Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Dragonisen

[Zamknięty]Problem płyta gł Gigabyte

Rekomendowane odpowiedzi

Siemka, mam problem z komputerem. Mianowicie, został złożony uważam poprawnie bo działał z tydzień. Potem kolega pomyślał aby podłączyć port Usb 3.0 z przodu bo był tylko 2.0 No więc położyliśmy na bocznej ścianie komputer ( obudowy boczne nie skręcone) No po tym zabiegu komputer nie może ruszyć, łąpie rozruch wiatraków na 3-4 sekundy i pada nie rusza nawet monitor. Uważałem że to wina kabelka który lekko się uksuł od przycisku uwłaczającego, ale przełożyłem go z innego kompa i to samo zasilacz też zamieniłem i nic. Uważam z kolegą że coś się stało z płytą (Gigabyte B85M-D3H) Wiec proszę o poradę co teraz zrobić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Reset biosa był ( jeśli restem jestodpięcie tej okrągłej płytki)

a ze styka to w jaki sposób i co to ma dac?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najprawdopodobniej gdzieś doszło do zwarcia obwodu drukowanego płyty głównej (strona lutowania) z obudową - proponuję rozmontować całość i na spokojnie złożyć jeszcze raz patrząc uważnie na miejsca styku płyty z obudową (nie wkładaj podkładek izolacyjnych pod śrubki, czy płytę musi zostać zachowany kontakt elektryczny)

Jeżeli objawy wciąż będą takie same to moim zdaniem gdzieś doszło do zwarcia, które to uśmierciło płytę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...