Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

wojas2

Zestaw komputerowy do 2500zł

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, prosiłbym was o złożenie zestawu do projektowania w programach typu CAD , inventor itp. Moje oczekiwania: Chciałbym aby obudowa była nie za duża zalezy mi zeby byla niwielka, do tego chcialbym aby chodzilo wszystko cicho, wiec cichy zasilacz. Genealnie Zeby byl w tym windows 7 w wersji BOX. Opcjonalnie mozna dorzucic SSD bo wiem ze to moze byc duze ulepszenie komputera. Sklep raczej nie ma znaczenia aby byl sprawdzony i kompetentny i tani :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poleam taki zestawik:

http://www.pcprojekt.pl/index.php?/p__konfigurator/action__2/laptop__/data__eJyFUEEOgjAQ$MueidmWLi3!wXj0YDw00AMBwVCIUePfbTeFGA9y2J3pbHem6Qtu41DP7QT7M5AxJWRApcYIBk0ApqQogMqpCFCgpDRQuiRWtEjKv8qVVkwvGTTd4KsYGheXwi$!e94yF4tz5XobjSVFWSMPcX0DMym4q3XZcJdbIexgcIny8zVEBR!WRjvZYzs6HyQhk3BonG9c9ez5Yi52Kn7hve1sfeqs7x9BRnh$AK!XT$E*

Raczej proponowałbym tu zakup windows 8, ale jak sobie życzysz.

Chłodzenie procesora, ten SilentiumPC Fera można potraktować jako dodatkową opcję, jeśli chcesz żeby komputer pracował ciszej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chora ta cena S20 na PCP. Dali marże z kosmosu.

Jeżeli ma być cicho i zarazem wydajnie w CAD, to proponuję zakup takiego zestawu: http://www.morele.net/inventory/info/bJkXEt/

 

Brutus S30 jest niewielkich rozmiarów. Na pewno będziesz zadowolony z tej obudowe - za te pieniążki nie znajdziesz lepszej dla mATX.

Płyta z czterema slotami na pamięć RAM - jeżeli zabraknie Ci jej, nie musisz obawiać się o brak miejsca na nowe kości.

 

Zasilacz od bq z cichutkim podczas pracy wentylatorem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość P_M_

Chora ta cena S20 na PCP. Dali marże z kosmosu.

Jeżeli ma być cicho i zarazem wydajnie w CAD, to proponuję zakup takiego zestawu: http://www.morele.net/inventory/info/bJkXEt/

 

Brutus S30 jest niewielkich rozmiarów. Na pewno będziesz zadowolony z tej obudowe - za te pieniążki nie znajdziesz lepszej dla mATX.

Płyta z czterema slotami na pamięć RAM - jeżeli zabraknie Ci jej, nie musisz obawiać się o brak miejsca na nowe kości.

 

Zasilacz od bq z cichutkim podczas pracy wentylatorem.

Podoba mi się ten zestaw.

Mój brat planuje sobie kupić podobny pod ironcada. Ma 4000pln. Musi być windows i monitor (do 800zł max, bo będzie lepszy, ale później). Zastanawiam się tylko, jaką grafikę mu zasugerować. Quadro nie wchodzi więc w grę. Jakiś 'radzio' czy GTX?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Okej dzieki za pomoc, a gdzie karta graficzna ?? Czy karta zintegrowana wystarczy czy po prostu oboje zapomnieliście jej dodać ? :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powinna wystarczyć. CADowi w 2D wystarczy integra.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sęk w tym ze do 3D tez bedzie uzywana... hmm moze by procek slabszy a dac mocna grafike ? Albo zrezygnowac z SSD w tym celu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do takiego zastosowania, to karta dobrej klasy, bez niej nie ma sensu nawet myśleć o pracy w cadowskich programach. Jeśli są to większe projekty w 3D, to zrezygnuj z dysku SSD lub talerzowego, by zyskać troszkę budżetu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm no ale dać może po prostu np procesor i3 , oraz zrezygnowac z ssd i za to kupic karte grafiki ? Tylko jaka ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli są to początki projektowania, to i3 wystarczy w zupełności. Na Twoim miejscu, jesli nie potrzebujesz dużej przestrzeni dyskowej, to z zestawu Liptona wyrzuciłbym dysk talerzowy oraz chłodzenie na procesor. Zaoszczędzone pieniądze z procesora, dysku i chłodzenia, możesz przeznaczyć na kartę graficzną. Jaką, to musi ktoś odpowiedzieć, bo ja nie jestem w temacie nowości :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Możesz zrezygnować z ssd i chwilowo np z systemu ;)

 

W tej cenie możesz poszukać nowych GTX 660 czy R9 270/X a zejście do i3 to nonsens.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Okej jesli minimum i5 to okej. Generalnie ten komp ma byc dla ojca mojej dziewczyny ktory projektuje w tych programach od lat rowniez w 3D lecz komputer na ktorym aktualnie pracuje ma z 6 lat... Wiec sprzet musi byc w miare mocny. To jak odlozyc ssd i jaka grafike do tego dorzucic ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A na pewno wedlug was i5 MUSI byc? Bo jak do tego ww zestawu doruce windowsa to jest po za budzet a jakbym zamiast i5 wzial jakis inny procesor np i3 to by bylo jeszcze na windowsa. Bedzie wielka roznica w obsludze ww programow ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A na pewno wedlug was i5 MUSI byc?

