Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

muffin118

Phenom Ii x4 840 3,6ghz vs i3 2120

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Mam taką zagwozdkę - wyrwałem dosyć tanio 7950, ale i tak zostało mi ledwo 250 zł na płyte z prockiem, i na razie tyle zostanie (mam więcej, ale ustalilem na razie max, bo bym mógł dodawać i dodawac az dojde do i7 2600), i teraz pytanie co będzie lepsze? Nie ma juz za bardzo testów na pclu tycj procesorów (conajwyżej mogę porównać phenoma do 965 i odjąć ok. 10% a i3 do haswellowego i odjąć ok 20-25%), co nadal nic nie mówi bo nie mamy ani frametime, ani nic nie ma o min fps, co sam sie przekonalem ostatnio podczas i testów procka na 2r i karty, że wyniki mam powtarzalne i podobne do pcl z avg fps tylko co z tego, jak min na poziomie 10-12 i skacze frametime jak szalony. Co bedzie wydajniejsze? Pomijam juz kwestie plyty- na obie podstawki biore najtańsze takie, aby chodzily, i obie sa w takich samych mniej wiecej cenach, drozej wychodzi intel bo cpu jest drozszy o 30 zl.

Ale nie o to chodzi tylko o wydajność - czy i3 przegoni phenoma w realnej wydajnosci??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Testy tego Core i3 w nowszych grach znajdziesz na tej stronie: http://gamegpu.ru/%D1%82%D0%B5%D1%81%D1%82-gpu/action-/-fps-/-tps/

 

Co do Phenoma to będzie raczej ciężko. W każdym razie jeśli za 250 zł jesteś w stanie wyrwać Core i3 + mobo to wg mnie warto. Ewentualnie rozważyć mógłbyś jeszcze platformę FM1. Athlonom na tym gnieździe bliżej do pełnych Phenomów niż Athlonom/Phenomom 8xx na AM3 (o ile zegar będzie odpowiednio wysoki, więc trzeba celować w wersje z odblokowanym mnożnikiem). Mimo wszystko i3 nadal wydaje się lepszy w tej cenie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

za jakies 160zl kupisz i5 750 I do 200zl mocna plyte na p55 albo taniej slabsza ~150

taki zestaw zje i3 I phenoma

tyle ze troche drozszy :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kombinuje właśnie, bo okazalo sie, ze to propus ten phenom... Pomylilem z x4 810. Dobra to teraz i3 lub phenoma pełnego musze poszukac kurde, koledzy z benchmarka mnie uświadomili.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiedzmy sobie szczerze, czego w tym budżecie nie weźmiesz pod HD 7950, to i tak będzie kaszana :E. Core i3-2120 w zasadzie będzie zapewniał podobne wrażenia do X4 840 @ 3,6 GHz. Jak gra się nie lubi z dwurdzeniowcami, to tym gorzej oczywiście. Ale Phenom również nie zapewni w tych warunkach dobrej płynności. Weźmy nawet tę trawkę z Crysisa 3, gdzie mocniejszy Core i3-3225 wyciąga jakieś 20 FPS i frametime skacze jak szalony. Tylko co z tego, skoro wyżyłowany X4 965 @ 4,3 GHz zapewnia ledwie 25 FPS i de facto również grać się nie da bez cięcia detali. Znowu inne poziomy działają ok na obu, pomijając jakieś tam miejsca. Co nie weźmiesz, w gruncie rzeczy będzie to samo :E.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba, że wezmę/wyrwę gdzieś i5 sandy za 350 zl, i plyte za grosze to bym kupił. I byłoby juz kolo 30-35 fps.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Core i5 to już wyższa półka, jak najbardziej warto :thumbup:.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem to i3 teraz mam i5 2500, zresztą też z 7950. Imo takie i3 jest nawet fajne, nawet w BF3 w multi można było w miarę komfortowo pograć, w tej cenie na pewno warto. Core i5 wiadomo lepsze ale i droższe także tylko kwestia tego czy możesz dołożyć. AMD bym nie polecał bo nie wiem na co sensownego później wymienisz tego Phenoma.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...