Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Gość Dthlfwp

dobór daca, wzmacniacza do pc, (500-1000) zł

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Dthlfwp

Witam,

w komputerze mam zintegr. karte dźwiękową. Chciałbym uzyskać lepszy dźwięk, nie znam się na sprzęcie, myslę że muszę kupić jakiś DAC (nie wiem jakiej klasy jest ten w płycie głównej, chociaż może i obecny jest wystarczający - w końcu to tylko DAC...) i wzmacniacz/ amplituner. Do wzmacniacza chciałbym podłączyć moje 2 kolumny, kolumny niekomputerowe (nie wiem jak się to fachowo nazywa, są to kolumny które podlącza się tylko do wzmacniacza, nie mają własnego zasilacza, kolumny że tak nazwę - pasywne).

Jeśli kupowałbym dodatkowy DAC lub DAC byłby we wzmacniaczu, to jak się to wtedy łączy z komputerem? Przez USB? A jeśli przez inny interfejs, to jaki, bo nie wiem czy go mam?

Cena - powiedzmy do 1 tys. zł, sprzęt może być używany (a najlepiej połowę z tego - nie orientuję się w zakresie cen tego typu sprzętu. Nie wymagam nie wiadomo jakiej jakości).

 

1 nie ten dział

2 podaj dokładniejsze dane dotyczące głośników. Marka, model, moc znamionowa.

1. - a jaki ma być?

2. - altus 120, 80 W

 

Cześć,

 

1. Na pewno nie "Urządzenia wskazujące".

3. Pkt 6 reg. Popraw nazwę tematu.

Pomoc: http://forum.pclab.pl/topic/626991-PRZECZYTAJ-ZANIM-ZAŁOŻYSZ-TEMAT/ .

aj, myslalem, ze było w tym dziale.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szczerze, to nie uważam, żebyś na altusach usłyszał jakąkolwiek różnicę między dacem a integrą. Osobiście bym sprzedał altusy (z jakiegoś powodu dobrą cenę można za nie wyciągnąć)i za te +-1500zł kupił porządne stereo. Pomocy bym szukał tutaj: http://forum.audio.com.pl/index.php?showforum=2&prune_day=100&sort_by=Z-A&sort_key=last_post&topicfilter=all&st=30

Ale to oczywiście moja osobista opinia. Co do daca/dźwiękówki- generalnie w przedziale do 300zł dźwiękówka wyjdzie taniej za porównywalną jakość.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Dthlfwp

dzięki za pomoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...