Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

spraite

Zasilacz Silentium Pc deus M1

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, niedawno, bo przedwczoraj zakupiłem sobie komputer z zasilaczem wymienionym w temacie.

Cała konfiguracja wygląda tak:

Procsor Intel I7 4770K

K.G Zotac GTX 770 AMP! 4GB

P.G AsRock Fatal1ty H87 performance

Dysk Seagate 1TB

RAM Ballistix Crucial 8GB (2x4GB)

Obudowa Zalman z3 plus

stacja dysków CS/DVD

Karta sieciowa WiFi

Zasilacz Silentium Pc Deus M1 550W

Od początku miałem z komputerem kilka problemów, ale teraz doszły jeszcze przypadkowe zwiechy i brzęczenie z słuchawek podczas nich.Czy może to być spowodowane zbyt słabym zasilaczem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ehh, czyli jednym zdaniem:Jest zbyt słaby.. No nic, lecę w takim razie po nowy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten komp to nawet 400W nie pociągnie. Jednostka uszkodzona na Oveclocku dopiero padła przy 500+W, więc jeśli zasilacz jest sprawny nie ma o co się martwić. Co innego jeśli jest uszkodzony. Lepiej najpierw to sprawdź nim będziesz wydawał kasę. Takie szybkie wymieniane czegoś co "może" być uszkodzone to prosta metoda do straty kasy ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm, no to c wg was może być przyczyną?

Dodam może, że karta była już zmieniana ( z r9 290 na obecną) i na wcześniejszej nie było problemów..

Gdy włączam np.Assassin's creed 4, to chwilę podziała, po czym minimalizuje go, ale tak jakby cały czas był na wierzchu.Jedyną możliwością jest wtedy reset...

Występuje również problem z dźwiękiem, przykładowo gdy podłączam nagrywarkę obrazu przez HDMI i podpinam do niej słuchawki, to komputer się zawiesza...

Myślałem, że to przez niewystarczającą ilość prądu, no ale jak widać to nie to.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Inaczej to może być zasilacz, nie mówię, że nie. Jednak to co opisujesz nie jest to jednoznaczne. Czy po zmianie karty graficznej przeinstalowałeś system? Jak nie to chociaż oczyściłeś system z poprzednich sterowników?

 

Jak to zrobiłeś, to wtedy radził bym sprawdzić kartę u kogoś innego, albo pożyczyć jakiś zasilacz od kogoś i sprawdzić u Siebie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ewidentnie nie jest to wina zasilacza

Dodam może, że karta była już zmieniana ( z r9 290 na obecną) i na wcześniejszej nie było problemów..

to wszystko tłumaczy że zasilacz można spokojnie pominąć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie przeinstalowywałem systemu, jednak wszystkie sterowniki od starej karty odinstalowywałem do zera.Sterowniki instalowałem na czysto.Spróbuję jeszcze sprawdzić jak karta będzie się zachowywać pod większym obciążeniem.Jak znowu będą problemy to będę ją reklamował.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok, problem rozwiązany.Okazało się że sterowniki karty dźwiękowej płyty głównej, które były zainstalowane,wchodziły w konflikt z kartą graficzną.Rozwiązaniem była aktualizacja sterowników.

Temat do zamknięcia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i teraz widać, jak negatywne podejście do zasilacza powoduje złe porady przez osoby nie do końca znające temat usterek komputerów :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...