Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Garysiak

Problemy Z Internetem

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, jestem nowym na tym forum i nie wiedziałem gdzie dokładnie umiejscowić na forum moi problem. Jesli zle wybrałem przepraszam bardzo :(

A więc, moi problem polega na tym, że postanowiłem "samodzielnie naprawić" internet (dodam, że nie mam pojęcia nic o tym :( ) I nie wiedząc z czym się wiąże resetowanie modemu i routera wifi (TL_WR740N) zrobiłem to. Jak się pozniej okazało problem leżał w kablu. I od tej pory pojawił się problem a mianowicie musiałem stworzyć nową sieć, stworzyłem ją ale nie mogę korzystać z internetu ponieważ jest czarny wykrzyknik na żółtym trójkącie, wchodze w rozwiązywanie problemu a tam pisze "Serwer DNS nieodpowiada". Popróbowałem mnóstwo sposobów, wszedłem na TP-LINK i wydziwiałem tam i nic :(.

Zdjęcie z ipconfig/all i TP-LINK Dodam też, że internet mam z dialogu lecz teraz jest chyba połączony z netia. POMOŻCIE! NIESTETY NIE MOGE DODAĆ ZDJĘĆ :( ale licz na pomoc :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ustaw w połączeniu w windowsie DNS na sztyywno np ten:

 

8.8.8.8 - DNS primary

8.8.4.4 - DNS secondary

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ustaw w połączeniu w windowsie DNS na sztyywno np ten:

 

8.8.8.8 - DNS primary

8.8.4.4 - DNS secondary

 

 

 

Mógłbyś napisać krok po kroku? bo jestem zielony w tych sprawach :) jak tam dojść

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ustaw w połączeniu w windowsie DNS na sztyywno np ten:

 

8.8.8.8 - DNS primary

8.8.4.4 - DNS secondary

 

Wpisałem to co ty napisałeś zgodnie z instrukcja z tej strony http://www.instalki.pl/demonstracje/internet/11613-windows-7-zmiana-adresow-serwerow-dns.html?start=2

w protokole 4 ale nadal to samo http://zapodaj.net/ecf61eb3e78af.jpg.html

dodam, że kolegi internet działa bez problemowo :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość jimasek
Zdjęcie z ipconfig/all i TP-LINK Dodam też, że internet mam z dialogu lecz teraz jest chyba połączony z netia

Masz jakieś urządzenie/modem od dostawcy? Masz dostęp do internetu bez TP-linka?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz jakieś urządzenie/modem od dostawcy? Masz dostęp do internetu bez TP-linka?

Nie wiem czy o to chodzi ale Modem mam od dialogu z pare lat ma. Router kupywałem na własną ręke z 2-3 lata temu. Dostęp mam poprzez wifi kolegi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy o to chodzi ale Modem mam od dialogu z pare lat ma. Router kupywałem na własną ręke z 2-3 lata temu. Dostęp mam poprzez wifi kolegi.

 

Opisz na tyle na ile potrafisz swoje urządzenia sieciowe co pokolei jest do czego podłączone znaim laptop łączy się z wifi?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...