Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

kkacper90

Rozłożenie komputera-zmiana komponentów do 1000zł

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Chciałbym odświeżyć mojego blaszaka. Oto on:

 

-Asus P5Q

-4GB RAM ddr2

-Intel Quad Core e9400

-MSI GTX 660

-OCZ 500W

-500GB HDD

 

Sam zasilacz i karta były wymieniane na początku tego roku i sądze, że przy lepszym procu karta będzie się idealnie sprawować.

Co byłoby tutaj do zmiany? Płyta, procek i ramy?

Na tą chwile mam 1000zł do wyłożenia + kaska ze sprzedanych starych części

Liczę na konkrety

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

i5 4460/4590 + gugabyte b85m-d3h ( m atx dobrze wysposażona) /( atx) asrock b85 pro 4/(atx) msi b85-g43 + 8 gb crucial 1600 cl9 = 700/770 + 240/260/285 + 300 zł = 1240 do 1355 zł zalezne co wybierzesz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zasilacz da rade pod taki sprzęt? moc będzie odczuwalna? jakaś konkretna strona z dobrym wyborem i cenami?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zasilaczem się nie przejmuj bo nowa platforma będzie pobierała mniej prądu niż stara.

Na te chwilę, z budżetem ok. 1000zł możesz polować na:

http://www.pcprojekt.pl/index.php?/p__konfigurator/action__2/laptop__/data__eJyrViooyk8pzS5RsopWMjU3NlTSUTK1NDcAUjBsYmiJzCUdx!ooZebkFyeDrACZb4gka0ipycmpeYlgg8FuNjdAVmBoSrHDi0tzgcYrGRoYgYSKEksS$bOLUotBQkZQAd$M1OLM1OQqkDuULE31QOLl2TmJKeE5icV5lUBBA6VaAA91SUM*

I teraz kolejna informacja która powinna Cię zainteresować - ze sprzedaży starych części możesz odzsykać całkiem sporo kasy:D Myślę, że możesz oczekiwać za to 250-300zł. Po sprzedaży starych podzespołów przydało by się podwoić RAM.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mój wybór:

-Intel Core i5-4690K

-MSI B85-G43

-Crucial Ballistix 8GB (2x4GB) DDR3 1600MHz CL

 

Całkowity koszt: ok. 1500zł

 

da rade?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Procesor: Intel Core i5-4690K /3.5GHz, 6MB, LGA 1150, BOX/ 949 zł

Płyta główna: MSI Z97 PC Mate /intel Z97, LGA1150/ 339 zł

Pamięć RAM: GoodRam 8GB (2x4GB) 1866MHz CL9 Play Blue 305 zł

 

Suma: 1593 zł

 

@ www.esc.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no to teraz tylko kwestia płyty. chciałbym zamówić części jutro żebym do weekendu dostał żeby mieć czas na ogarnięcie tego.

MSI wydaje mi się dość konkretną firmą, lecz myślę, że wybór takiej czy takiej płyty nie będzie miał chyba większego znaczenia.

Obie są dobre i chwalone.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Odpowiedzi

    • No przecież nie zakładam. Ten jeden blok na który trzeba by obsiać 670 kilometrów kwadratowych kukurydzy to jak pisałem 8,1% obecnej mocy cieplnej warszawskich elektrociepłowni. Lokalne źródła ciepła - jak najbardziej, tylko czym opalane, bo przecież nie przydomowe reaktory jądrowe.
    • Problem w tym że ja nigdzie nie pisałem o konkretnym modelu płyty głównej tylko wyszstkich tanich płytach asrocka, Ty twierdzisz uparcie że ja złapałem się jakiegoś modelu. Nie, mówię o tanich asrockach bo odkąd pamiętam czyli 15 lat wstecz, gdy wychodziła jakaś podstawka to polecane były tanie asrocki bo były tanie. Jak normalne płyty staniały patrz msi Asus gigabyte to już nikt nie polecał ty h tanich asrockow i tylko o to mi chodzi. To jest temat który się przewija od lat i to wielu. I powtórzę, cały paradoks polega na tym że tych tanich asrockow bronią ludzie którzy nie mają tych płyt bo woleli dopłacić do czegos lepszego. Powtórzę po raz ostatni. Nie liczą się słowa a czyny.    Jeszcze tylk o dodam że nie można porównywać cen sprzed lat mówię o Tomahawk B450 bo to było dawno temu. Natomiast znów mówimy o wyborze Tomahawka a nie asrocka. 
    • TV Samsung dodaje jeden plik, nie wiem jak inni producenci
    • Taniej klucze kupisz na Instant gaming albo cdkeys. Co kto lubi. Dla mnie RDR2 jest niegrywalne. Podejmowałem ze dwie próby i nie dałem rady. Ślamazarna rozgrywka, konieczność czytania napisów w czasie konnej jazdy, śmieszny, Rockstarowy celowniczek. Ryb nie łowię, na zwierzynę nie lubię polować. W HZD dziki czy szopy też potrzebuję tylko po to, żeby ulepszyć sprzęt - rozwalam je lancą.
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...