Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

nawalnica92

EVGA SC Signature GTX 680

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Ostatnio w Anglii kupiłem używaną kartę graficzną sterownik EVGA SC Signature GTX 680 2gb (02G-P4-2683-B1) jako sprawna w 100%. Karta przy bardziej wymagającej grze - Crysis 3 strasznie się nagrzewa, nawet do 87stopni, co kończy się błędem "sterownik przestał odpowiadać ale odzyskał sprawność". Karta ma zamontowane chłodzenie referencyjne. Wymieniłem w niej pastę termoprzewodzącą ale nic to nie pomogło. Dopiero gdy ręcznie ustawiam obroty wentylatora w programi MSI Afterburner tak by temperatura nie przekraczała 70stopni gra Crysis 3 nie wyłącza się ale jest za głośno! Mając wcześniej HD 7870 od MSI muszę powiedzieć, że ta karta to suszarka! Przy takich grach jak Mass Effect 2, World of Warcraft karta się tak mocno nie nagrzewa i mogę w nie grać.

 

Dlatego chciałbym dowiedzieć się co może być przyczyną? Czy to pierwsze oznaki, że karta już pada, czy może to normalne dla tej karty? Czy wymiana chłodzenia na inne mogłaby pomóc np.: GELID ICY VISION Rev. 2 GC-VGA02-01 ?

 

Dodam, że mój sprzęt to:

I5-2500k 4.2ghz

Asrock z68m/usb3

Crucial 4gb 1333

OCZ CoreXStream Series 500W (OCZ-CXS500W-EU)

Wspomniana EVGA SC Signature GTX 680 2gb

Obudowa średnio wentylowana, 1 wentylator 120mm z przodu oraz 1 z tyłu obudowy, chłodzenie CPU Zalman CNPS10X PERFORMA - procesor w stresie nie przekracza 60 stopni.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zakładam że masz tam chłodzenie typu blower, czyli sytuacja normalna. Wymiana na inne chłodzenie typu icy vision powinna rozwiązać twój problem, tylko upewnij się że chłodzenie będzie kompatybilne z kartą, bo ta ma gniazda zasilania pcie ułożone schodkowo jedno nad drugim a nie obok siebie i to może stanowić kłopot

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy termopady na sekcji i pamięciach były OK kiedy zmieniałeś pastę ?

Jak wygląda "Fan curve" (krzywa prędkości wentylatora od temperatury GPU) w twoim egzemplarzu ?

Info o prędkości obrotowej w stosunku do "%" obrotów, też by pomogło.

 

Tutaj testy tej karty (nówka) : LINK.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam tą kartę z Icy Vision i z ręką na sercu mogę polecić.

Aczkolwiek warto zaopatrzyć się w inne wentyle bowiem te Gelida nie mają pwn i podpięte pod kartę będą chodzić na 100%.

Gelid daje przejściówkę i można je wtedy podpiąć nie pod kartę a pod regulator obrotów albo płytę główną i ustawić zakres obrotów w biosie.

Ja używam 2 wentyli NoiseBlocker 92mm z pwn.

Podłączone są one rozgałęziaczem typu Y z 2x 4pin -> 1x 4pin, następnie króciutkim adapterem z 4pin -> 4pin mini VGA pod gniazdko na karcie i karta sama sobie steruje.

Zakres ustawiłem w PrecisonX.

Icy Vision jest świetne i zbije Ci tempy poniżej 60C poza sezonem letnim i w zależości od tego jak przewiewną masz obudowę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wentylator standardowo kręci się na 60% przy temperaturze 81 stopni. Jeśli podkręcę wentylator na 80% (z 85%) to karta nagrzewa się do 70 stopni i raczej tego nie przekracza. Tak patrząc na te temperatury to nie są one jakieś straszne. Kiedyś miałem radeona hd 4870 i on nagrzewał się nawet do 110 stopni i nic mu nie było.

 

Mam pytanie, czy aktualizacja biosu karty mogłaby ustabilizować ją? Moja wersja to: 80.04.09.00.B7. Jest nowsza wersja (80.04.47.00.80 z dnia 2012-07-11) na stronie:

http://www.techpowerup.com/vgabios/index.php?architecture=NVIDIA&manufacturer=EVGA&model=GTX+680&interface=PCI-E&memType=GDDR5&memSize=2048&did=

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odnawiam temat. Dziś grając w Far Cry 4 przez 2 godziny nie wyskoczył wspomniany wcześniej błąd "sterownik przestał odpowiadać ale odzyskał sprawność" który wyskakiwał podzcas grania w Crysis 3. Karta nagrzała się również do tych 80 stopni. Ustawienia Ultra.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odnawiam temat. Dziś grając w Far Cry 4 przez 2 godziny nie wyskoczył wspomniany wcześniej błąd "sterownik przestał odpowiadać ale odzyskał sprawność" który wyskakiwał podzcas grania w Crysis 3. Karta nagrzała się również do tych 80 stopni. Ustawienia Ultra.

To może być wina ustawień taktowania rdzenia/pamięci pamiętam jak kiedyś miałem hd7950 i mnóstwo gier zainstalowanych grałem po trochu w sobie w każdą i tylko w dead island riptide wywalało błąd sterownika po dłuższej rozgrywce (podkręcałem kartę) być może twoje ustawienia są zbyt wysokie lub napięcie za niskie. Zmniejsze lekko taktowanie np o -10mhz na rdzeniu i testuj , pokombinuj. Nie każda gra tak samo reaguje. Twoja Evga to wersja SC czyli podkręcona fabrycznie wiele razy ktoś miał problem jak fabryka przesadziła.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...