Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

kiler07

TV+Monitor

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Chciałbym podłączyć monitor(1920x1200x60Hz) razem z TV(3840x2160x75Hz), problem polega na tym gdy ustawiam max rozdzielczość na TV to odświzanie maksymalne wynosi 30Hz i nie ma żadnej opcji aby zmienić na 75Hz.

Przy 30Hz kursor myszki przycina się i nie da rady cokolwiek zrobić na tym TV. Czy jest jakiś program/hack aby wymusić te 75Hz na TV?

karta graficzna: radeon r9 280x

TV: thomson 55uw9786

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnej wersji nie znam ale przy rzdzielczośći UHD na pudełku napisane jest max 30hz :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To dziwne. Wiem, ze do 4k na pewno trzeba miec kabel HDMI w wyzszej wersji. Pogoogluj troche, nie jestem do konca w temacie z 4k, bo jest to nadal nieznany standard.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zamówiłem kabel HDMI 2.0, podobno 4k jest juz do 60Hz, jak to nie pomoże to nie wiem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zwykłe HDMI w 4k obsługuje tylko 30hz

 

Więcej obsługuje DisplayPort oraz nowa wersja HDMI

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po wymianie kabla na hdmi2.0 nadal nie ma opcji 60Hz przy rozdzielczośći 4k, wiec co zrobić aby się pojawiła?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odłącz na chwilę monitor i spr. jakie jest odśnieżanie TV. Jak masz ustawione w opcjach grafiki ekrany?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

TV wymieniam na Samsunga 55HU6900, który ma hdmi 2.0, z tego co wygrzebałem na internecie ten thomson ma 1.4, więc nie ma szans na 4k i 60Hz.

Mam nadzieje ze moja karta graficzna radeon r9 290x obsługuje 4k w 60Hz. Da rade jakoś w inny sposób podłączyć niż hdmi? np 2xmini display port pod jedno hdmi do TV? Jest taka możliwość?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teraz pytanie, czy na radeonie r9 280x da rade uzyskać 4k przy 60hz? Po wymianie TV nadal jest 30Hz ale o niebo lepsze jak na Thomsonie:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...