Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Shap

Intel Pentium Dual Core - Do gier chyba słaby ?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, jestem nowym użytkownikiem waszego forum, a więc lecę z pierwszym pytaniem. A mianowicie:

Zamówiłem właśnie na Allegro Laptop Lenovo.

Przeczytałem w internetach ,że ma słaby procesor a już mam zamówiony i się martwie czy wycofać czy nie.

Tutaj jest link (przpraszam ,że go daje ,ale muszę): http://allegro.pl/laptop-lenovo-g510-2x2-3ghz-4gb-1tb-hd8570-i4708210946.html

Tutaj moje pytanie: Intel Pentium Dual Core czy on się nadaje do najnowszych gier? i z tą kartą graficzną, i czy razem współpracują i czy nie będzie ścinać?

Bardzo proszę o odpowiedzi jest to dla mnie ważne. I jeszcze dodam,że chciałbym grać w gry typu: GTA IV, Watch Dogs, Assasin Creed itp.

 

Tak w skrócie, chciałbym wiedzieć czy ten laptop ogółem jest dobry do gier ,lecz to co napisałem też się liczy.

 

 

 

 

 

-Pozdrawiam, Shap

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W te gry to wiele desktopów nie wyrabia, a co dopiero laptop. Za tą cenę jednak bym brał, zawsze w coś w niskich ustawieniach zagrasz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, ale mam pewność ,że przy trochę lepszych (lub tych niższych) ustawieniach graifcznych grach nie będzie ścinek ? będzie płynnie ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za tyle to laptopy są do office'a i internetu, a nie do gier ;)

 

Do gier w tej cenie nic lepszego nie znajdziesz. Mimo wszystko 2 mocne rdzenie (nie jakieś niskonapięciowe :kupa: ) i dedykowana grafika która działa i nie jest takim kastratem jak intelowa integra w celeronach/pentiumach.

No chyba że znajdziesz i3 4xxxM w tej cenie, wtedy jego integra prezentuje to samo co hd8570/r5 m230/gf710/gf820.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

.

Tutaj moje pytanie: Intel Pentium Dual Core czy on się nadaje do najnowszych gier? i z tą kartą graficzną, i czy razem współpracują i czy nie będzie ścinać?

Bardzo proszę o odpowiedzi jest to dla mnie ważne. I jeszcze dodam,że chciałbym grać w gry typu: GTA IV, Watch Dogs, Assasin Creed itp.

 

-Pozdrawiam, Shap

 

Nominuje ten post do dzialu humor. Nowy laptop za 1200zl a gosc sie pyta, czy on sie nadaje do najnowszych gier jak watch dogs.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak ktoś ma pieniądze na gry to na komputer też się powinny znaleźć. Zgadzam się z @MitycznyJeż że komputer się nadaje do pracy biurowej co najwyżej, tutaj masz testy karty graficznej zawartej w tym laptopie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, jestem nowym użytkownikiem waszego forum, a więc lecę z pierwszym pytaniem. A mianowicie:

Zamówiłem właśnie na Allegro Laptop Lenovo.

Przeczytałem w internetach ,że ma słaby procesor a już mam zamówiony i się martwie czy wycofać czy nie.

Tutaj jest link (przpraszam ,że go daje ,ale muszę): http://allegro.pl/laptop-lenovo-g510-2x2-3ghz-4gb-1tb-hd8570-i4708210946.html

Tutaj moje pytanie: Intel Pentium Dual Core czy on się nadaje do najnowszych gier? i z tą kartą graficzną, i czy razem współpracują i czy nie będzie ścinać?

Bardzo proszę o odpowiedzi jest to dla mnie ważne. I jeszcze dodam,że chciałbym grać w gry typu: GTA IV, Watch Dogs, Assasin Creed itp.

 

Tak w skrócie, chciałbym wiedzieć czy ten laptop ogółem jest dobry do gier ,lecz to co napisałem też się liczy.

 

 

 

 

 

-Pozdrawiam, Shap

Na przyszłość możesz zawsze sprawdzić karte graficzną i procesor są rankingi i testy wydajności :

http://www.notebookcheck.pl/Mobilne-karty-graficzne-rozpiska-osiagow.1174.0.html

http://www.notebookcheck.pl/Ranking-kart-graficznych-w-grach.31531.0.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma co się łudzić. Na tym laptopie nie pograsz. Sprawisz sobie tylko zawód.

Zrób normalnego blaszaka za te 1200zł, to już coś udźwignie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy wty mmodelu laptopa (wiem ,że w nie każdym się da) można wymienić procesor ? lub kartę graficzną ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Karty graficzne da się wymieniać tylko w lapkach z wysokiej półki (złącze mxm), wszystkie pozostałe mają układ przylutowany.

 

Jeżeli procesor ma oznaczenie M to znaczy że jest to konwencjonalny model umieszczany w sockecie, i istnieje możliwość wymiany. Oczywiście pamiętaj że lepszy procesor => większy pobór prądu => więcej wydzielanego ciepła. Jeżeli okaże się, że obecne chłodzenie ledwo daje radę chłodzić słabego procka, to wymiana na lepszy będzie strzałem w stopę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Procesor nie jest tutaj problemem. Pentium dual core to dobry sprzęt. Jeśli chodzi o gry, wszystko zabija karta graficzna. Jest lepsza od zintegrowanej, ale za tą cenę nie oczekujmy cudów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...