Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Rocketz

Packard Bell wyłącza się po kilku sekundach

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

przejdę do konkretów bez zbędnego gadania.

 

Laptop Packard Bell PEW91.

 

Objawy:

Wyłączał się po kilku sekundach od uruchomienia.

 

Wykonane czynności:

Czyszczenie układu chłodzenia, wymiana pasty termoprzewodzącej.

 

Efekt:

7 minut przy obciążaniu procesora przez OCCT = 75 st. na procesorze, po czym zakończyłem testy.

Laptop podziałał przez ok. 2 godziny oglądania youtube, po czym się wyłączył. Po kilku podobnych akcjach problem początkowy powrócił, tj. niezależnie od opcji zasilania (bateria/bateria + ładowarka/ładowarka, bez baterii) po kilku sekundach od uruchomienia wyłącza się, nie dochodzi nawet do ekranu logowania.

Po drugiej wymianie pasty nic się nie zmieniło i zaczyna mi brakować pomysłów. Na płycie nie zauważyłem żadnych napuchniętych tranzystorów. Z czego może wynikać problem? Dodam, że wiatrak zaczyna pracę i zanim komputer się wyłączy powietrze, które wydmuchuje nie jest specjalnie ciepłe.

 

Liczę na pomoc :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wydaje mi się, żeby to była wina zbyt dużej ilości pasty, ponieważ nie poszło jej tam za wiele. Przyczyna musi być gdzieś indziej.

 

10751582_763726136998119_881849618_n.jpg?oh=d3c70aa9fbfe755c229d84f222799b39&oe=5457005B&__gda__=1414998534_d41e55ab02c92c139b969f0ac2c088ce

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Problem nadal trwa. Rozebrałem ponownie, według Twoich zaleceń nałożyłem mniejszą ilość pasty (mniej niż połowę tego co na zdjęciu), ale niestety niewiele to zmieniło. Udało się dojść do ekranu logowania, jednak po kilku sekundach ładowania profilu użytkownika komputer wyłączył się. Dodam, że sytuacja wygląda tak, że w momencie kiedy włącza się wentylator, to jest to oznaka, że za 3-5 sekund się wyłączy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...