Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

dejvo

Laptop TOSHIBA Problem

Rekomendowane odpowiedzi

Witam , siostra dała mi do naprawy laptop TOSHIBA , powiedziała mi , że laptop jest już zamulony , zwiesza się i co najgorsze po kilku minutach czasami godzinach ekran robi się zielony, niebieski,szry , różnie to bywa z tymi kolorami , pierwsze co to rozkręciłem laptopa i przeczysciłem w środku , póżniej zabrałem się za instalacje nowego systemu win7 , ale tutaj jest probem , instalacja ładuje się kilka minut trwa i ten kolorowy ekran się robi , dzieje się tak tylko gdy jest podłączony pod ładowarkę , niestety bateria jest już w kiepskim i nie wytrzyma całej instalacji systemu , ale gdy nie jest podłączony pod ładowarkę system instaluje się i nie ma problemów , wyłącza się dopiero gdy padnie bateria , gdy przykładowo zacznę instalację bez bateri wszystko się ładnie instaluje , dopiero gdy pada bateria i podłączam ładowarkę to po chwili ekran przybiera kolor (różny) . Pytanie brzmi jaka jest tego przyczyna ? :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może to być kwestia przegrzewania się grafiki.

Przeczyściłeś laptop, ale pewnie pasty nie zmieniałeś i nadal jest jak kamień.

Lapek się nagrzewa i wyskakują kolorki. Szczególnie na zasilaczu, ponieważ na baterii pewnie stara się maksymalnie oszczędzać.

 

Ale może to być też kwestia innego problemu. To przecież TOSHIBA ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W toshibach, nie wiem teraz jaką masz tam płytę, ale bardzo często problemy z pracą na zasilaczu jest kondesator NECTOKIN. Wymiana na 6 mniejszych rozwiąże problem, oczywiście jeśli masz płytę z tym kondesatorem. Oczywiście są to tylko przypuszczenia, a nie diagnoza, więc może być to coś innego.

Niestety wymiana tego bez podgrzewacza, dobrej lutownicy kolbowej i hotaira z dobrym topnikiem jest nie możliwa i zostaje serwis.

Serwis który to zrobi musi posiadać sprzęt, a nie każdy niestety posiada, i mogą bardziej tylko sprzęt zepsuć, dla tego jeśli już padnie decyzja że sprzęt ląduje w serwisie, to wybierz po opiniach i gwarancji na wykonane usługi :)

 

 

W domowych warunkach, sprawdź pamięć ram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zrobiłem formata na samej bateri bez ładowarki , jakoś się udało , windows sie ładuje wszystko smiga do momentu podłączenia ładowarki , gdy ją podłącze komputer albo się restartuje , albo ekran przybiera jakiś kolor (szary , biały , zielony itd) i nic się nie dzieje , proszę o pomoc

 

c0mpix "Wymiana na 6 mniejszych rozwiąże problem" możesz to bardziej wytłumaczyć ? z góry dzieki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

NECTOKIN to jest jeden kondesator, ale nie słynie z trwałości jeśli chodzi o to w jakich warunkach pracuje.

 

Zamiennie taniej, i bardziej trwało wymienia się na 6 mniejszych kondensatorów odpowiednich :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...