Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

adi760

Jak podłaczyć głośniki do TV - Edifier 1600TIII i Samsung UE32F5000

Rekomendowane odpowiedzi

He Mam telewizor Samsung UE32F5000 i kupiłem do niego głośniki Edifier 1600TIII. Męczę się z podłączeniem, a instrukcja dołączona do głośników jest nic nie warta. Oto zdjęcie tyłu głośników:

http://i62.tinypic.com/2s6oqv4.jpg[/iM G]

A tutaj złacz mojego telewizora:

 

http://i57.tinypic.com/2u8i9p5.jpg[/iM G]

Do zestawu mam dołączony kabel zakończony dwoma złaczami RCA z każdej strony (dwa czerwone i dwa kremowe/srebrne)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ma się rozumieć że jak ktoś posiada głośniki np. 7.1 czy 5.1 takie coś zagwarantuje że będą działać wszystkie głośniki poprzez podłączenie do wejścia słuchawek?

 

Bo mi jak na razie w 7.1 działają tylko 4.1 przez wejście słuchawek. 2 kabelki są wolne dlatego taka przejściówka bardzo była by przydatna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ma się rozumieć że jak ktoś posiada głośniki np. 7.1 czy 5.1 takie coś zagwarantuje że będą działać wszystkie głośniki poprzez podłączenie do wejścia słuchawek?

 

Bo mi jak na razie w 7.1 działają tylko 4.1 przez wejście słuchawek. 2 kabelki są wolne dlatego taka przejściówka bardzo była by przydatna.

Nie. Edifiery z tytyłu to głośniki stereo i podobnie wyjście słuchawkowe wysyła sygnał tylko dla dwóch kanałów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli jednak nie będę mógł w żaden inny sposób przez jakieś przejściówki cokolwiek podłączyć tych głośników by działało 7sztuk i jeden sub.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli jednak nie będę mógł w żaden inny sposób przez jakieś przejściówki cokolwiek podłączyć tych głośników by działało 7sztuk i jeden sub.

Wpierw trzeba mieć źródło wielokanałowe np. film z płyty DVD ze ścieżką wielokanałową. Większość tego co masz w TV, muzyce itd. jest nagrana w stereo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

He Mam telewizor Samsung UE32F5000 i kupiłem do niego głośniki Edifier 1600TIII. Męczę się z podłączeniem, a instrukcja dołączona do głośników jest nic nie warta.

Jeżeli chcesz podłączyć zestaw stereo (2.0) to powinieneś użyć takiego kabelka jak sugeruje nietopyrz (taki kabelek chyba powinieneś mieć dołączony do głośników - z jednej strony końcówka zielona z drugiej dwie końcówki: biała i czerwona).

 

 

Czyli jednak nie będę mógł w żaden inny sposób przez jakieś przejściówki cokolwiek podłączyć tych głośników by działało 7sztuk i jeden sub.

Jeżeli chcesz podłączyć zestaw surround (5.1) powinieneś użyć kabla optycznego.

 

 

Wszystko jest opisane w instrukcji - http://downloadcenter.samsung.com/content/EM/201105/20110518141255902/%5BUD5000-XH%5DBN68-03432D-02L09-0517.pdf (strona 27).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Standard w opecnych czasach, czyli stereo analog, źródło dźwięku cyfrowe, kup daca fiio d03 i po kłopocie, w przyszłości możesz lepszy sprzęt podłączyć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...