 

Musi i już ;) Możesz pocisnąć chwilowo na 90 dniowej windzie, pakowanie się w i3 zakrawa o zwyczajną głupotę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Musi, nie musi. Wszystko zależy od prac wykonywanych na komputerze. Na uczelni początkowo pracowałem na i3, potem wraz z większymi projektami, ten procesor był zwyczajnie za słaby. Jego moc obliczeniowa nie starczała na komfortową pracę. Zakładając, że teściu pracuje nie dla nauki początkowej, lecz jako inżynier dla firmy/uczelni, potrzebuje jednak coś mocniejszego.

Dodam, że dobry monitor to podstawa :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Monitor ma, lecz kompa starego już i chciał wymienić. Robi dużo projektów, czasem mniej czasem bardziej wymagające. Patrząc, że do dziś działa na jakimś starym komputerze z przed pewnie 4-6 lat z chyba AMD na czele to pomyslalem ze jak nawet wezmie i3 to poczuje duza roznice :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zawsze możesz wziąść FX6300 zamiast i3, który posłuży dłużej i ma więcej instrukcji. To dużo lepsza alternatywa od ostro przecenionego i3.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A Ty na tym FX 6300 projektujesz cos ? :) Chodzi mi tez o to zeby byla jakas opinia kogos kto korzysta. Wiadomo zakup na lata wiec chce sie jak najlepiej wybrac. No i jesli juz to jaka plytke na mATx zeby do tego ww zestawu pasowala z cala reszta(procek ram grafika) i czy ten zasilacz 350 wystarczy do I5+GTX 750 grafika lub Fx 6300+ Gtx 750 ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • ASUS jeszcze piszczy jak go wyłączysz. w standby jest okej, ale po wyłączeniu wyje
    • Obejrzałem tylko dla walorów Sydney Sweeney. Komedia romantyczna jak z szablonu. Ten motyw był grany wiele razy. Słaba chemia pomiędzy bohaterami, a rodzinka dość denerwująca. Najlepszy był klon Haalanda.
    • Tylko najtansze wersje maja zablokowane aktualizacje. https://www.rtings.com/monitor/reviews/dell/alienware-aw3225qf  
    • Ja tam wychodzę z założenia, żeby trochę dołożyć do mobo i nie kupować tych najtańszych, jak ktoś siedzi trochę dłużej na podstawce, żeby poniżej jak zajdzie potrzeba móc tam wsadzić coś naprawdę mocnego, mimo że na ten moment kupujemy coś pokroju 7500F. Nie raz widziałem, że ktoś na słabszej płycie, która była tylko 150-200zł tańsza od dużo lepszej, po latach wsadził coś mocniejszego z większą ilością rdzeni i nagle sekcja zamiast 50 stopni ma ponad 80. Więc jak już ktoś się przenosi z AM4 na AM4 to niech aż tak bardzo nie oszczędza na tej płycie, bo później sobie tam wsadzi jakiegoś 8800X3D i nie będzie miał żadnych problemów.  Sam też jak Ty kupiłem 4 lata temu MSI Gaming Plus z tym, że X570 i był to jeden z tańszych X570 z sekcją pewnie gorszą niż wypasione B550 i dałem za nią równo 725zł, ale miała już ALC1220. Siedziałem tam do niedawna na starym Ryzenie 3700X i też mnie trochę kusiło przejście na AM5. Ale do mojego grania stwierdziłem, że wykrzesam jeszcze co się da z AM4, pewnie mnie co niektórzy zjecie, ale kupiłem 5800X3D chyba niecałe dwa tygodnie temu. Na starego 3700X już jest chętny za 450zł na wtorek po świętach, więc potraktujmy to, że dopłata to 750zł. Temperatury na sekcji podczas Cinebenchu mam w okolicach 49-50 stopni, w grach to nawet nie mówię, a widziałem jak niektórzy na płytach 200zł tańszych mieli ponad 80 i jestem zadowolony. Tak więc jak na pewno nie ma co dzisiaj polecać komuś "martwej" podstawki jak ktoś składa zestaw od nowa, ale nie do końca za wszelką cenę trzeba od razu iść w AM5, gdy komuś zależy żeby tanio zrobić upgrade samego procka, no i wszystko zalezy ile ta dopłata wyniesie. Ten 5800X3D w rozdzielczości i fpsach jakich gram starczy mi jeszcze na dość dług, mimo, że ma dwa lata jest naprawdę spoko i dopiero jak mi zacznie brakować mocy ze strony CPU zmienię na AM5 i jakiegoś dobrego X3D. Na ten moment przesiadka z dopłatą 750zł moim zdaniem całkiem w porządku, patrząc na ile zyskałem w grach.
    • Ja się dziwie tym młodym PiSiorom, co dostali posadki w ministerstwach. Ja rozumiem, że jak się kradnie to tak aby nikt nie mógł nas połączyć z tym faktem. Oni podpisywali różne dokumenty swoim nazwiskiem, łamali własne regulaminu/ustawy itd. Przecież te wałki z tym funduszem są tak oczywiste, że głowa mała. Taki Woś czy ten śmieszny Harry Potter z MF byli tylko pionkami w grze.
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...