za spiracenie jednej gry komputerowej mozna placic od 0zl do "sorry stary, ale bedziesz musial biegac nago po ulicy".Jesli ktos ma jasnosc, to chyba tylko prawnicy w tej dziedzinie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie chce nikogo straszyc, ale tak zycie "dziala" po prostu(sorry za cytat i ewentualna zlosliwosc [:|] ).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Gordon Lameman

^ ^ ^ ^ ^ ^ ^ ^ ^

| | | | | | | | | | | |

:boink:(glupek) :wazuuup: (krzyczy(e)) [:|]

 

ps.Fakt, faktem placic nie musi.Dla mnie sprawa wyglada w tym kraju tak samo, jak z "piractwem" komputerowym.Teoretycznie za spiracenie jednej gry komputerowej mozna placic od 0zl do "sorry stary, ale bedziesz musial biegac nago po ulicy".Jesli ktos ma jasnosc, to chyba tylko prawnicy w tej dziedzinie.

Napiszą prosty pozew o zapłatę i będzie musiał zapłacić, a Twoje rozważania hultku pozostają gołosłowne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Napiszą prosty pozew o zapłatę i będzie musiał zapłacić, a Twoje rozważania hultku pozostają gołosłowne.

 

:goryl::idea2::borgani::buka::whee:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Gordon Lameman

Piłeś? Nie pisz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie pilem alkoholu przez ponad 24h(wypilem wtedy 1(slownie "jedno" :)) 500ml. piwo).Kiedys(nie tak dawno) pilem po 3(czasem wiecej, czasem mniej) mocne na 1 posiedzeniu(lub spacerku), wiec robie postepy :) .Czasy sie zmieniaja, ludzie starzeja...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Twoje rozważania hultku pozostają gołosłowne.

Czemu odrazu "generalizowac"(mowic o ogole/globalnie)?Ja nawet nie wiem jak jest w wojsku... :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Gordon Lameman

O czym Ty bełkoczesz?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...